Dean Markley Helix Pure Nickel Tel Değişimi

Merhabalar herkese. Gitarımın tellerini normalde kendim değiştirmiyordum, şu an kendim değiştirmek mecburiyetindeyim. Dean Markley Helix Pure Nickel telleri aldım fakat telin headstocka geçirdikten sonraki sarımlı kısmı cok kısa. Sarımsız ince yeri ( telin uç kısmı) baya uzun kalıyor. Youtube'da izlediğim değişim videolarında tellerin o ince kısmı o kadar uzun değil. Burguları çevirmeden evvel belli bir kısmı geri içine koyuyorlar mesela, sonra burgu etrafına sarılacak bir kısım kalıyor. Ben bu teli burgudan geçirdiğimde sadece 1.5-2cm lik bir yer kalıyor. Videodaki gibi telin belli bir kısmını içeri koyup boşluk veremiyorum yani tele. Yardımcı olabilecek yazarlar varsa teşekkür ederim şimdiden

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tel1.jpeg
tel1.jpeg
tel2.jpeg

Ters headstock dolayısıyla sarımlı teliniz için pay kalmamış, bu bir problem değil.

Bu tel için, teli esnettikten sonra standart durumlarda olduğu gibi 2 post pay bırakıp (sarımlı kısmın bitip sarımsiz kısmın başlamasını dert etmeyin) bağlamayı tamamlayabilirsiniz.

Yardımcı olması açısından aradığımda denk gelen ilk gördüğüm çok yaklaşımlı tel bağlama videosunu ekliyorum.

Son olarak teli sardığınız yönün kulakçığa doğru olması gerektiğini (sizin durumunuzda saat yonü) eklemek isterim.

Geri