Amfi ve Pedal Setup İçin Tavsiye

Merhabalar ben 3 yıldır gitar çalıyorum ve hala sadece ses versin yeter kafasıyla aldığım "boston ga-10" amfisini ve 1 sene önce bilgisayardan kayıt almak için aldığım "behringer u-phoria um2" ses kartımı kullanıyorum.Karantina olayları sona erdiğinde sahne için çalışmalara başlayacağız bir grup ile.Elimde olan ekipmanlar sahne için kullanışsız şeyler.Benim sorum şu,sahne için nelere ihtiyacım var? 2-3 bin TL kadar bütçem var 2. elden 3-4 pedal ve bir amfi almayı düşünüyorum fakat hiçbir bilgim yok bu 2 konuda.Sahne için bana yeterli olacak bir şeyler önerebilir misiniz? Biraz açıklama da yaparsanız sevinirim,dediğim gibi pek bilgim yok.
Edit: Çalınacak tarz genel olarak alt. rock olacak.

Son düzenleme:
Tarz tür vb hiç belirtmemişsin, çıkacağınız mekanın backline ı ile ilgili bilgi de yok sanırım. Benim önerim bütçene uygun prosesör almak olur. Cab sim ile direk sisteme de girme imkanın olur amfi olmayan mekanlarda. Mooer ge200, gibi kabin sim, IR yüklenen bir prosesör alman iyi olur...

Pedal amfi vb taşımak heves işi ama uzun vadede önermem...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tarz tür vb hiç belirtmemişsin, çıkacağınız mekanın backline ı ile ilgili bilgi de yok sanırım. Benim önerim bütçene uygun prosesör almak olur. Cab sim ile direk sisteme de girme imkanın olur amfi olmayan mekanlarda. Mooer ge200, gibi kabin sim, IR yüklenen bir prosesör alman iyi olur...

Pedal amfi vb taşımak heves işi ama uzun vadede önermem...
Editledim hemen postu. Prosesör olarak pod hd500x düşünmüştüm ama çevreden gelen tavsiyeler genel olarak analog bi setup edinmem yönündeydi. Bu yüzden biraz araştırmak istedim.

Gittiğin her yerde benzer sound almak istiyorsan prosesör en mantıklısı, amfini pedalboardını taşısan bile çoğu mekanda tatmin edici sonuç almak zor. Ben çok uzun süre satana kadar boss gt-1 ile bir sürü yerde çaldım. Konserler çoğalırsa ilk iş mooer ge200 ya da 250 alırım. Gigbagin ön gözüne sığmayan alet fazla :)

Ton takintin yoksa veyahut muzik tarzina uygun bir ton arayisinda degilsen en en en en mantiklisi her zaman prosesordur. Hele duzenli sahne isi olursa o analoglar 15. Sahneden sonra kufrettirir adama. Birde eskilerin kullandigi pedaldan pedala atlama olayi vardir. Sek sek oynar gibi sekersin yok delay acicam yok reverb kesicam aha surda dist burda overdrive diye diye. O yuzden en mantiklisi prosesordur. Zaten alternatif muzik sahnesinde kimse tona bakmaz...

Geri