Amfisiz Elektro gitara başlamak

Merhabalar🤗 Bir konu hakkında fikir alacaktım. Ben elektro gitara yeni başlayacağım o yüzden iyi orta kıvamında bir gitar ile başlamak istiyorum. Alacağım gitar Esp Ltd ec-256 ama çok pahalı olduğu için amfiye bütçe ayıramayacağım şuan. Bende onun yerine biraz öğrenene kadar irig alıp iPad ile kullanmayı düşündüm sonra 3 veya 4 ay sonra amfi alırım şeklinde düşündüm sizce bu şekilde uygun olurmu başlangıç için yeterli olur mu ? (Bu arada çalacağım ilk enstrüman değil 6 Yıldır bağlama çalıyorum ama gitar konusunda pek bilgim yok)

hangi irig hangi ipad.... ideal çözüm olmaz , amfinin yerini tutmaz ama iş görür. Sormamın sebebi şu eski nesil ipad ve irig ise yani 1/8 kulaklık çıkışı kullanacaksan randıman düşük olur, yeni nesil bağlantı ise (irig hd 2 gibi) daha verimli olur. Bir de fiyatları bilmiyorum ama irig parasına ikinci el düzgün egzersiz amfileri bulabilirsin belki, acele etmeden biraz dolan forumda ve başka yerlerde ilanlarda.

Youtube üzerinde gördüğüm bazı cover kanalları irig + iPad kullanıyor ve çok güzel sesler çıkıyor ortaya. Tabi ben şahsen kullanmadım, sadece duyduğumu söylüyorum. @solitude71 dediği gibi ikinci el bir amfi bakılabilir. Tabi hangisi kulağa hoş gelir onu siz bilirsiniz :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hangi irig hangi ipad.... ideal çözüm olmaz , amfinin yerini tutmaz ama iş görür. Sormamın sebebi şu eski nesil ipad ve irig ise yani 1/8 kulaklık çıkışı kullanacaksan randıman düşük olur, yeni nesil bağlantı ise (irig hd 2 gibi) daha verimli olur. Bir de fiyatları bilmiyorum ama irig parasına ikinci el düzgün egzersiz amfileri bulabilirsin belki, acele etmeden biraz dolan forumda ve başka yerlerde ilanlarda.
şuanda kullandığım iPad 2019 yeni nesil. öğrenirken 3-4 ay idareden irig 2 ile idare etmeyi düşündüm sonrasında Blackstar id core v2 amfiyi alacağım bu 3-4 ay idare etmez mi irig ile iPad ?

Youtube üzerinde gördüğüm bazı cover kanalları irig + iPad kullanıyor ve çok güzel sesler çıkıyor ortaya. Tabi ben şahsen kullanmadım, sadece duyduğumu söylüyorum. @solitude71 dediği gibi ikinci el bir amfi bakılabilir. Tabi hangisi kulağa hoş gelir onu siz bilirsiniz :)
Bende YouTube üzerinden gördüm İrig tonlarını ama dediğiniz gibi 2. El amfi seçeceğini düşüneceğim yanıt için teşekkür ederim

onu diyorum.... yeni irig ise yani hd2 gibi zaten lightning bağlantı... 3 ay değil ömürlük idare eder.

bu arada irig tonu diye bir şey olmaz. irig ses kartı gibi bir aparat, kullandığın app'in tonu olur misal amplitube 4, bias fx vs vs

onu diyorum.... yeni irig ise yani hd2 gibi zaten lightning bağlantı... 3 ay değil ömürlük idare eder.

bu arada irig tonu diye bir şey olmaz. irig ses kartı gibi bir aparat, kullandığın app'in tonu olur misal amplitube 4, bias fx vs vs
Çok teşekkür ederim bu arada dediğim gibi gitar amfi vb. Konularda çok bilgim yok yardımın için teşekkür ediyorum 🤗

Evet, eksik bilgi vermişim.
İrig alıp iPad üzerinden Bias benzeri programlar kullanılabilir. Hatta GarageBand hazır varken o bile kullanılabilir. :)

Ben ilk gitarımla (Squier Bullet Strat) iki sene kadar amfisiz çaldım, epey öğrendim o şekilde. Kişiden kişiye değişir tabii keyif alır mısın amfisiz bilemem, ama mümkün bence.

Benimde amfim yok, şimdilik ses kartına bağlayıp çalıyorum. Çok bilgim yok ama ikinci el uygun fiyatlı bir amfi alsan, yeni amfi aldıktan sonra kullanmayacaksın fakat irig 2 aldığında amfin olsa bile kullanabilirsin. Amfiyi taşıyamayacağın yerlerde irig 2 yi kullanabilirsin. Muhtemelen benzer fiyatlara geleceği için ben olsam irig 2 yi tercih ederim ama sen kullanacağın için seçimi kendin yapmanı öneririm.

Geri