Yurtdışına Gitar Satışı Hakkında Yardım Lütfen (Acil)

Arkadaşımın başına bunun "İncirlik üssünde çalışan amerikan subay" versiyonu geldi. Erken uyanıp araya avukat falan sokunca parasını çok geç de olsa alabildiydi. Gerek yok bu tarz şeylere, hangi yabancı ***** tr'den 2. el teknolojik ürün ya da enstrüman alır ki ? Vergisi en yüksek olan ülkelerden biriyiz bu aletlere.

Arkadaşımın başına bunun "İncirlik üssünde çalışan amerikan subay" versiyonu geldi. Erken uyanıp araya avukat falan sokunca parasını çok geç de olsa alabildiydi. Gerek yok bu tarz şeylere, hangi yabancı ***** tr'den 2. el teknolojik ürün ya da enstrüman alır ki ? Vergisi en yüksek olan ülkelerden biriyiz bu aletlere.
Parasını mı aldı malını mı geri aldı?
para ne alaka ya para gönderendemi var

Sabitlencek birsey yok aslinda.Common sense denilen bir olay var.Bu kadar naiv olmaya gerek yok.Insanlari boye basliklar kurtaricaksa vay bu dunyanin haline.
Telefonunuzu PKK kullanıyor diye polis görünümlü dolandırıcılara 300-400 bin TL kaptıran profesörleri görünce başlık sabitlenmeyi bırak bence üstgeçitlere pano diye asılmalı.

İncirlik üssünde subaydan banada mesaj gelmişti eylül aylarında fender strat satıyordum. Dubaide adrese göndereceğim demişti. Para hesaba gelmeden kargo yapmam deyince direkten döndüm bende

Banada ayni mesaj geldi. Malesef kargoya verdim. Ancak biraz gec olayi fark ettim ve kargoyu iptal ettirdim. Şuan icin yapmam gereken baska bisey var mi?
PTT ile yolladığınızı varsayıyorum. Paketin size geri gelmesini bekleyin. Geldikten sonra alıcı sizi dava edeceğini söyleyecektir. İstediği yola başvurmasını söyleyebilirsiniz. Umarım para da yollamadınız.

Hayir para yollamadim. Ptt kargo ile gonderdim evet. Ancak iptal ettim. Karsi tarafa sizi polise verecem diyip mesaj atip engelledim. Baska bisey yapmadim neyseki. Tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin

Telefonunuzu PKK kullanıyor diye polis görünümlü dolandırıcılara 300-400 bin TL kaptıran profesörleri görünce başlık sabitlenmeyi bırak bence üstgeçitlere pano diye asılmalı.
Malesef o panoyu da baslarina kotu olay geldikten sonra belki okuyacaklar.Cevrede ne oluyor kimsenin haberi yok.Ama aksam hangi dizi oynayacak sana tablo cizerek anlatirlar gun gun.Turkiye dunyadaki en zombi ulkelerden biri.

Konuyu yeni gördüm. Engellediklerime baktım da Mali, Gana, Nijerya... Bende potansiyel gördüler herhalde :)

20210406_132009.jpg

Son düzenleme:
Liste dışı bir asker geldi bakalım. Ben Adanalıyım, 2 hafta sonra gideceğim zaten olmazsa elden teslim ederim artık :) 3900$ ilanı, 390$ olarak okuması da ayrı bir olay.

Dosyalar

• Screenshot_20210717-070750_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20210717-070750_WhatsApp.jpg
    100.1 KB · Gösterim: 135
  • Screenshot_20210717-071937_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20210717-071937_WhatsApp.jpg
    408.6 KB · Gösterim: 148
  • Screenshot_20210717-073628_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20210717-073628_WhatsApp.jpg
    167.5 KB · Gösterim: 155
Son düzenleme:
Geri