Bedava Olsa Almamalı Dediğiniz Pedallar

Mooer MRV1 Shim Verb Reverb pedalı. Hevesli olduğum bir dönem sololarda tatlılık katar umuduyla uygun fiyatlı diye aldığım cihaz. Kendisi kapalı konumda bile ısınmayı başararak beni derinden etkilemişti. Yangın sebebi olmasın diye iadesini sağlamıştım.

Bonus olarak : Boss mt2 10 küsür yıl önce 15 watt no name amfimle kullandığım kulaklarımızın tuhaf tonlara alışık olmasının sebebidir.

Mooer MRV1 Shim Verb Reverb pedalı. Hevesli olduğum bir dönem sololarda tatlılık katar umuduyla uygun fiyatlı diye aldığım cihaz. Kendisi kapalı konumda bile ısınmayı başararak beni derinden etkilemişti. Yangın sebebi olmasın diye iadesini sağlamıştım.

Bonus olarak : Boss mt2 10 küsür yıl önce 15 watt no name amfimle kullandığım kulaklarımızın tuhaf tonlara alışık olmasının sebebidir.

malesef size katılmıyorum şahsi görüşe saygım var fakat 200 e ikinci elde alıp shimmer-plate-room olarak kullandigim baska basarili reverb pedali yok. Send return e girince tadindan yenmemisti zamaninda

BOSS Fdr-1

Bu allahin belasini reverb pedali diye aldim. Gain falan sonra gordum tabi. Megerse 65’ Deluxe reverb amfisinin modellemesiymis. Taktim ses kartina, bi kabin actim. Rezil kepaze bir ses. Bias amp’in 65’ simulasyonu buna 10 basar. Net.
Alan genelde reverb diye aliyor. Dikkat etmenizi oneririm

Yapma etme =))
Üniversite hayatım boyunca defalarca aldım - sattım bu pedalı ve inanılmaz seviyordum.
Fiyat - performans olarak aşırı iyi bir pedal. Hi-hain tonlar için baya seçenek sunuyor ama tek bir kombinasyonda güzel bir ton alabilirken diğer kombinasyonlar söylediğin gibi sevimsiz sonuçlar veriyordu. Fakat biraz mid karakterli ve eq ile dengeleyince güzel iş görüyor.
Yine söylüyorum fiyatına göre iyi pedal diye =))
13 14 yıl önce 40 50TL ye forumda bulabiliyordunuz =)
Behringer GDI21 sevmeyen , yanlis ekipmanla denemistir. Sevmeyen kendini ifsa etsin, Gop'taki biladerleri uzerine salayim.

Başlık buluşunuza +1 de benden.

Bu arada katkımızı esirgemeyelim; behringer gdi21 derim. Devri artık geçmiş de olsa bilmeden bu çukura düşecek olan olabilir, belki kurtarırız. Yapmayın efendim; gidin temizinden 2. el gt-2 alın kenara koyun illa bir preamp pedal istiyorsanız. Muadili, tıpkısının aynısı, birebir taklidi vs. olarak denediğim yerli/yabancı hiçbir örneği beğenenedim. Fakat bu gdi21’den ayrı bir illet etmiştim vaktinde. Boğuk, donuk, berbat bir ton yapısı var özetle.
Behringer GDI21 sevmeyen , yanlis ekipmanla denemistir. Sevmeyen kendini ifsa etsin, Gop'taki biladerleri uzerine salayim.

Salmayan leslici, “mg10’la nasıl albüm sound’u alırım”cı. 😄

gdi21’i hem send/return’de, hem ampli önünde hem de doğrudan line-in girerek denedim birkaç defa. Çok koyu bir pedaldı bir türlü nefes aldıramadım. Tabi zevkler ve renkler nihayetinde.

2000lerde Boss X-tortion vardı, boss kataloğunda görmüştüm, mağazada denemiş sevmemiştim. Çok çatlak, cırtlak tonları vardı. Metal Zone'u tek geçerim klasik&waza

Son düzenleme:
Ben de bu konuya cevap olarak Boss NF-1 diyebilirim, Japon vintage olması sebebiyle Boss koleksiyonu yapanlar ya da kasayı değerlendirmeyi düşünenler alabilir illaki 50 TLye falan bulunursa ama arkadaşım Iki yıl önce "100 TL ver, al götür" dedi, pedalı denedim, sese hiç bi etkisi yok, açıp kapadım tuşları çevirdim falan, bozuk zannettim önce, sonra internetten okudum ki onun olayı oymuş, resmen No-2 Nothingizer. Sonra ben almayınca Antalya'da bi müzik dükkanı almış, aynı pedal 1200TL şu an. 😂

Ben de bu konuya cevap olarak Boss NF-1 diyebilirim, Japon vintage olması sebebiyle Boss koleksiyonu yapanlar ya da kasayı değerlendirmeyi düşünenler alabilir illaki 50 TLye falan bulunursa ama arkadaşım Iki yıl önce "100 TL ver, al götür" dedi, pedalı denedim, sese hiç bi etkisi yok, açıp kapadım tuşları çevirdim falan, bozuk zannettim önce, sonra internetten okudum ki onun olayı oymuş, resmen No-2 Nothingizer. Sonra ben almayınca Antalya'da bi müzik dükkanı almış, aynı pedal 1200TL şu an. 😂
kardeş NF-1 bir Noise Gate pedalıdır, cidden aldığın malın ne olduğuna bakmadın mı? Hiç merak edip araştırmadın mı?

Geri