Kelepir İlanlar

Sapı dışında fiyat fena değil gibi.
Gibson değil bu. Gitarın sapı kırıldıktan sonra ya kendi başına yapmaya çalıştı ya da ben hallederim kanka diyen birine yaptırdı, yoksa bu iş azıcık gitar tamirinden anlayan birinin işi değil. Yanlış görmüyorsam sapın içi gözüküyor, şaka gibi. Zaten bırak kozmetiği, direkt yamuk yapıştırmışlar. Gitar boynu bükük duruyor.

Nihayetinde bakmışlar bu gitar adam olmaz, zaten üç kuruş para. Demişler biz bunun kafasını kazıyalım, Gibson diye yedirelim. Sanki sadece kafada yazan Gibson yazısından gitar Gibson oluyor. :D

Gibson değil bu. Gitarın sapı kırıldıktan sonra ya kendi başına yapmaya çalıştı ya da ben hallederim kanka diyen birine yaptırdı, yoksa bu iş azıcık gitar tamirinden anlayan birinin işi değil. Yanlış görmüyorsam sapın içi gözüküyor, şaka gibi. Zaten bırak kozmetiği, direkt yamuk yapıştırmışlar. Gitar boynu bükük duruyor.

Nihayetinde bakmışlar bu gitar adam olmaz, zaten üç kuruş para. Demişler biz bunun kafasını kazıyalım, Gibson diye yedirelim. Sanki sadece kafada yazan Gibson yazısından gitar Gibson oluyor. :D
Doğru, bilgisayarda ilanı görünce anlamamıştım. Gerçekten sap yamuk yapıştırılmış.

Gövde Gibson Studio gibi gözükse de Epiphone'da olabilir, ama her halükarda hoş olmayan bir durum mevcut.

Gitar kelepir değil, şüpheli ilanlarda olmalıydı.

Bence hem gövde ve klavyenin görünümü, hem de donanim ve headstock acısı ile gerçek Gibson les paul studio gibi duruyor ama alici icin bakmasi en kritik yer olan kirik headstock kısmı flu ve karanlık oldugundan gitar göründüğünden de kotu durumda diye düşünüyorum. Headstock da orijinal gibi ama safti kaymış, gitari mahvetmisler. Luthiere üç kurus vermemek için simdi en az 3000 TL ucuza satma derdindeler.

Ben ilk gördüğümde Epiphone zannettim ancak,gövde Gibson gibi gözüküyor.Headstock Epiphone gibi yanlardan biraz dar geldi bana.Ayrıca alt kısmı da tuhaf şekilde geniş.Ya headstock kırıldıktan sonra orta kısmındanda çatladı yeniden şekillendirdiler,ya da çok düşük ihtimal de olsa,Kırıldıktan sonra headstock kayboldu,başka ucuz bir Gitarın headstock kısmı kesilip takıldı.Çünkü dikkat ederseniz,bilinmedik markalı les paullerinkine benziyor.

Ben ilk gördüğümde Epiphone zannettim ancak,gövde Gibson gibi gözüküyor.Headstock Epiphone gibi yanlardan biraz dar geldi bana.Ayrıca alt kısmı da tuhaf şekilde geniş.Ya headstock kırıldıktan sonra orta kısmındanda çatladı yeniden şekillendirdiler,ya da çok düşük ihtimal de olsa,Kırıldıktan sonra headstock kayboldu,başka ucuz bir Gitarın headstock kısmı kesilip takıldı.Çünkü dikkat ederseniz,bilinmedik markalı les paullerinkine benziyor.
valla hakli olabilirsin, headstock icin hiçbir şey diyemem. Başka gitara da ait olabilir rahatlıkla. Ben göremiyorum, emin olamıyorum ve insanların bu tür problemli gitarlari satarken neden özellikle karanlık ve belirsiz fotolar koyduğunu da anlayamıyorum.

Simdi biraz daha baktım ve evet headstock Epiphone'a ait gibi. Ama gövde ve sap Gibson bence. Gold aksammiş ama manyetikleri krom görünüyor, dolayısıyla manyetikleri de orijinal Gibson manyetigi değildir çok büyük ihtimalle. Bu yüzden bu gitar artik çöp bence.

Benim Gibson değil deme sebebim headstock. Gibson LP için çok dar ve fazlasıyla içe doğru kavisli yanlardan. Zaten burguların üzerinde yazı da yazmıyor, deluxe vs gibi. Ayrıca köprü gold renginde ama burgular öyle değil. Hatta headstock Epiphone bile olmayabilir, şimdi biraz bakındım ve o burguların arasındaki açıklık hiçbir Epi Studio'da öyle değil. Yine seri numara olayı var. Gibson'larda direkt ağaca baskı şeklinde oluyor ama Epi'lerde direkt boya ile yapılanı da var. Yani direkt ağaca işlenmiş seri numarayı çıkarmak için baya bi zımparalamak lazım ama zaten bunu niye yapasın?

Birkaç foto koyayım.

Bunlar Gibson. Gold aksam olanda burgular da gold, yok chrome ise burgular da chrome.
1
2
3
4
(Son fotoda Sol telinin burgusu değişmiş)

Bunlar da Epiphone.
1
2
3
4

Ek: Headstock kitap şekli kafa karıştırıcı ama oraya gelene kadar o kadar çok şey var ki. Üstte de belirttiğim gibi aksamı gold olup da burguları chrome olan Gibson görmedim ben şimdiye kadar ve Studio modellerinde üzerinde Gibson Deluxe yazmayan bir burgu da bulamadım nette.

Son düzenleme:
Benim Gibson değil deme sebebim headstock. Gibson LP için çok dar ve fazlasıyla içe doğru kavisli yanlardan. Zaten burguların üzerinde yazı da yazmıyor, deluxe vs gibi. Ayrıca köprü gold renginde ama burgular öyle değil. Hatta headstock Epiphone bile olmayabilir, şimdi biraz bakındım ve o burguların arasındaki açıklık hiçbir Epi Studio'da öyle değil. Yine seri numara olayı var. Gibson'larda direkt ağaca baskı şeklinde oluyor ama Epi'lerde direkt boya ile yapılanı da var. Yani direkt ağaca işlenmiş seri numarayı çıkarmak için baya bi zımparalamak lazım ama zaten bunu niye yapasın?

Birkaç foto koyayım.

Bunlar Gibson. Gold aksam olanda burgular da gold, yok chrome ise burgular da chrome.
1
2
3
4
(Son fotoda Sol telinin burgusu değişmiş)

Bunlar da Epiphone.
1
2
3
4
Tam bir 'heeeeeeeeee' denecek cevap olmuş. Teşekkür

Epiphone'un Les Paul Standart'ı bile 4 bin küsür iken bu fiyata nightawk bence fena değil gibi.
değerini bilmiyorum ama böyle bir gitar isterse amerikan yapımı olsun kolay satılmaz. Şekli şemali bi yamuk böyle. Anca 70lerde 80lerde bi dede çıkıp ünlü ettiyse gitarı öyle olabilir ki ben öyle bi dede görmedim bu gitarı taşıyan.
Şirkete bi stajyer alıp "bize marjinal bişeyler yap" demişler ortaya bu gitar çıkmış gibi sanki. Seveni var mı gerçekten şunun :)

bu serinin sarı renkli olanları olduğunu bilmiyordum. Siyahı var bende. Kıyaslama olsun diye söylüyorum: üstündeki manyetikler bir sd değil ama duncan design hb102 ve hb103'den belirgin derecede daha güzeller. Yan yana karşılaştırma fırsatım oldu. Hem daha çok yönlü hem de çıkış güçleri ddler kadar kısılmış değil, güçlü manyetikler. DD'lerin tizleri patlak-dengesiz gelir biraz farkındaysanız, palm muteların sıkı olmasını engeller bu durum, bu duncan/ibzlerde öyle birşey yok. Düşük akorda da geliyorlar, ben drop b ve drop c'de stüdyo gitarım olarak kullanıyorum uzun süredir. Sap manyetiği değişmiş sanırım onu bi sorun alacaksanız.

değerini bilmiyorum ama böyle bir gitar isterse amerikan yapımı olsun kolay satılmaz. Şekli şemali bi yamuk böyle. Anca 70lerde 80lerde bi dede çıkıp ünlü ettiyse gitarı öyle olabilir ki ben öyle bi dede görmedim bu gitarı taşıyan.
Şirkete bi stajyer alıp "bize marjinal bişeyler yap" demişler ortaya bu gitar çıkmış gibi sanki. Seveni var mı gerçekten şunun :)
Bence süper gitar, tam 80ler. İhtiyacım olsa kaçırmazdım. Hatta dur bakalım, takas önereyim Hamerla falan.

Geri