Jak kablosunu ucuz almanın yan etkileri

Şöyle bilgilerin öğretildiği bir kanala denk gelsem ne güzel olur. Bildiğiniz bir kanal var ise memnun olurum :).
Bildiğim öyle bir kanal yok, parçaları ve fonksiyonlarını öğrendikten sonra zaten gerisi tamamen yaratıcılık ve zaman meselesi. Radyoyu canlı canlı açıp oradan fuzz devresi yapana tanık olmadım ama radyonun içinden transistör, kondansatör diyot ve direnç gibi bass fuzz devresi için hayati öneme sahip parçaların çıkacağından yüzde 99 eminim. Nasıl ses vereceği ise büyük ölçüde sürpriz. Ama bence güzel kısmı bu. 6 parçayla dolgun dolgun, basslı fuzz sesi almak oldukça tatmin edici. (Benim açımdan). Buradan yola çıkarak farklı türlü bir çok pedal devresini ahşap hobicilerde satılan kutulara yerleştireceğim. Üzerine de pedallara interaktif bir şekilde bağlantılı olacak bir DIY synth hazırlıyorum şuan. Çok basit bir dizayn mesela ;

Bildiğim öyle bir kanal yok, parçaları ve fonksiyonlarını öğrendikten sonra zaten gerisi tamamen yaratıcılık ve zaman meselesi. Radyoyu canlı canlı açıp oradan fuzz devresi yapana tanık olmadım ama radyonun içinden transistör, kondansatör diyot ve direnç gibi bass fuzz devresi için hayati öneme sahip parçaların çıkacağından yüzde 99 eminim. Nasıl ses vereceği ise büyük ölçüde sürpriz. Ama bence güzel kısmı bu. 6 parçayla dolgun dolgun, basslı fuzz sesi almak oldukça tatmin edici. (Benim açımdan). Buradan yola çıkarak farklı türlü bir çok pedal devresini ahşap hobicilerde satılan kutulara yerleştireceğim. Üzerine de pedallara interaktif bir şekilde bağlantılı olacak bir DIY synth hazırlıyorum şuan. Çok basit bir dizayn mesela ;

Çok teşekkür ederim. Bit pazarlarında elbet bulurum. O zaman bir tane alıp deneyebilirim belki :).

Benim kullandigima baya benziyor, iyidir kötüdür diyemem ama kendi kullandığım oldukca dayanikliydi. Bunun haricinde 2 tane de kirlin markasının örgülü kablolarını kullaniyorum, onlarla da bir sorun yaşamadım. Ton olaraksa arada ki farki anlayabilecek kapasitede degilim sanırım.

Mono jacklerde (+) biz bunu "effect send" diye genelde tabir ederiz bir de (-) "return" olur. Erkek gitar jackinin ucu (+)'dır. Aşağısı (-). İstediğin iki kablo ve iki erkek Jack ile gitar kablosu yapabilirsin. Lapton şarj cihazın kablosu çok damarlı ve daha kalın olduğu için tercihim ondan yana oldu.
Teoride dogru da , blendaj denen bir unsur var , sinyalin icinden gectigi kablonun disinin iletken bir baska madde ile (kablo örgüsü , metal folyo) kaplanmasi gerekli. Yoksa gürültü yapar , yani adaptör kablosunun - olanini + nin uzerine cok iyi dolaman lazim ki , ne kadar dolarsan dola tam kapatamazsin. En adisinden blendajli bir kablo , en iyi 2 elektrik kablosundan daha az gürültülü olacaktir.

Benim kullandigima baya benziyor, iyidir kötüdür diyemem ama kendi kullandığım oldukca dayanikliydi. Bunun haricinde 2 tane de kirlin markasının örgülü kablolarını kullaniyorum, onlarla da bir sorun yaşamadım. Ton olaraksa arada ki farki anlayabilecek kapasitede degilim sanırım.
Kablo ile tonun alakasi yok , gürültü yapmayan ve jacklari güzel giren kablo en iyi kablodur fiyati 3 lira da olsa fark etmez.

Teoride dogru da , blendaj denen bir unsur var , sinyalin icinden gectigi kablonun disinin iletken bir baska madde ile (kablo örgüsü , metal folyo) kaplanmasi gerekli. Yoksa gürültü yapar , yani adaptör kablosunun - olanini + nin uzerine cok iyi dolaman lazim ki , ne kadar dolarsan dola tam kapatamazsin. En adisinden blendajli bir kablo , en iyi 2 elektrik kablosundan daha az gürültülü olacaktir.
Böyle bir durum fark etmedim. Adaptör kablolarını pedallar arasında ara jack olarak kullanıyorum. Belki büyük bir setup'ta hum sesi daha net olacaktır.

Abi siz neler yapıyorsunuz 5 yıldır aynı 2 jakı kullanıyorum sahnede bile sorun yaşamadım djnfnmdkd
Öyle süper kaliteli bir şey de değiller birini ilk gitarımı alırken mağaza hediye etmişti diğerini de aynı mağazadan almıştım 20 liraya falan bu da 4 yıl önceydi djfnfmdm

Mart ayında Zuhal online'dan-tesadüfen tam da mağazaların kapandığı gün-Fender Vodoo Child aldım hala sıkıntısız kullanıyorum da setup-amfi arasına da iyi bir kablo alacağım. Kabloları bükmek vs çabuk yıpranmalarına neden oluyor. Onun için L jaklı kablo almaya çalışıyorum. 2 tarafını da yapsalar keşke. El işi yapılanlarda bir süre sonra sinir bozucu ses kesintileri başlıyor. Zaten amfinin masterı da öyle. Cinnet geçirtir bana

Geri