Bedava Olsa Almamalı Dediğiniz Pedallar

Mooer Shimverb kısmına katılıyorum ancak diğerlerini denemediğim için bir yorum yapamam. NS-2'ye gelirsek, şahsen ben ne clean tonda ne de drive tonda hiçbir sıkıntı yaşamadım ve gayet memnunum. İnternete ''Best Noise Gate Pedal'' yazıp ilk birkaç siteye girerseniz NS-2'nin tüm listelerde en üst sıralarda olduğunu görebilirsiniz (bu oylamayı da müzisyenler yapıyor, firma vs değil), ayrıca Slash, James Hetfield, Kirk Hammett, Jim Root, Buckethead, Yngwie Malmsteen ve Jack White da Boss NS-2 kullanıyor, bir bildikleri de vardır illa ki :)
Dipnot: O bahsettiğim sitelerdeki listelerin çoğunda da NS-2 en iyi Noise Gate olarak sıralanmış.

Mooer Shimverb kısmına katılıyorum ancak diğerlerini denemediğim için bir yorum yapamam. NS-2'ye gelirsek, şahsen ben ne clean tonda ne de drive tonda hiçbir sıkıntı yaşamadım ve gayet memnunum. İnternete ''Best Noise Gate Pedal'' yazıp ilk birkaç siteye girerseniz NS-2'nin tüm listelerde en üst sıralarda olduğunu görebilirsiniz (bu oylamayı da müzisyenler yapıyor, firma vs değil), ayrıca Slash, James Hetfield, Kirk Hammett, Jim Root, Buckethead, Yngwie Malmsteen ve Jack White da Boss NS-2 kullanıyor, bir bildikleri de vardır illa ki :)
Hayatta basarilar.

Açıkçası ben elime alıp denemeden bakmadan internet yorumuyla bi yere kadar iş tutuyorum. Türkiye’nin yüzde 70’inin seçimini göz önünde bulunduracak olursak çoğunluğun tercihi ya da genel olarak bu iyidir denen şeylere şüpheyle yaklaşırım.Özellikle;

Slash, YJM ve Kirk kullanıyorsa özellikle almam misal bir pedalı🙄 Şimdi youtube’a girip bakıyoruz endorser korkusuyla çekilmiş Rig Rundown videolarına bakıyoruz “oo abi adam TC Electronic Dreamscape kullanıyor” gibi çıkarımlarımız oluyor, ama işin görünmeyen yüzü çoğu zaman farklı.

Boss DS-1 tüm zamanların en çok satan pedalı kesinlikle, rakamla sabit, Steve Vai’in board’unda görebiliriz, ama en iyisi mi tartışılır.

2007 senesinde ilk lambalı amfim TSL100’ü aldığımda dünyanın en marshall amfisiydi süperdi. Şuan verseler meh derim, öldürmez de güldürmez de.

Bu forum misal 100 watt amfi evde çalınmaz dostum’cularla dolu, lambalı amfiden drive için ses açmalısın falan fişman... Açıkçası internette ne görüyorsa millet, ezbere bilgi ile döşeyebiliyor, teyidi yok.

Velhasıl-ı kelam ne senin için iş görüyorsa okey, ama en iyisi bu, internette öyle denmiş, hele ki signature model / şu adam bunu kullanıyor falan gibi kıstaslar tamamen geçersiz. Yeterli kadar reklamla yeteri kadar sponsorlukla Boss Nothingizer NO-2 yi bile insanların alması gerektiğine ve tonu iyileştirdiğine inandırabiliriz.

Çok boş yaptın, uza hadi. Yırtık dondan fırlar gibi alakasız yorumlar yapma burada da.
Selam delikanli, az once dostum dedigin kisinin kim oldugunu bi bil istedim. Belki universite sinavina girdikten sonra, yalvar yakar referans istersin. Tabi once universiteye giris hakki kazanman gerek.

Hadi beni gec, ama bil ki NS-2 yirtik don gibidir. Bazi seylere engel olamaz. Beklemedigin gurultuler ayyuka cikiverir. Sonra engel olamadigin bu surec karsisinda canin daha cok sikilmasin. Opuyorum.

Açıkçası ben elime alıp denemeden bakmadan internet yorumuyla bi yere kadar iş tutuyorum. Türkiye’nin yüzde 70’inin seçimini göz önünde bulunduracak olursak çoğunluğun tercihi ya da genel olarak bu iyidir denen şeylere şüpheyle yaklaşırım.Özellikle;

Slash, YJM ve Kirk kullanıyorsa özellikle almam misal bir pedalı🙄 Şimdi youtube’a girip bakıyoruz endorser korkusuyla çekilmiş Rig Rundown videolarına bakıyoruz “oo abi adam TC Electronic Dreamscape kullanıyor” gibi çıkarımlarımız oluyor, ama işin görünmeyen yüzü çoğu zaman farklı.

Boss DS-1 tüm zamanların en çok satan pedalı kesinlikle, rakamla sabit, Steve Vai’in board’unda görebiliriz, ama en iyisi mi tartışılır.

2007 senesinde ilk lambalı amfim TSL100’ü aldığımda dünyanın en marshall amfisiydi süperdi. Şuan verseler meh derim, öldürmez de güldürmez de.

Bu forum misal 100 watt amfi evde çalınmaz dostum’cularla dolu, lambalı amfiden drive için ses açmalısın falan fişman... Açıkçası internette ne görüyorsa millet, ezbere bilgi ile döşeyebiliyor, teyidi yok.

Velhasıl-ı kelam ne senin için iş görüyorsa okey, ama en iyisi bu, internette öyle denmiş, hele ki signature model / şu adam bunu kullanıyor falan gibi kıstaslar tamamen geçersiz. Yeterli kadar reklamla yeteri kadar sponsorlukla Boss Nothingizer NO-2 yi bile insanların alması gerektiğine ve tonu iyileştirdiğine inandırabiliriz.
Ben kullanıcılarını zaten ''Bakın kimler kimler kullanıyor he'' demek için yazmadım, bilgi olarak vermek istedim yoksa adı sanı daha az bilinen bir sürü çok kaliteli pedallar da var ancak genel olarak kullanıcılarını memnun eden bir pedal ve kullanan birkaç kişiye denk geldim, hepsi gayet memnundu, keza tüm dünyada da öyle ama tabii ki bu demek değil ki başka harika Noise Gate yok :)

Selam delikanli, az once dostum dedigin kisinin kim oldugunu bi bil istedim. Belki universite sinavina girdikten sonra, yalvar yakar referans istersin. Tabi once universiteye giris hakki kazanman gerek.

Hadi beni gec, ama bil ki NS-2 yirtik don gibidir. Bazi seylere engel olamaz. Beklemedigin gurultuler ayyuka cikiverir. Sonra uzarsa canin daha cok sikilmasin. Opuyorum.
4 yıl önce girdiğim sınavdan ilk 10 bine girerek %100 burslu Bilgisayar Mühendisliği kazandım, Sabancı ise tercih listemin ortalarında olan bir üniversiteydi o zamanlar (konum faktörünün de etkisiyle), yalvar yakar referans isteyeceğim insanlar siz değilsiniz yani, geçen sene Aselsan'da stajımı da yaptım yani sizin gibi insanlara gram ihtiyacım yok ancak teklifiniz için yine de teşekkür ederim. Özgeçmişinizi de biraz inceledim ve evet başarılı sayılırsınız ancak bu ego ve kibir de sizi çok basit bir insan yapıyor maalesef :) Son olarak pedala gelirsek, yıllardır kullandığım bir pedal ve onlarca sahnemde tek bir kötü performansı olmadı, demek ki kullanmayı becerememişsiniz. Ben de sizi öpüyorum ve daha fazla kale almıyorum, iyi akşamlar.

Bilakis... Zühaldeki satıcı bu kadar acı savunmuyor bu aleti.

Tamam ben ikna oldum. NS-2 süper bir pedal.

Teşekkürler "dostum". Sayenizde bir NS-2 sever daha oldu. NS-2 severler topluluğu kuralım sizi de başkanı yapalım, dostum.

B
Ben boş boş aleti savunmuyorum, hem kendimin hem de tanıdığım tanımadığım birçok insanın çok memnun olduğu bir aletin kalitesinden bahsediyorum. Benim aleti övmekle bir çıkarım ya da yermekle bir eksiğim olmaz, tek ve nihai amacım forumdaki insanlara yardımcı olabilmek ancak bazı insanlar yanlış anlayabiliyor ya da boş yapabiliyor. Seni de daha fazla kale almayacağım çünkü laf kalabalığına döndü ortam, iyi akşamlar.

Ben boş boş aleti savunmuyorum, hem kendimin hem de tanıdığım tanımadığım birçok insanın çok memnun olduğu bir aletin kalitesinden bahsediyorum. Benim aleti övmekle bir çıkarım ya da yermekle bir eksiğim olmaz, tek ve nihai amacım forumdaki insanlara yardımcı olabilmek ancak bazı insanlar yanlış anlayabiliyor ya da boş yapabiliyor. Seni de daha fazla kale almayacağım çünkü laf kalabalığına döndü ortam, iyi akşamlar.

Kirk de kullanıyor dostum. Çok teşekkürler bizi aydınlattığınız için. Hiç denemedik, kendi fikrimiz yoktu. Siz olmasanız ne yapardık! NS-2 bir güneş gibi doğdu dünyamıza sayenizde. Çok yardımcı oldunuz, bravo...

B

Mooer MRV1 Shim Verb Reverb pedalı. Hevesli olduğum bir dönem sololarda tatlılık katar umuduyla uygun fiyatlı diye aldığım cihaz. Kendisi kapalı konumda bile ısınmayı başararak beni derinden etkilemişti. Yangın sebebi olmasın diye iadesini sağlamıştım.

Bonus olarak : Boss mt2 10 küsür yıl önce 15 watt no name amfimle kullandığım kulaklarımızın tuhaf tonlara alışık olmasının sebebidir.

Bendeki Reecho da yapıyor bunu. Elektriğe bağlı iken, kapalı iken ama ısınmakta.

Bir de ayağımın altında dağıldı alet, mini switch uçtu gitti falan... analogda takılı kaldı diye kendimi avutuyorum.

20200526_021332-sm.jpg

Ama ben hani bu dizinin başlığı ile alakalı olan pedallar arasında tutmam. Sesi iyi. Isınıyor evet de bozulmadı bu saate kadar. Dağıldı ama aynen çalışmaya devam etmekte. Tabi bir alter ego veya dd-6 değil de... yine de fiyatına göre iyi bence.

Bu mini pedallar çok ayak altına giriyorlar :D

B

Mooer pedallara fena giydirmişsiniz ama ben ne kadar ekmek o kadar köfte diye düşünüyorum. Mooer micro seri pedallarla aynı fiyatlarda satılan ama ondan daha kaliteli ya da daha verimli pedal yok sanırım. Hem ufak boyutlu olacak, hem bir pedal içinde birden fazla özellik olacak, hem fiyatı düşük olacak, hem de ses kalitesi kendinden yukarı sınıflardaki pedallarla yarışacak, günümüz ekonomisinde bu biraz zor diye düşünüyorum.

Mooer pedallara fena giydirmişsiniz ama ben ne kadar ekmek o kadar köfte diye düşünüyorum. Mooer micro seri pedallarla aynı fiyatlarda satılan ama ondan daha kaliteli ya da daha verimli pedal yok sanırım. Hem ufak boyutlu olacak, hem bir pedal içinde birden fazla özellik olacak, hem fiyatı düşük olacak, hem de ses kalitesi kendinden yukarı sınıflardaki pedallarla yarışacak, günümüz ekonomisinde bu biraz zor diye düşünüyorum.
Konuyla alakasız ama imzanıza tıklayınca gördüğüm nux ch-3 ü bir ara satın almak için yutupta takılırken gördüğüm en iyi videoydu ara sıra normal açıp dinlerim :)

Geri