Kelepir İlanlar

hocam galiba ben anlatamıyorum ya da ironi yapıyorsunuz.

bu aletin değerinin çok altında satıldığı aşikâr, değil mi? e hal böyle şüphe uyandırıcıysa neden havale yaparsın ki? asıl köşeyi dönmeyi umarak havale yollayan enayidir, net. benim anlatmak istediğim de bu. eğer satıcı gerçekten elden teslim etme taraftarıysa zaten kazık yeme ihtimali neredeyse sıfıra düşüyor, üründen anlayan biri görerek alacağı için. sırf ürünü 12-13'te bir fiyatında yakaladığı için havale yollayıp almak isteyen ve dolandırıldım diye sızlanan süzmedir. herkes uygun fiyattan alışveriş yapmak ister yoksa.

neyse, satıcının dolandırıcı olduğu da netleşmiş ayrıca.
Hocam havale yapana enayi demişsiniz, "dolandırıldım diye sızlanan süzmedir" demişsiniz. Yani sanki dolandırılan kişiye çeşitli sıfatlar yakıştırıp daha ne sızlanıyorsun, bile bile lades bu demişsiniz gibi anladım yukardaki mesajdan. Ben de Hoca'nın dediği gibi "yahu hırsızın hiç mi suçu yok?" diyorum işte.

Hocam havale yapana enayi demişsiniz, "dolandırıldım diye sızlanan süzmedir" demişsiniz. Yani sanki dolandırılan kişiye çeşitli sıfatlar yakıştırıp daha ne sızlanıyorsun, bile bile lades bu demişsiniz gibi anladım yukardaki mesajdan. Ben de Hoca'nın dediği gibi "yahu hırsızın hiç mi suçu yok?" diyorum işte.

elbette hırsız baştan suçlu zaten. ancak ülkede her türlü kurnazlığı ve dolandırıcılığı sağda solda sürekli duyar olduğumuzdan böyle oltalara gelmemek gerek. ve evet, bile bile lades yani. değil mi? internet çağındayız, en kötü açar bakarsın sıfır fiyatlarına. bu segmentteki bir amfiyi bu kadar ucuza alabileceğini düşünmek nedir? saflık mı? değil elbette, uyanıklık. sonra parayı kaptırınca da ağlamanın anlamı yok. gün gibi ortada her şey. herkes kolay yoldan bir şeyler elde etme peşinde. benim derdim bu.

elbette hırsız baştan suçlu zaten. ancak ülkede her türlü kurnazlığı ve dolandırıcılığı sağda solda sürekli duyar olduğumuzdan böyle oltalara gelmemek gerek. ve evet, bile bile lades yani. değil mi? internet çağındayız, en kötü açar bakarsın sıfır fiyatlarına. bu segmentteki bir amfiyi bu kadar ucuza alabileceğini düşünmek nedir? saflık mı? değil elbette, uyanıklık. sonra parayı kaptırınca da ağlamanın anlamı yok. gün gibi ortada her şey. herkes kolay yoldan bir şeyler elde etme peşinde. benim derdim bu.
Ağlamanın anlamı ve önemi var diyorum işte ben de, en azından dolandırılan kişi ağlama hakkına yasal olarak sahip. Bu söylediğiniz, Sülün Osman gibi dolandırıcıların günahlarını vicdanlarına affettirmek için uydurdukları bi şey, yoksa kolay yoldan zengin olmanın da nesi yanlış, herkes uyanık olmak / kolay yoldan para kazanmak ister... Dünya kolay yoldan para kazanan milyonlarca insanın hatrına dönüyor esasen. Dedenizden miras şöyle bi arsa kaldı denince ağlayanı duymadım, ömrümce de duyacağımı sanmam, mantıksız zaten.

Cabwaystar aka Devil's Advocate. 😅

Son düzenleme:
Ağlamanın anlamı ve önemi var diyorum işte ben de, en azından dolandırılan kişi ağlama hakkına yasal olarak sahip. Bu söylediğiniz, Sülün Osman gibi dolandırıcıların günahlarını vicdanlarına affettirmek için uydurdukları bi şey, yoksa kolay yoldan zengin olmanın da nesi yanlış, herkes uyanık olmak / kolay yoldan para kazanmak ister... Dünya kolay yoldan para kazanan milyonlarca insanın hatrına dönüyor esasen. Dedenizden miras şöyle bi arsa kaldı denince ağlayanı duymadım, ömrümce de duyacağımı sanmam, mantıksız zaten.

hocam, mirasla ne ilgisi var şimdi? :)

konu bağlamında kalamıyoruz bir türlü. dolandırıcı zaten suç işlemekte ancak alıcı için defaatle dediğim şu:

X ürününü sıfırının %8-9 fiyatına alma umuduyla dolandırılan bir kişi, dolandırılma ihtimalini göz önünde bulundurarak satın almaya teşebbüs ediyorsa, bu bir risktir ve kişinin kendisi sorumludur. dolandırıldığı için ağlamasının anlamı yok zira ilan baştan sona ofsayt. "kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez" diyip elinde patlayınca "baştan biliyordum böyle olacağını" öz eleştirisini yapabiliyor olması gerek. önce kendine dürüst olsun alıcı. daha önceki mesajımda dediğim gibi, herkes uygun fiyattan alışveriş yapmak ister ama gerçekçilikten uzak senaryolara, tongalara düşecek kadar "akıllı" ve cesur olmamak gerek. olacaksa da sonuçlarına katlanacak.

hocam, mirasla ne ilgisi var şimdi? :)

konu bağlamında kalamıyoruz bir türlü. dolandırıcı zaten suç işlemekte ancak alıcı için defaatle dediğim şu:

X ürününü sıfırının %8-9 fiyatına alma umuduyla dolandırılan bir kişi, dolandırılma ihtimalini göz önünde bulundurarak satın almaya teşebbüs ediyorsa, bu bir risktir ve kişinin kendisi sorumludur. dolandırıldığı için ağlamasının anlamı yok zira ilan baştan sona ofsayt. "kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez" diyip elinde patlayınca "baştan biliyordum böyle olacağını" öz eleştirisini yapabiliyor olması gerek. önce kendine dürüst olsun alıcı. daha önceki mesajımda dediğim gibi, herkes uygun fiyattan alışveriş yapmak ister ama gerçekçilikten uzak senaryolara, tongalara düşecek kadar "akıllı" ve cesur olmamak gerek. olacaksa da sonuçlarına katlanacak.
Hocam kolay yoldan zengin olmayı istemekte sorun yok diyorum, madem konunun kelimesi kelimesine içinde kalmak istiyorsunuz. Kişinin kendisi ve site ve devlet de sorumludur, çünkü dolandırıcı bu devletin vatandaşı, cezasını vermeli, ve ilanı bu sitede paylaşmış, site bilgileri devletle paylaşmalı, bu tartışmaya açık bi konu değil ki, aksinin savunulacak bi yani da yok... 1/12 ucuzmuş, yarı yarıya ucuzmus, ederinden pahalıya almışsın bunlar işin içinde dolandırıcılık varsa ikincil konular. Risk almak yasal ve dolandırılınca hak aramak da doğal. Arkadaşın dediği gibi insanların, satıcı 1/12 fiyata satıyor, karşımdaki dolandırıcı çıkabilir diye düşünüyor olması doğal değil, hakkını arayabileceğini bildiği için güven sorunu yaşamamalı alıcı.

Hocam kolay yoldan zengin olmayı istemekte sorun yok diyorum, madem konunun kelimesi kelimesine içinde kalmak istiyorsunuz. Kişinin kendisi ve site ve devlet de sorumludur, çünkü dolandırıcı bu devletin vatandaşı, cezasını vermeli, ve ilanı bu sitede paylaşmış, site bilgileri devletle paylaşmalı, bu tartışmaya açık bi konu değil ki, aksinin savunulacak bi yani da yok... 1/12 ucuzmuş, yarı yarıya ucuzmus, ederinden pahalıya almışsın bunlar işin içinde dolandırıcılık varsa ikincil konular. Risk almak yasal ve dolandırılınca hak aramak da doğal. Arkadaşın dediği gibi insanların, satıcı 1/12 fiyata satıyor, karşımdaki dolandırıcı çıkabilir diye düşünüyor olması doğal değil, hakkını arayabileceğini bildiği için güven sorunu yaşamamalı alıcı.

hocam siz olması gereken, ideal kavramlardan bahsediyorsunuz. elbette olması gereken sizin söyledikleriniz. elbette olması gereken adaletin kişilere ayrım yapılmadan hakkaniyetli dağıtılması. olması gereken devletin vatandaşının mağduriyetinde yanında olması. bunlar olması gerekenler. ama elde ne var? yozlaşmış bir toplum, bitik bir ekonomi, suçluyu kollayan bir adalet sistemi, dibe batmış bir eğitim sistemi. bu durumda ne yapacağız? kafamızı duvarlara, dağa taşa vurmadan önce içindeki organı kullanacağız. bizim ülkemizde birey önce kendi kendine maddi ve manevi varlığını korumalı. devlete ve onun organlarına sırtını yaslamamalı. içinde bulunduğumuz vaziyet bunların mantar gibi çoğalmasına neden oluyor. size hak veriyorum, keşke insanlar birilerini dolandırmaya teşebbüs etmeyecek kadar ahlaklı olsa ama o işler keşkeyle yürümüyor maalesef.

Şahıs diyarbakırlı bi üçkağıtçı, başkalarının kimlikleri ile hat açıp milleti tokatlıyor. Tek bildiği model jcm800 diğer ilanlarda iphone,drone falan koyuyor genelde. Asayiş şube ile şahışın kim olduğunu bulabildik ama ne hatlar kendi üzerine nede banka hesapları. Şahış benim ilanlarımın fotoğraflarını kullandı uğraştık bide haklı iken haksız duruma düştüm, cimer e yazmış beni :)

Anladık da adamın taktiğini de biliyoruz. Sadece elden derler, Sinop'tayım geleyim bakayım dersin engeller seni. 😅
ilana konduğu sabah ilan sahibine ulaştım.mesaj yazdım.''amfiyi alıyorum elden alacağım,numara yollayın telefonla iletişime geçelim''dedim.yolladı.whatsapp'tan yazdım.''samsun'dayım elden alabilirim sinop'a gelip''dedim.ayancık ilçesindeymiş,''ne zaman gelirsiniz'' dedi.''bugün fırsat bulursam gelmeye çalışacağım,siz ne zaman müsaitsiniz'' dedim.''amfi satıldı''yazdı.''hayırlı olsun,iyi günler'' yazdım.
Numarayı ve konuşmaları sildiğim için ekran görüntüsü paylaşamayacağım ne yazıkki.

Ben: Hocam merhabalar ben sahibindendeki ilan için yazmıştım. Amfiyi ordan alma imkanım oldukça düsük ancak bir arladaşim sinopta ve müsait olursa elden alacak

Dolandırıcı:Ne zaman

Ben: Ne zaman müsaitsiniz
[2/8 13:12] Dolandırıci: aciliyetim olduğu için hemen satacağım

Ben: Tamamdır ben de uygun oldugu için hemen almak istiyorum. Ben parayı arkadaşima göndereceğim az sonra, müsait olursa gelip alacak

Yarın öglen uygun mu? Uygunsa adres bilgisi paylaşabilir misiniz?

[2/8 13:17] dolandırıcı:Ürün satıldı

Ben: 😂😂 aynen satılmıştır kesin

Beni yok yere yordunuz arkadaşlar adam dolandırıcı işte pff :D

Benzer diyaloğu yaşamışız.Benzerlik oranı %85 diyebilirim. %15'i de benle konuşurken aciliyeti olduğu için hemen satması gerektiği kısmını benle paylaşmadığı için kırdım

Geri