Bedava Olsa Almamalı Dediğiniz Pedallar

Mxr Prime distortion. Sesi uzaktan hoş geldi, lakin bir türlü anlaşamadık. Birkaç sahne sonra sattım, hiç açmadım bile..

Son düzenleme:
Ben ms pozitron shakti preamp almıştım, sanırım bir sene oluyor. Fiyatı muadillerine göre uygun olabilir ama sesler bana aşırı yapay gelmişti. Malzeme kalitesi de epey düşüktü. Günümüzde Çin'de üretilen pedallar yanında lüks kalıyor.

Güzel bir başlık olmuş. Ayrıca çok kaliteli olup da değeri bilinmeyen pedallar başlığı açılması da faydalı olabilir.

Ben ms pozitron shakti preamp almıştım, sanırım bir sene oluyor. Fiyatı muadillerine göre uygun olabilir ama sesler bana aşırı yapay gelmişti. Malzeme kalitesi de epey düşüktü. Günümüzde Çin'de üretilen pedallar yanında lüks kalıyor.

Güzel bir başlık olmuş. Ayrıca çok kaliteli olup da değeri bilinmeyen pedallar başlığı açılması da faydalı olabilir.
Bu başlığı görmek isterim

Başlık buluşunuza +1 de benden.

Bu arada katkımızı esirgemeyelim; behringer gdi21 derim. Devri artık geçmiş de olsa bilmeden bu çukura düşecek olan olabilir, belki kurtarırız. Yapmayın efendim; gidin temizinden 2. el gt-2 alın kenara koyun illa bir preamp pedal istiyorsanız. Muadili, tıpkısının aynısı, birebir taklidi vs. olarak denediğim yerli/yabancı hiçbir örneği beğenenedim. Fakat bu gdi21’den ayrı bir illet etmiştim vaktinde. Boğuk, donuk, berbat bir ton yapısı var özetle.

MS Pozitron FF muadillerini ekleyeceğim. Elime Eric Johnson muadili bir takasla geçti, EJF1 ile kıyaslarsak alakasız iki pedal diyebilirim. Diğer muadiller de böyleyse şahsen uzak durmayı tercih ederim.

Hep bilindik markalardan gelmiş, bir tane de benden Çin markası gelsin. Kokko Compressor. Ses olarak fena olmasa da aşırı gürültülü(içini söküp takınca düzelmişti az da olsa), ve çabuk bozuluyor. 7 ayda Potans'ı bozuldu :D.

Bugüne kadar amfi satarken veya pedal satarken bir çok bağlamacıdan takas teklifi aldım. (Neden bana denk geliyor gerçekten fikrim yok :D) Takas + nakit teklif ediyorlar ve teklif ettikleri pedalların hallerini görmeniz lazım, resmen ölmüşler ağlayanları yok :D :D :D
Bilgi için teşekkür ederim, bağlamacıların pedallarla haşır neşir olduklarını çok düşünmezdim açıkçası, sayenizde öğrenmiş oldum :D.

Xotic SP Comp (gurultu makinesi)

Boss Slicer (kampanyada hediye olarak alanlarin isyan ettigi, ellerinde patladigi yegane pedal) Slicer bana ciksa mutlu olurdum ama :)

TC Electronic Polytune 1 2 3 - hangi telin akordu bozuk diye gosterdigini iddia eden ama tek tel akordlamada bile coklu tel akordluyor gibi gosteren, sacmalik daniskasi. Bu pedala iyi diyen birini duyarsaniz, tum iletisim kanallarini koparin.
Ps: Polytune clip duzgun calismakta.

Bu arada katkımızı esirgemeyelim; behringer gdi21 derim. Devri artık geçmiş de olsa bilmeden bu çukura düşecek olan olabilir, belki kurtarırız. Yapmayın efendim; gidin temizinden 2. el gt-2 alın kenara koyun illa bir preamp pedal istiyorsanız. Muadili, tıpkısının aynısı, birebir taklidi vs. olarak denediğim yerli/yabancı hiçbir örneği beğenenedim. Fakat bu gdi21’den ayrı bir illet etmiştim vaktinde. Boğuk, donuk, berbat bir ton yapısı var özetle.

Yapma etme =))
Üniversite hayatım boyunca defalarca aldım - sattım bu pedalı ve inanılmaz seviyordum.
Fiyat - performans olarak aşırı iyi bir pedal. Hi-hain tonlar için baya seçenek sunuyor ama tek bir kombinasyonda güzel bir ton alabilirken diğer kombinasyonlar söylediğin gibi sevimsiz sonuçlar veriyordu. Fakat biraz mid karakterli ve eq ile dengeleyince güzel iş görüyor.
Yine söylüyorum fiyatına göre iyi pedal diye =))
13 14 yıl önce 40 50TL ye forumda bulabiliyordunuz =)

Boss loop stationlar. Bendeki rc-20xl modeliydi. Fonksiyonel olarak iyiydi ancak sinyal kalitesini çok düşürüyordu. Forumdan bir arkadaştan ufak ditto aldım da dünya varmış dedim. Ditto'da hiçbir şekilde ton kaybı hissedilmiyor.

Yapma etme =))
Üniversite hayatım boyunca defalarca aldım - sattım bu pedalı ve inanılmaz seviyordum.
Fiyat - performans olarak aşırı iyi bir pedal. Hi-hain tonlar için baya seçenek sunuyor ama tek bir kombinasyonda güzel bir ton alabilirken diğer kombinasyonlar söylediğin gibi sevimsiz sonuçlar veriyordu. Fakat biraz mid karakterli ve eq ile dengeleyince güzel iş görüyor.

Bazen bazı pedalları mazide, ait olduğu yerde bırakmalı. 😀

Boss Bassman modellemesi ve mooer shimverb. Öyle bedava olsa almam diyecek kadar kötü pedallar degildi şu ana kadar elime geçen pedallardan hiç biri ama bu ikisinden bir turlu memnun olamamıştım.

Yapma etme =))

Aynen öyle bence inanılmaz bir pedal gdi21. Behringer pedalları birebir kopyalamıyor ustunde bazı degisiklikler de yapıyor diye biliyorum. Ben acayip memnunum gdi21'den. Fiyatına göre şahane bir ses çıkıyor aletten. Hele ki clean ve mesa modellemesi acayip guzel :)

Geri