ASIO - AUDIO çakışması

Selamlar.

Ses kartım Behringer UMC22 . Haliyle ASIO Driver kullanıyorum. Audio Worstation olarak Reaper, Video editör olarak Premiere pro kullanıyorum. Sıkıntı şu ;
Bu programlardan biri açık iken windows youtube'u veya dahili mp3'ü çalıştırmıyor. İlla kapandıktan sonra çalıştırıyor.
Aygıt yöneticisinden Onboard Ses kartını iptal edip Tüm sesleri Behringere atadım ( windows zaten başka seçenek vermiyor) ama yine de olmuyor.

Benzer sorunu yaşamış olanlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Pro tools 10 ve mbox pro ile Mac’de de aynı durum vardı. Hiç çözüm aramadım ancak pro tools 11de ve ileriki Mac OS larda bu sorunun kaybolduğunu farketmiştim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben Plugin kullanmayı inat ettiğim için bu sorunla karşılaşıyorum. Anfiden veya simulatörden direk ses kartına girince burda sorun yok DAW'ı açınca Youtube çalışmıyor.
Sanal Mikser kurup bunu çözdüğünü iddia eden var ama ben beceremedim.

asio4all driveri ile ilgili bir saçmalık bu genel bir şey. behringer bu kartlara neden adam gibi bir asio driver yazmadi anlamıyorum.
illa elektronikleri aynıdır diye behringer usb mixerlerden birine ait driveri kurdum. ev için yeterli işimi görüyor, dediğiniz problem de yok.

behringer usb wdm audio 2.8.40 diye aratın, biraz zor bulunuyor kıyıda köşede bir yerlerde bütün behringer softwareleri gibi.

asio4all driveri ile ilgili bir saçmalık bu genel bir şey. behringer bu kartlara neden adam gibi bir asio driver yazmadi anlamıyorum.
illa elektronikleri aynıdır diye behringer usb mixerlerden birine ait driveri kurdum. ev için yeterli işimi görüyor, dediğiniz problem de yok.

behringer usb wdm audio 2.8.40 diye aratın, biraz zor bulunuyor kıyıda köşede bir yerlerde bütün behringer softwareleri gibi.

Teşekkürler, şu an mevcut olan driverı kaldırayım o zaman değil mi ?

Vallahi oldu. 2-3 link denedim bulamadım . Driverın ismini pasteleyince youtube videosu çıktı. Video sahibi direk linki vermiş. Eski driveri komple kaldırıp bunu kurdum. şu an heryerden aynı anda ses geliyor. Çok teşekkürler.

Geri