Gitarın Sahte Olduğunu Nasıl Anlarım ?

Arkadaşlar inşallah parayı denkleştrirebilirsem haziran ayında bir elektro gitar almayı planlıyorum. Araştırma yaparken karşıma Dean VMNT United Abominations diye bir gitar çıktı. Fiyatı da biraz uygun gibi. Satıcıdan fotoğraf istedim direk attı. Dean markasının sitesinden baktığımda ise sadece kafa kısmının arka tarafının tamamen farklı olduğunu , diğer yerlerin aynı olduğunu gördüm. Acaba orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Bir de forumda çok araştırma yaptım genelde eski konular olduğu için uygun bir gitar bulamadım. Uygun fiyat aralığım 1500-2000 arası , genelde heavy metal çalıyorum. Hem sert tonu hem de clean tonu güzel verebilecek bir gitar arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-27 at 21.50.02.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-27 at 21.50.02.jpeg
    130.2 KB · Gösterim: 196
  • WhatsApp Image 2020-05-27 at 21.50.03.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-27 at 21.50.03.jpeg
    109.9 KB · Gösterim: 162
  • vmntxua.jpg
    vmntxua.jpg
    90.9 KB · Gösterim: 142
  • vmntxua_v6.jpg
    vmntxua_v6.jpg
    76.2 KB · Gösterim: 180
fotoğraflardan anlamak zor. gitar hakkında yabancı formlarda falan araştırma yap. burda bu gitardan anlayan çıkacağını sanmam.
sahte olduğunu da sanmıyorum açıkcası. çok az kişinin ilgisini çekecek bir gitarın sahtesini yapmakla uğraşmak saçma bence. sahte gitarlar gibsonlar fenderlerden çıkar. bu tip şeylerden sahte çıkacağını sanmam. sen yine de araştır.

Abomination, VMNT grubunun VMNTX kısmına ait. Alt seri üretim. Jackson JSlere denk diyebilirim kısmen işçilik olarak. Böyle bir gitarın da sahtesini yapmakla uğraşmaz kimse. Sahtesi yapılsa bile aslında orijinal üretiminden çok daha kötü olacağını düşünmüyorum zira orijinali de çin üretimi.

Gitar tavsiyesi olarak da, clean anlamda tatmin etmeyecek bir gitar bence. Manyetikleri genel olarak muddy bir karaktere sahip. Biraz daha ismi satmaya çalışan bir gitar. Hint serisi JS32'lere bakıp artan parayla manyetik güncellemesine gidilebilir. Veya biraz daha para konularak şu an benim ilanda olan Endonezya üretimi V gibi daha orta/üst segmentte bir gitara da yönelinebilir. En azından 2. elde satışı şu tarz bir grafiğe sahip V kasadan daha hızlı olacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Abomination, VMNT grubunun VMNTX kısmına ait. Alt seri üretim. Jackson JSlere denk diyebilirim kısmen işçilik olarak. Böyle bir gitarın da sahtesini yapmakla uğraşmaz kimse. Sahtesi yapılsa bile aslında orijinal üretiminden çok daha kötü olacağını düşünmüyorum zira orijinali de çin üretimi.

Gitar tavsiyesi olarak da, clean anlamda tatmin etmeyecek bir gitar bence. Manyetikleri genel olarak muddy bir karaktere sahip. Biraz daha ismi satmaya çalışan bir gitar. Hint serisi JS32'lere bakıp artan parayla manyetik güncellemesine gidilebilir. Veya biraz daha para konularak şu an benim ilanda olan Endonezya üretimi V gibi daha orta/üst segmentte bir gitara da yönelinebilir. En azından 2. elde satışı şu tarz bir grafiğe sahip V kasadan daha hızlı olacaktır.
Hocam aklımda js32t kelly modeli de var , ayriyetten schecter damien 6 elite fr gitarını buldum. stock olarak emg 85 81 manyetikleri var. Bu gitarlar hakkında neler söyleyebilirsiniz ? Teşekkürler.

O paralara alınan herhangi bir gitarda ilk olay elde rahatlık, düzgün akort, entonasyonu koruyabilmek. Sonrasında satma niyeti varsa hızlı bir 2. el piyasası. Gerisi kişisel zevk. Detaylı incelemeler forumda onlarca defa yapıldı, kesmezse YouTube'da binlerce videosu olan gitarlar. İzleyip, dinleyip karar vermek en faydalısı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
fotoğraflardan anlamak zor. gitar hakkında yabancı formlarda falan araştırma yap. burda bu gitardan anlayan çıkacağını sanmam.
sahte olduğunu da sanmıyorum açıkcası. çok az kişinin ilgisini çekecek bir gitarın sahtesini yapmakla uğraşmak saçma bence. sahte gitarlar gibsonlar fenderlerden çıkar. bu tip şeylerden sahte çıkacağını sanmam. sen yine de araştır.
Değerli yorumunuz için teşekkürler.

Geri