telden gelen değişik ses

gitarı yeni aldim yardim edin lütfen acil
sapı cok ufak sıktım videolarda denildiği gibi sonra değişik ses geldi 15dk sonra geri düzelttim ama ses hala devam ediyor ve sadece ince mi telinde var etrafmda lüthier yok
tele vurduktan sonraki ses anlarsınız zaten cok acil önemli bir sorun mu
ses atılmadığı için video gönderiyorum

Dosyalar

• 20200531_173344.mp4
    22.5 MB
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sadece mi teli değilmiş bazı tellerin 12.perdesinden sonra da geliyor acaba truss rod veya köprü mü umarım önemli bir şey olmamıştır

Dosyalar

• 15910097244761621152957878069607.jpg
    15910097244761621152957878069607.jpg
    356.5 KB · Gösterim: 123
Bence manyetik yükseklikleri normal. Mevzu fretbuzz gibi geldi bana. Sapı muhtemelen biraz çevirerek daha dışbükey bir hale getirdin ve fretler tellere doğru kavis kazandı. Köprünü biraz yükseltmek bir çözüm olabilir. Sapı eski haline getirmek bir çözüm olabilir ama bilmeyenin elinde gitarı çöp etme durumu bile var. Yanlış ayarlanan her gitarla olabilen bir durum endişeye gerek yok, kalıcı bir zarar vermedin gitara. Ama doğru ayarlanması lazım. YouTube üzerinden köprü yüksekliği, sap ayarı gibi aramalar yaparak düzeltebilirsin. Ancak sap konusunda dediğim gibi, dikkatli olmak lazım.

Bence manyetik yükseklikleri normal. Mevzu fretbuzz gibi geldi bana. Sapı muhtemelen biraz çevirerek daha dışbükey bir hale getirdin ve fretler tellere doğru kavis kazandı. Köprünü biraz yükseltmek bir çözüm olabilir. Sapı eski haline getirmek bir çözüm olabilir ama bilmeyenin elinde gitarı çöp etme durumu bile var. Yanlış ayarlanan her gitarla olabilen bir durum endişeye gerek yok, kalıcı bir zarar vermedin gitara. Ama doğru ayarlanması lazım. YouTube üzerinden köprü yüksekliği, sap ayarı gibi aramalar yaparak düzeltebilirsin. Ancak sap konusunda dediğim gibi, dikkatli olmak lazım.
sağol

Geri