Danelectro Gitarlar Hakkında

Herkese merhaba,

Danelectro gitarlar ile tecrübesi olan var mı? Üretim yeri Kore olarak biliyorum ama bütün modelleri öyle mi onu bilmiyorum. 64 XT modeli hoşuma gidiyor. Deneme şansım pek olmadığı için tecrübesi olan arkadaşlar işçilik, ton, çalım rahatlığı gibi konularda bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim. Fiyat (eğer Kore yapımı ise) fena değil. Bu fiyata ikinci el Meksika Fender bile artık bulmak zor.

Bahsettiğim gitar:

Denemedim hiç ama evet Kore üretimi. DanGuitars

Zevk meselesi tabii ki ama yazmadan edemeyeceğim, bir gitar bu kadar asimetrik olmamalı yahu. Ayrıca sanırım son perdelere ulaşım daha da zor olsun diye askı pinini muntazam bir yere takmışlar. :)

Senkop bu gitarlari gani gani getirmedi. Ellerinde her modelden birer tane var. Tek gitarim olacaksa, Danelectro olmamasini tercih ederdim. Ama kendinizle ozlestirdiginiz bir gitarsa bu, hic burada kafanizi karistirip, sogumayin. Kult olmus bi marka. Dandik parcalar ve ucuz iscilik fakat farkli bir dunya gibi dusunun. Farkli tinliyor... Gidip denemeniz yarariniza olacaktir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Senkop bu gitarlari gani gani getirmedi. Ellerinde her modelden birer tane var. Tek gitarim olacaksa, Danelectro olmamasini tercih ederdim. Ama kendinizle ozlestirdiginiz bir gitarsa bu, hic burada kafanizi karistirip, sogumayin. Kult olmus bi marka. Dandik parcalar ve ucuz iscilik fakat farkli bir dunya gibi dusunun. Farkli tinliyor... Gidip denemeniz yarariniza olacaktir.

İzmir'de olduğum için deneme şansım yok. Araştırıyorum sadece. Ama bence de tek gitar olacaksa Danelectro olmamalı, katılıyorum.

Ben denedim. Tek gitar olmaz bence de ama çok doğal, ince ve parlak tonları var. İlkel gitarlar denebilir ki bu bence ilgi çekici yapıyor markayı. 12 tellisi de mesela iyi bi seçenek.

Geri