Amfiyi son ses açmak

Blackstar ıd 20 amfimde overdrive modundayken gain eq ve volümünü 10a getirince aşağıda ki ses çıkıyor ama kulaklık takınca böyle bir ses çıkmıyor bu ses normal mi arkadaşlar bilgili birisi yardımcı olursa çok mutlu olurum

E yaani normal bence. Böyle temiz bir sustain almışsınız. Yeni amfi alana kadar alamayacağım ben ne yazık ki. Mesela arada distortion pedalı koydunuz, amfinin sesini değil de pedalın sesini sonlara getirdiğinizde yine yapacaktır.

gitarla vs hoparlörün yanına yaklaştıysanız da yapabilir.Dediğim gibi benim amfi hışırtı yaptığı için deneyemiyorum. Belki başka arkadaşlar da olumlu ya da olumsuz tecrübelerini paylaşırlar. Ben 10 sene önce distortion pedalımı (Boss Mt-2) ilk aldığımda amfimin öyle bir sorunu yoktu. E amfi de 2 aylıktı. Tele değmeden pedalın levelini sona getirdiğimde uğuldamaya başlıyordu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitarla vs hoparlörün yanına yaklaştıysanız da yapabilir.Dediğim gibi benim amfi hışırtı yaptığı için deneyemiyorum. Belki başka arkadaşlar da olumlu ya da olumsuz tecrübelerini paylaşırlar. Ben 10 sene önce distortion pedalımı (Boss Mt-2) ilk aldığımda amfimin öyle bir sorunu yoktu. E amfi de 2 aylıktı. Tele değmeden pedalın levelini sona getirdiğimde uğuldamaya başlıyordu.
Sonra bir düzelme oldu mu? İnput girişine bastırdığımda ses falan artıyor galiba jack girişinde problem var

Yaşadığınız durum bence feedback benzeri bir durum. Birşeyleri en sona kadar açmak bu tarz problemler doğurur. Mesela Boss HM-2 Adlı bir pedal sadece tüm ayarları sonda kullanılır ve tüm karakteri sürekli böyle öten chainsaw bir yapı üzerine kuruludur. Entombed vb dinlerseniz neyi kastettiğimi anlarsınız. Bence amfinizde bir problem yok. Sadece kontrollü ayarlamanız lazım.

Ayrıca o ötme ile şunu çalmayı deneyebilir misiniz? :D

Yaşadığınız durum bence feedback benzeri bir durum. Birşeyleri en sona kadar açmak bu tarz problemler doğurur. Mesela Boss HM-2 Adlı bir pedal sadece tüm ayarları sonda kullanılır ve tüm karakteri sürekli böyle öten chainsaw bir yapı üzerine kuruludur. Entombed vb dinlerseniz neyi kastettiğimi anlarsınız. Bence amfinizde bir problem yok. Sadece kontrollü ayarlamanız lazım.

Ayrıca o ötme ile şunu çalmayı deneyebilir misiniz? :D

Dediğiniz pedalı biliyorum, daha önce yaşamadığım için üzülmüştüm ama sorunu hallettim başka bir jackla deneyince sorum kalmadı çok teşekkür ederim değerli yorumun için her zaman deepweb çalarım psğwoeşskele

Kavramları yerli yerine oturtalım: Bunun adı dipses ya da sustain değildir. Feedback durumu gerçekleşiyor. Bu durum bir sorun da değildir. Yani "feedback sorunu" diye bir şeyden söz edemeyiz.

Daha önce hiç yaşamamış olmam beni telaşlandırıyor
Amfinizi bu kadar çok açmamışsınızdır. Ev ortamında 10watt bir marshall mg10cd açıp gitardan volume kıssanız da, arka planda rüzgar, radyo, su sesi duyarsınız.

Bu volume’e açıp gitara dokunmazsanız feedback olası, ya da şase/toprak tamamlamadığınız için sürekli cızırdı duymanız da normal.

Sonra bir düzelme oldu mu? İnput girişine bastırdığımda ses falan artıyor galiba jack girişinde problem var
Düzelme derken? Ben pedalı aldığımda zaten o sustaini de normal şartlarda alabilmek istiyordum. tabi amfi 15 watt olunca, ve de ev ortamı olunca rahat rahat alamıyorsun. Leveli sonlara getirdiğimde öyle, senin yüklediğin örnekteki gibi bir sustain yapıyordu. Sonraları Compression Sustainer almıştım. Taaa 2011'de. (O zamanlar 120tl idi yaaa) Aslında çıkmış olsaydı Feedbacker Booster'ı o zaman alırdım. Compressor sert çıkışları da bastırıyor adı üstünde.

Kavramları yerli yerine oturtalım: Bunun adı dipses ya da sustain değildir. Feedback durumu gerçekleşiyor. Bu durum bir sorun da değildir. Yani "feedback sorunu" diye bir şeyden söz edemeyiz.

Bence feedback kişi kontrolündeyse problem değildir ancak aksi durumda problemdir. Mesela bu başlıktaki problem herşeyin en sonda olmasından kaynaklı kişinin sürekli feedback alması anladığım kadarıyla. Benzer şekilde ENGL Powerball'ı 4x12 Mesa ile makul bir seviyede kullanırken gaini 7 civarına getirince bende de tele vurmadığım her an feedback gerçekleşiyor, bu da yine problem. Gaini 4 civarına aldığımda kesiliyor bu durum. Ancak çalım esnasında yaşanmayıp, gitar hoparlöre baktırıldığındaki gibi kişi kontrolündeki durumlarda yaşanması problem diye nitelenmeyecek, hatta bence keyifli bir durum. Veya benim problem/problem değil diye ayırdığım durumun 2 farklı adı var mıdır hocam sizce?

Bence feedback kişi kontrolündeyse problem değildir ancak aksi durumda problemdir. Mesela bu başlıktaki problem herşeyin en sonda olmasından kaynaklı kişinin sürekli feedback alması anladığım kadarıyla. Benzer şekilde ENGL Powerball'ı 4x12 Mesa ile makul bir seviyede kullanırken gaini 7 civarına getirince bende de tele vurmadığım her an feedback gerçekleşiyor, bu da yine problem. Gaini 4 civarına aldığımda kesiliyor bu durum. Ancak çalım esnasında yaşanmayıp, gitar hoparlöre baktırıldığındaki gibi kişi kontrolündeki durumlarda yaşanması problem diye nitelenmeyecek, hatta bence keyifli bir durum. Veya benim problem/problem değil diye ayırdığım durumun 2 farklı adı var mıdır hocam sizce?
Yaptığınız ayrıma teoride katılıyorum. Ama şimdiye kadar kontrolümde olmayan feedback durumuyla karşılaşmadım hiç. Belki şimdiye kullandığım gitarlarla ilgili bir durum olabilir.
Getirilebilecek ikinci yorum da şöyle olabilir: Kontrollü kontrolsüz feedback ayrımınıza istinaden söylüyorum. Başlık sahibinin her şeyi en sonda ayarlaması zaten kişinin kendi kontrolüyle yaptığı bir şey. Sizin setup özelinde konuşacak olursak, aklıma gelen ilk kriterler kullanılan gitarın kasası solid body mi yoksa hollow body mi olduğu, gitardaki manyetiklerin niteliği, amfiye olan uzaklık ve duruş pozisyonunuz.

Geri