Marshall Code 50 vs BOSS Katana 50

Marshall Code 50 vs BOSS Katana 50

• Marshall Code 50

Oylar: 4 15.4%
  • BOSS Katana 50

Oylar: 22 84.6%

• Toplam oy veren
    26
Selamlar Turkrock Ailesi Hayırlı Cumartesiler :)
Efektleri vb tanımak için dijital bir amfi almaya karar verdim Almanya'dan eniştem getirecek bu yüzden ucuza geliyor . Şimdi soruma gelecek olursak ;
Elimde 2 tane seçenek var :
-Marshall Code 50
-BOSS Katana 50
Genellikle Alternatif Rock ve Blues Çalacağım Fazla Sert Tonlarla İşim Yok Çıkacağım En Sert Ton ACDC / Back In Black Olacaktır.

Siz Olsanız Hangisini Tercih Ederdiniz ?Sebepleri ile Belirtirseniz Sevinirim :)
İYİ GÜNLER

Son düzenleme:
BENCE yani şahsi fikrim olarak:

"Efektleri tanımak" gibi bir amacın varsa tablet ve laptop ile kullanabileceğin irig benzeri bir aparat ve ilgili aplikasyonlara bak. Amfi gibi olmaz ama efektse efekt, hiçbir amfiden olmayan kadar efekt var :)

Soruya gelirsek bence Marshall çöp. Katana ve ilgili yazılımı ile daha iyi tonlar alırsın. Dediğim gibi bu benim fikrim, Code'un da yılmaz savunucuları, fanatik hayranları var. Ben denedim tad vermedi. Katana 100 olursa fx loop da olacağı için ileride analog pedallar ile de büyütürüm sistemi dersen isabet olur ama K50 tek başına da iyi amfi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

"Efektleri tanımak" gibi bir amacın varsa tablet ve laptop ile kullanabileceğin irig benzeri bir aparat ve ilgili aplikasyonlara bak. Amfi gibi olmaz ama efektse efekt, hiçbir amfiden olmayan kadar efekt var :)

Soruya gelirsek bence Marshall çöp. Katana ve ilgili yazılımı ile daha iyi tonlar alırsın. Dediğim gibi bu benim fikrim, Code'un da yılmaz savunucuları, fanatik hayranları var. Ben denedim tad vermedi. Katana 100 olursa fx loop da olacağı için ileride analog pedallar ile de büyütürüm sistemi dersen isabet olur ama K50 tek başına da iyi amfi.
irig ve ses kartını birkaç sefer düşündüm ve hep caydım irig ve ses kartını kullanabileceğim hoparlör vbye sahip değilim ayrıca bilgisayarım çok kötü.Looper için de kendime şöyle bir çözüm buldum Boss Katana 50 + Joyo delay ve looper pedal boss katana 100den yaklaşık 40 € daha ucuza geliyor

Şansınız varsa deneyin. Ama deneseniz de bu tür dijital cihazlar ile bir süre vakit geçirmeyince cok da bir şey anlayamıyorsunuz. Katana çok beğenilen bir amfi ama marshallinda ciddi bir kitlesi var, marshall deneme şansım olmadığı için tavsiye veremeyeceğim fakat su tur karşılaştırma videolar izlemek az cok fikir verebilir. Sadece katana ya da marshall demosu dinlemek kesinlikle fikir vermez.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şansınız varsa deneyin. Ama deneseniz de bu tür dijital cihazlar ile bir süre vakit geçirmeyince cok da bir şey anlayamıyorsunuz. Katana çok beğenilen bir amfi ama marshallinda ciddi bir kitlesi var, marshall deneme şansım olmadığı için tavsiye veremeyeceğim fakat su tur karşılaştırma videolar izlemek az cok fikir verebilir. Sadece katana ya da marshall demosu dinlemek kesinlikle fikir vermez.

teşekkürler izleyeceğim

Aslında benim 1.planda DSL5CR var olmadı DSL1CR alacağım diyorum. Transistörlü ve Dijital amfilerden ziyade Küçük lambalılara bakıyorum. İndirim olmazsa ya da evde kullanamayacağım kanısına varırsam ve Dijital alırım.Youtube'da videolardan gizlediğim kadarıyla Marshall Code'un clean ve distortion tonları daha hoş geldi bana ama işte bizzat tonlarını kurcalamak lazım. Ben daha çok
Amorphis Tales from the Thousand Lakes-Black Winter Day albümü genel ritm ve solo distortion
Therion Beauty in Black
Pentagram Unspoken&Bir albümü genel ritm ve solo distortion
Tiamat Cold Seed
örneklerindeki tonları daha çok seviyorum. MG'lerdeki overdrive tonları zaten pek tatmin etmiyor. Hayırlı olsun şimdiden, hangisine karar verirseniz memnun kalırsınız umarım.

Marshall mı çöp olduğunu düşünüyorsunuz Code'un mu? neden? 🤔 yazılı sorusu gibi oldu 😃 Açıklayınız

Küçük Marshall'ların tamamı çöp bence. Herkes bildiği işi yapsın. JCM ile, Plexi ile gel bana ciğerimi ye ama bence küçük amfi işinde Marshall çok geride kaldı. Code da öyle. Bu benim fikrim ve kulağım, seveni de bir o kadar çok. Dijital olduktan sonra alt segment zaten öyle aman aman ayrışmıyor birbirinden, MG serisi kadar çöp değil yani.

Geri