boya çatlağı rötuşlamak

selamlar gitarımın arka kapağında ufak bir boya çatlağı var gitarım siyah renkli aslında çalarken de ben bile göremiyorum fakat içime sinmiyor öyle durması gitarımın rengi siyah acaba ne kullanarak görüntü anlamında bu kusuru kapatabilirim?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tabii kiii OJE 😅 ciddiyim bu arada
direkt olarak şöyle bir fotoğraf bırakayım aslında boya parçası elimdeydi ama kaybettim bulamıyorum şimdi ve ojeyi direkt mi sürüyorsunuz yoksa altına bir katman vs atıpta mı sürüyorsunuz?

Dosyalar

• 253c6696-9bed-4bcb-9f9c-09362a4ed4ba.jpg
    253c6696-9bed-4bcb-9f9c-09362a4ed4ba.jpg
    77.3 KB · Gösterim: 207
Japon yapistirici ile yavas yavas katman katman (aralarda kurumasini ve sertlesmesini bekleyerek) doldurun ve etrafindaki boyanin seviyesine kadar yaklastirin. En sonunda ayni renk oje ile boyayin. Japon ayni zamanda o boya dokuntusunun zamanla genislemesini de engeller...

Japon yapistirici ile yavas yavas katman katman (aralarda kurumasini ve sertlesmesini bekleyerek) doldurun ve etrafindaki boyanin seviyesine kadar yaklastirin. En sonunda ayni renk oje ile boyayin. Japon ayni zamanda o boya dokuntusunun zamanla genislemesini de engeller...

japon yapıştırıcısı için +1 de benden. Bir de şu video faydalı olabilir;

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam peki ferrulelere gelmesini engelemmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

çelik macun ile kapatıp ardından da araba rötuş boyalarıyla da boyama önerisi geldi bir tanıdığımdan sanırım o uygulama japona göre daha sorunsuz bir şekilde çözüme ulaştıracaktır diye düşünüyorum

Geri