Ses Kartı - Daw Sorunu

Öncelikler herkese iyi forumlar dilerim. Benim şöyle bir sorunum var;

Behringer Umc22 Ses kartı kullanıyorum. FL Studio da çalışırken sesde takılmalar ve cızırtılar oluyor. bildirim çubuğunda ASIO simgesi kırmızı ünlem şeklinde yanıyor. Ne yapsam ne etsem bu sorunun üstesinden gelemedim. Behringer'in eski yazılımını da denedim fakat o asio dan daha kötü sonuçlar verdi. Önceden böyle bir sorunum yoktu, son zamanlar başıma geldi. Gitarımı çalmak için Bias Fx kullandığımda böyle bir problem ile karşılaşmıyorum.

Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise minnetlerimi sunar, iyi akşamlar dilerim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece FLde mi oluyor ? Başka DAW'da sorun oluyor mu ? Reaper Bu konularda daha kullanıcı dostu bir DAW. Seste takılma genelde düşük sample ratelerde oluyor.
Evet sadece FL de oluyor. Amatör müzik çalışmalarım için kullanıyorum FL o yüzden ihtiyacım var :(. Sample rate olayı nedir pek bir fikrim yok açıklayabilir misiniz?

Açıkçası Ben FL kurup çalıştıramamıştım. program pek bana kullanışlı gelmemişti. Onun yerine daha pratik olan Reaper kurdum. Video editlemeye de imkan tanıyordu.
Bu linkteki kurulum ayarlarını bir inceleyin.

Asio konfigurasyon ekranında ASIO Buffer size yazan kaydırmalı bir çubuk var. Bu çubuk sol tarafa çok yakın olabilir. 64-128-256-512 diye katlanarak gider. siz bu değerlerden birine tek tek deneyerek bakın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Açıkçası Ben FL kurup çalıştıramamıştım. program pek bana kullanışlı gelmemişti. Onun yerine daha pratik olan Reaper kurdum. Video editlemeye de imkan tanıyordu.
Bu linkteki kurulum ayarlarını bir inceleyin.

Asio konfigurasyon ekranında ASIO Buffer size yazan kaydırmalı bir çubuk var. Bu çubuk sol tarafa çok yakın olabilir. 64-128-256-512 diye katlanarak gider. siz bu değerlerden birine tek tek deneyerek bakın.
Yardımınız için teşekkür ederim bir şeyler kurcaladım şöyle bir sonuca vardım. Enstrüman bağlamadığım için asio ayarlarında ses kartımın seçeneklerinden inputu devre dışı bıraktım, sadece output seçili ve şuan temiz ses alabiliyorum. Umarım yanlış bir şey yapmamışımdır 😅

Geri