Kelepir İlanlar

Çok dikkatli olmak gerek ama paylaşayım yine bunu, Charvette Jackson/Charvel'in yan ürünü orası kesin ama Charvet de marka ile ilişkili mi diye mesaj atmıştım zamanında Jackson'ın müşteri hizmetlerine, çalışan arkadaş o dönemde çok değişik isimler ve modeller kullanıldığını kimsede tam kaydın olmadığını söylemişti. Daha önce hiç Charvet de denemedim ama cesareti olan gidip deneyebilir. .) Yanındaki Ross amfi de ucundan vintage sayılır, 90ların başında alınmış bi ikili diye tahmin ediyorum.

Uygun sayılabilecek bir fiyata gitar aldım.Şimdi de ev için bütçe dostu bir amfi aramaktayım. Aklımda micro cube gx ve id core 10 var. Malum sitelerde bu amfilerle ya da benzeri bir amfi ile karşılaşırsanız başlığın altına linkini bırakmanız beni oldukça sevindirir.

Çatlak bolt on gitarlarda olabiliyor ama fazla derin gibi geldi. Eger cok derin degilse mim fender yerine güzel bir alternatif olabilir.
bunu ben almayı düşünüyorum şu sıralar ama gidip bakılması lazım var mıdır oralarda olan forumdan arkadaşlar ?

bana da öyle geldi pek olumlu bakamıyorum bir luthiye göstermesini rica ettim boyayı kazımam gerek yanıtını almış bilemiyorum
Bence de uzak durun bu gitardan. O catlak boya catlagina benzemiyor (govdenin arka tarafina dogru da uzamis)... Bir de fretleri gosteren fotografta ince tellerin altina dikkatli bakarsaniz fretlerin uzerinde oyuklar olustugunu da gorebilirsiniz. Fret degisimi ya da tesviyesi masrafi da cikarabilir yakinda...

Bence de uzak durun bu gitardan. O catlak boya catlagina benzemiyor (govdenin arka tarafina dogru da uzamis)... Bir de fretleri gosteren fotografta ince tellerin altina dikkatli bakarsaniz fretlerin uzerinde oyuklar olustugunu da gorebilirsiniz. Fret degisimi ya da tesviyesi masrafi da cikarabilir yakinda...
evet öyle ucuz etin yahnisi yavan olur o yüzden olumsu bakıyorum

Reverb istatistikleri bu amfinin 30 ile 90 dolar arası satıldığını gösteriyor. Usa için 500 lira ortalama fiyat Meksika için 850 lira fazla sanırım. Aşağıdaki linkten satış tarihlerine göre istatistiğe ulaşabilirsiniz:

Fender için Amerika fiyatlarını baz almak gerçekçi olmaz hocam. Amerikada 1000 dolar sıfır fiyatı olan Princeton Reverblerin ikinci elleri 10.000 TL civarı Türkiye'de şu an. Bazı butik pedallarda da benzer durum var, Amp11 Amerikada 100 Dolara alınabiliyorken ben burda 1000 TLden aldım ve sattım. Şu an daha bile pahalı fiyatları.

Fender için Amerika fiyatlarını baz almak gerçekçi olmaz hocam. Amerikada 1000 dolar sıfır fiyatı olan Princeton Reverblerin ikinci elleri 10.000 TL civarı Türkiye'de şu an. Bazı butik pedallarda da benzer durum var, Amp11 Amerikada 100 Dolara alınabiliyorken ben burda 1000 TLden aldım ve sattım. Şu an daha bile pahalı fiyatları.
Ben şahsen dediğiniz gibi yurtdışı fiyatlarının epey üzerinde fiyat belirleyen kişilerle alışveriş yapmıyorum. Kendim de bir şey satarken yurtdışı fiyatları referans alıyorum, hatta zaman zaman aşağısında satıyorum.

Benim Cort MX15'im var aslında. Sizce hangisi daha iyidir? Eğer bu amfiyi alırsam yanında SX Strat alacağım. Ama amfiyi almazsam da Harley Benton alacağım gibi.
satıyorum diye söylemiyorum ben bu kadar iyi olabileceğini düşünmüyordum alalı 4 ay oldu 1996’da kıvılcım müzikten almış ilk sahibi inanılmaz clean cam gibi bi ton alıyordum seymour duncan ve alnico gt manyetikli tele ile keyfe keder satılığa çıkardım lambalı almak için ama tavsiye ederim elbette

Ben şahsen dediğiniz gibi yurtdışı fiyatlarının epey üzerinde fiyat belirleyen kişilerle alışveriş yapmıyorum. Kendim de bir şey satarken yurtdışı fiyatları referans alıyorum, hatta zaman zaman aşağısında satıyorum.
Ben de öyle yapıyorum ama bunlar kişisel tercihler, benim ya da alım-satımla benim kadar ilgili birinin gitarları, pedalları aldığı fiyatları baz alırsak işin içinden çıkamayız, genel son kullanıcılar Meksika Strata 5000 TL bile verebiliyor, ben en son geçen sene 2500 TLye sıfır gibi ve yanında Marshall DSL201 amfi hediyeli olarak aldım ama bu bi kriter olamaz tabi. 😅

Ben de öyle yapıyorum ama bunlar kişisel tercihler, benim ya da alım-satımla benim kadar ilgili birinin gitarları, pedalları aldığı fiyatları baz alırsak işin içinden çıkamayız, genel son kullanıcılar Meksika Strata 5000 TL bile verebiliyor, ben en son geçen sene 2500 TLye sıfır gibi ve yanında Marshall DSL201 amfi hediyeli olarak aldım ama bu bi kriter olamaz tabi. 😅
İyi fiyatmış 😃 Ben beş altı yıl önce fiesta red 50'ler Meksika stratı sanırım 2000'e satmıştım. Bir iki ay önce 4500'e ilana konulduğunu gördüm, bir iki gün sonra tekrar baktım ilan uçmuştu. 🙂

İyi fiyatmış 😃 Ben beş altı yıl önce fiesta red 50'ler Meksika stratı sanırım 2000'e satmıştım. Bir iki ay önce 4500'e ilana konulduğunu gördüm, bir iki gün sonra tekrar baktım ilan uçmuştu. 🙂
Tam olarak bu sebepten bizim bakış açımızla yaklaşmak gerçekçi değil bence. 1000 TL eder mi o amfi, ben 300 de vermem ama veren de veriyor. Herkesin bütçesi ve araştırma merakı bizimki gibi değil yani.

Uygun sayılabilecek bir fiyata gitar aldım.Şimdi de ev için bütçe dostu bir amfi aramaktayım. Aklımda micro cube gx ve id core 10 var. Malum sitelerde bu amfilerle ya da benzeri bir amfi ile karşılaşırsanız başlığın altına linkini bırakmanız beni oldukça sevindirir.
Letgo ya ara sıra uygun amfilerde düşüyor takip etmek lazım ben her ne kadar nefret edeni çok olsa da Marshall MG30CFX aldım geçenlerde 500tl ye. Yoğunluktan çok kurcalayamadım ama ilk izlenimim sıfır fiyatının gerçekten abartı olduğu yönünde.

Letgo ya ara sıra uygun amfilerde düşüyor takip etmek lazım ben her ne kadar nefret edeni çok olsa da Marshall MG30CFX aldım geçenlerde 500tl ye. Yoğunluktan çok kurcalayamadım ama ilk izlenimim sıfır fiyatının gerçekten abartı olduğu yönünde.
Hocam niye öyle eski teknoloji eziyet cihazlarla uğrasiyorsunuz ki bir id core falan alsanız kafanız rahat eder aynı fiyata

Son düzenleme:
Geri