Bluesman ga10 amfi gain problemi

Merhabalar ben dün Fender squire hss elektro ve yanında bluesman ga10 amfi aldım ancak ayarlamalar da ciddi sorun yaşıyorum normal tonlarda gain switchini döndürmeme rağmen bir ses değişimi olmuyor ancak overa geçtiğimizde oluyor ayarlama konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba

Merhabalar, geçmiş olsun. O amfinin 15 wattlığı ilk amfimdi. Hala aklıma geldikçe küfürler eşliğinde anarım kendisini.
Yalnız sizin sorununuz amfiyle pek alakalı değil, amfilerin nasıl çalıştığıyla alakalı. Bu fiyata alacağınız çoğu amfide zaten gain potansını çevirince clean tonunuzun gaininde bir artış göremezsiniz. Clean için sadece volume potansı etki eder. Gain kazanç demektir, amfiyi overdrive moduna aldığında bozulumun(yani distortion'ın) ne kadar yüksek olacağını belirler. Clean tonlarda gain potansıyla pek işin olmamalı. Volume'u çok açıyorsan ve ses erken kırılıyorsa gitarının volume potansını biraz kısarak tonu temizleyebilirsin tertemiz clean tonlar istiyorsan. Crunch gibi birşey istiyorsan da amfini overdrive moduna al ve gain potansını kısabildiğin kadar kıs.
En kısa sürede de para bulup o amfiden kurtul.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar, geçmiş olsun. O amfinin 15 wattlığı ilk amfimdi. Hala aklıma geldikçe küfürler eşliğinde anarım kendisini.
Yalnız sizin sorununuz amfiyle pek alakalı değil, amfilerin nasıl çalıştığıyla alakalı. Bu fiyata alacağınız çoğu amfide zaten gain potansını çevirince clean tonunuzun gaininde bir artış göremezsiniz. Clean için sadece volume potansı etki eder. Gain kazanç demektir, amfiyi overdrive moduna aldığında bozulumun(yani distortion'ın) ne kadar yüksek olacağını belirler. Clean tonlarda gain potansıyla pek işin olmamalı. Volume'u çok açıyorsan ve ses erken kırılıyorsa gitarının volume potansını biraz kısarak tonu temizleyebilirsin tertemiz clean tonlar istiyorsan. Crunch gibi birşey istiyorsan da amfini overdrive moduna al ve gain potansını kısabildiğin kadar kıs.
En kısa sürede de para bulup o amfiden kurtul.
Öncelikle bazı şeyler kafamda netlessede yine bazı soru işaretleri var bu benim ilk elektro gitarım ve ilk amfim ben mesela duman çalmak yanında hotel California novemver rain tarzı sololar çalmak istiyorum ek olarak mesela bir telde bend yaptığımda bunu hissetmek istiyorum o sesi almak istiyorum ama o ses uzamıyor bunun için treble ve middle ile mi oynamam gerekiyor ? Yani demek istediğim sanki akustik gitari bı amfi bağlamissin hissiyatı alıyorum elektronun o hazzını nasıl alacağım

Geri