Kelepir İlanlar

Geçen yıl ikinci elini 3500 TL ye almıştım. Baya ucuza koymuşlar kaçmaz dostlar ben çok memnunum gitardan.

Fiyat kelepir değil, normal sayılır. Bolt-on, üzerinde dandik manyetikler olan Çin yapımı LTD'ye dolar geçen sene ortalama 5,50 lirayken 3500 lira vermeniz bu ilanı kelepir yapmaz maalesef. 600 dolara bu gitarı klasik tabirle "tokat" manyağı yapacak gitarlar var piyasada.

Bu arada ilan sahibi gitarın ikinci elleri 550 sterlin demiş. Atış serbest ne de olsa. O gitarın sıfırı bile o kadar değildir.

Fiyat kelepir değil, normal sayılır. Bolt-on, üzerinde dandik manyetikler olan Çin yapımı LTD'ye dolar geçen sene ortalama 5,50 lirayken 3500 lira vermeniz bu ilanı kelepir yapmaz maalesef. 600 dolara bu gitarı klasik tabirle "tokat" manyağı yapacak gitarlar var piyasada.

Bu arada ilan sahibi gitarın ikinci elleri 550 sterlin demiş. Atış serbest ne de olsa. O gitarın sıfırı bile o kadar değildir.
600 dolara tokat manyağı yaparsın belki ama 275 dolar benim ilanım biraz zor tokat atarsın bu fiyata. Biraz mantıklı savurunun önüne gelen burda laf şovu yapmıyor. Sen şovu seviyorsun sanırım ama

600 dolara tokat manyağı yaparsın belki ama 275 dolar benim ilanım biraz zor tokat atarsın bu fiyata. Biraz mantıklı savurunun önüne gelen burda laf şovu yapmıyor. Sen şovu seviyorsun sanırım ama
İlk paragraf seninle alakalı değil, önce okumayı öğren. Geçen sene 3500 lira ortalama 600 dolar yapıyordu. 600 dolara dediğim gibi bu gitardan kat kat daha iyi gitarlar alınır. Bu gitara 2. elde 600 dolar vermek ise şu anki fiyatını kelepir yapmaz.

İkinci paragraf ise seninle alakalı ama ona değinmemişsin. Bu gitarın bırak 2. elini sıfırı bile 550 sterlin değildir. Var mı buna savunman?

Hocam sizin piyasadan haberiniz yok sanırım. Adam 275 dolar yazmış para değil bu gitara müthiş bir gitar. Revereb e bakın 450 dolar mınımum. Param olsa kaçırmam hiç.

Hocam sizin piyasadan haberiniz yok sanırım. Adam 275 dolar yazmış para değil bu gitara müthiş bir gitar. Revereb e bakın 450 dolar mınımum. Param olsa kaçırmam hiç.
Yahu ben şimdiki fiyatı abartı, pahalı mı demişim? Normal, düzgün bir fiyat. Fakat ilanı paylaşırken ben geçen sene 3500 liraya (ortalama 600 dolar, güncel kurla 5000 lira) 2. elini aldım denilirse olmaz. Yanlış yöne çekiliyor olay, çünkü o fiyat pahalı bir fiyat. "Benim aldığım fiyatın bile yarısı" reklamı oluyor, bu da hoş değil.

Alın size 2. eli 550 sterlin (700 dolar!!) olan, 600 dolar verdiğiniz gitarın fiyatı.

Şu an gitar fiyatları ABD fiyatı X 10 olarak satılıyor ülkede. Bu gitarın fiyatı da 479 dolar X 10, yani 4790 lira olmalıydı. Mydukkan fiyatı da bunu gösteriyor.

Hadi şimdi gidin başka kapıda deneyin şansınızı. Bugün açılan hesap ile daha yemeden içmeden bu gitarın reklamını yaparak hiç dikkat çekmiyorsunuz. :D

Ek: x10 kuralı Fender, Squier, Gibson, Epi için geçerli değil, onlar "markanın" kurbanı olmuşlar ülkemizde. Onları x12-13 ancak kurtarıyor. :)

Son düzenleme:
1973 Ibanez Lawsuit les paul Black Beautyİlan No: 875007077
1973 Ibanez Lawsuit les paul Black Beauty - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 875007077

bolt on değilse bakılabilir.arkasından resmî olmadığı için anlayamadım ama,eğer Les Paul arıyorsanız bir bakmakta fayda var
Ben görüştüm arkadaşla bolt-on olduğunu belirtti. Headstock ta kırılma olmuş muhtemelen işlem görmüş diye belirtilmiş. Denemek lazım.

Bu gitar ve üstteki MH400 kelepir duruyordu ama Hellraiser'ın eşik kilidinin oradan başlayan 3 tane cila çatlağı var ve ilerleyici gibi duruyor. LTD'nin de gövdesinin arka alt tarafında iki tane ahşabı ortaya çıkartmış ve oje ile kapatılmış büyük vuruğu vardı. Fakat bunlar ilanlarda bahsedilmemişti, fotoları da yok.

LTD için zamanında şüpheli demiştim o fiyata satılmaması için, doğru çıktı. Ulan ne milletiz ya, herkes bir şey tırtıklama derdinde.

Normal fender usa fiyatına taşş gibi custom strat markanın zaten çok kaliteli olduğunu düşünüyorum. Üstelik elle tutulur bir indirim alırsanız halaya bile kalkılabilir.
Ön not: Markayla alakam yok.
Her şey tamam güzel de "Custom" bir gitarın burgularını niye değiştirmiş onu anlamadım, zaten iyi olması gerekir. Perdeleri de zaten erimez, paslanmaz perdeler olması lazım fabrikadan çıkarken bu gitar eğer bu kadar değerliyse. Ben mi yanlış düşünüyorum, kaliteli stratlarda sağlam perdeler ve sağlam burgular olmaz mı ?

Her şey tamam güzel de "Custom" bir gitarın burgularını niye değiştirmiş onu anlamadım, zaten iyi olması gerekir. Perdeleri de zaten erimez, paslanmaz perdeler olması lazım fabrikadan çıkarken bu gitar eğer bu kadar değerliyse. Ben mi yanlış düşünüyorum, kaliteli stratlarda sağlam perdeler ve sağlam burgular olmaz mı ?
Gitar eskidir diye perdeleri anladım da evet burgu kafama takıldı acaba bir temasla mı kırıldı.
Kendim g&l kullandığım için epey kaliteli gitarlar üretiyor 99 yapımı bir gitarım var epey memnunum.

Satici, burgularin donme oranini sevmemis olabilir. Kilitsiz olabilir. G&L genelde Sperzel kullaniyor, Schaller ile degismesi pek absurt degil. Kullanici istekleri ve deneyimi daha onemli. Gitarda bu degisiklik, fiyat artisi veya dusmesine sebep olmaz. Bir de fabrika cikisli olarak nikel fretli. Fretler yenmis olabilir. Tesviye yerine celik fret caktirmak uzun vadeli bir yatirim. Guzel gitar.

Geri