Kelepir İlanlar

Abilerim, ablalarım, büyüklerim.

Ne gerek var tartışmaya, gerçekten dünyada bir çok dert varken.

Özellikle bu pandemi döneminde sağlık çalışanlarının fazlaca yorulduğunu biliyorum, bütün gün işte yoruluyorsunuz, eve gelince dinlenmenizi tavsiye ederim. Yapmayın etmeyin, kırmayın birbirinizi.

@helalmustafaabi , abi ben Z kuşağıyım, vallahi mesajlarından biraz alındım. Z kuşağı diye laf yemek beni çok yoruyor. Belki de mesleğin gereği 2-3 tane istisna gördün, ama abi vallahi de, billahi de bütün Z kuşağı aynı değil. İçlerinde iyi olanlarımız da mevcut. Benim gibi 😄.

Sonuç olarak, lütfen, forumda çok fazla aktiflik yok zaten, o aktiflik de tartışma olunca biraz farklı oluyor. Lütfen kendinizi yormayın, sevgi ve saygılarımla. İş hayatınızda kolaylıklar dilerim.

Özellikle bu pandemi döneminde sağlık çalışanlarının fazlaca yorulduğunu biliyorum, bütün gün işte yoruluyorsunuz, eve gelince dinlenmenizi tavsiye ederim. Yapmayın etmeyin, kırmayın birbirinizi.

@helalmustafaabi , abi ben Z kuşağıyım, vallahi mesajlarından biraz alındım. Z kuşağı diye laf yemek beni çok yoruyor. Belki de mesleğin gereği 2-3 tane istisna gördün, ama abi vallahi de, billahi de bütün Z kuşağı aynı değil. İçlerinde iyi olanlarımız da mevcut. Benim gibi 😄.

Sonuç olarak, lütfen, forumda çok fazla aktiflik yok zaten, o aktiflik de tartışma olunca biraz farklı oluyor. Lütfen kendinizi yormayın, sevgi ve saygılarımla. İş hayatınızda kolaylıklar dilerim.
Adamsın 👍🏻

Bir yemin ettim ki dönemem

6B835A94-B0B1-4E08-AC2A-A76C4566A0D1.jpeg

İstisna çıkıyordur elbette,kırdıysam kusura bakma

Burdan niye gösteremiyorsun ? Diplomanın fotoğrafı yüklenirken dosya formatı desteklenmiyor uyarısı falan mı çıkıyor ?Ben senin hekim olduğuna inanmıyorum.O işi geç.Dönem 1 öğrencisi o lafı etmez.He eğerki hekimsen çok büyük sıkıntı var.Şikayet edilmen lazım.Millete de yazık meslektaşlarına da yazık.Hekimler hakkında bu lafı eden birinden tabipler odasının haberdar edilmesi lazım.Ama zaten biliyorumki buraya o diplomayı yükleyemeyeceksin,çünkü hekim değilsin.He bul bir diploma yükle buraya,İstanbul Tabipler Odası’na göndereyim şu ekran görüntüsünü,sonrasında da meslek etiği denen meslek ahlakı denen şeyle sen uğraş dur.Ama yapamayacaksın.Çünkü yok öyle bir diploma
Yahu yeter hekimlik, terminoloji, bilmem ne. Hala ağzında şikayet lafları. Hekimlik nosyonu ve etiği meslektaşı şikayeti en sona koyar da zaten, sen alakasız bir şikayet çıkardın durdun. Senin nosyonun tam olmamış bence. Neyi şikayet edeceksin? Biz kendi aramızda idiopatik hastalığa öyle deriz, hekimin ve bilimin elinden bir bok gelmemiş, adına idiopatik demiş deriz, güleriz geçeriz. Buraya niye bir şey yükleyeyim? Senin nickin niye helalmustafaafi mesela? Sözüm söz, buralara geldiğinde yaz nerede olursan gelip diplomayı ve kimlik kartımı göstereceğim yüzüne karşı.

Yahu yeter hekimlik, terminoloji, bilmem ne. Hala ağzında şikayet lafları. Hekimlik nosyonu ve etiği meslektaşı şikayeti en sona koyar da zaten, sen alakasız bir şikayet çıkardın durdun. Senin nosyonun tam olmamış bence. Neyi şikayet edeceksin? Biz kendi aramızda idiopatik hastalığa öyle deriz, hekimin ve bilimin elinden bir bok gelmemiş, adına idiopatik demiş deriz, güleriz geçeriz. Buraya niye bir şey yükleyeyim? Senin nickin niye helalmustafaafi mesela? Sözüm söz, buralara geldiğinde yaz nerede olursan gelip diplomayı ve kimlik kartımı göstereceğim yüzüne karşı.
Yav hehehe gösterecen diplomayı.
“Helalmustafaabi” çiçek abbas filmindeki atışma sahnesinde arkadaki kalabalıktan birinin söylediği bir laftır bu arada.
55.saniye.Buyur ;

Okurken ben daraldım, adama mesajları niye beğenmiyorsun diyen sensein Cloudish, sonra beğeniye takmış diyen de sensin. Çelişkiden çelişkiye koşuyorsun üste çıkmak için, amma boş yapmışın be kardeşim.... Ortamı geren de helalmustafaabi değil, o yanlış olabilir düzelteyim demesine rağmen adamın tepesine çöreklenmeye çalışsan sensin.

Olabilir de yazar, olur da yazar. Sırf olabilir yazdı diye (ki düzelteceğini söylemiş zaten, aynı kapıya çıkıyor) şu kelimeden olayı nerelere taşımışsın be. Egonu törpüle biraz, idiopatik'i ne amaçla yazdığını anlayacak kadar aklımız var. İster hekim ol, ister öğrenci ol, böyle ad hominem gibi, cherry picking gibi safsataları kullanarak tartışmak vasat insan davranışıdır.

Okurken ben daraldım, adama mesajları niye beğenmiyorsun diyen sensein Cloudish, sonra beğeniye takmış diyen de sensin. Çelişkiden çelişkiye koşuyorsun üste çıkmak için, amma boş yapmışın be kardeşim.... Ortamı geren de helalmustafaabi değil, o yanlış olabilir düzelteyim demesine rağmen adamın tepesine çöreklenmeye çalışsan sensin.

Olabilir de yazar, olur da yazar. Sırf olabilir yazdı diye (ki düzelteceğini söylemiş zaten, aynı kapıya çıkıyor) şu kelimeden olayı nerelere taşımışsın be. Egonu törpüle biraz, idiopatik'i ne amaçla yazdığını anlayacak kadar aklımız var.
İnanınki olabilir kelimesini “doğrudur” anlamında yazmıştım.Yani onaylama anlamında yazmıştım.Çok şükür biri anlamış.Hayır sitede beni az çok tanıyan da vardır ben bu sitede bu zamana kadar kimseyle tartışmadım yahu hatırladığım kadarıyla.Hani zihnimi zorluyorum,11 yıldır üyeyim gerçekten hatırlamıyorum biriyle tartıştığımı.Döndüm tekrar tekrar okudum yazdığım mesajı.Bu arkadaş resmen agresif şekilde cevapladı.Ben de “arkadaşım sakin ol”yazdım ve sonrasında idyopatik yazıp kendince hakaret etmeye çalışınca da konu buralara geldi.Sonrasında direk hakaret de etti zaten o ayrı.Yaramaz çocuq😁

Olabilir de yazar, olur da yazar. Sırf olabilir yazdı diye (ki düzelteceğini söylemiş zaten, aynı kapıya çıkıyor) şu kelimeden olayı nerelere taşımışsın be. Egonu törpüle biraz, idiopatik'i ne amaçla yazdığını anlayacak kadar aklımız var.
Siz de okuduğunuzu anlamamışsınız ya da tam okumamışsınız. Benim beğeniden kastettiğim daha önce defalarca dediğim gibi, o yardımları kaale almayıp benim gayet normal bir uyarıma (yine kendisinin lehine) alakasız bir atarlanma. Yahu 2008 üretim nere, 2017 üretim nere? Arkadaş bir de 78 Fender mi demiş? 78 Fender olsa eskisi daha makbuldür ama bu tip gitarlarda yeni olması daha iyidir. Yani diyorum ki biz gayet yardımsever şekilde tarihi belirtiyoruz ama arkadaş sadece atarlanmaya fırsat buluyor. Atarlanmaya fırsat bulan adam diğer yardımlara da en azından bir beğeni atıp geçer diyorum, teşekkür mesajı yazamıyorsa da. Kendisine yardım edenlere teşekkür etmeyi kendisine görev bilmiyorsa ve siz de bilmiyorsanız o başka mevzu.

Kötü bir niyetim olsa en başta firmanın sitesinden ekran görüntüsü alıp bilgi vermeye niye uğraşayım? Ama kimin hangi kelimeyi söylerken veya yazarken neyi amaçladığını anlayacak yaştayım. Bana bir atar yapana gerekirse bin atar yaparım.

"Olabilir, olur" mevzusunu anlamadım, açıklarsanız cevap veririm.

İdiopatik kelimesini ne anlamda yazmışım, lütfen aydınlatın.

benim instagram dr ile başlıyor, çok fazla kız eklemesinden bandwidthim düştü.

ama gel gör ki ben hukuk mezunuyum. yaptığım iş gereği doktorları da sevmiyorum. hiç. ama dövüşmen kuzularım.

Geri