Kelepir İlanlar

Uzun uzun yazmışsınız emeğinize sağlık katıldığım noktalarda var katılmadıklarımda.Biraz kızım sana söylüyorum gelinim sen anla diyerek yazdığınızı düşünüyorum.
12yıldır Aktif gitar çalan biriyim çocukluk oyuncak gitarlarıda saysak 4yaşından beri gitar çalıyorum ama dersenizki müzisyen misin asla haddim değil evimde kendi halinde çalan biriyim.
Müzisyen misin tacirmi derseniz kesinlikle tacirim.
İnsanın kendini tacir olarak niteleyebilmesi için vergi mükellefi olması gerekiyor diye yazmış zaten arkadaş mesajında, ki bence de yüzde yüz haklı, zira ben bu işi müzik dükkanı işleterek bi kaç yıl yaptım, tacirlik sadece ürün alıp temizleyip satmak demek değil, kazancın nerdeyse yarısını devlet alıyor. 😅

Uzun uzun yazmışsınız emeğinize sağlık katıldığım noktalarda var katılmadıklarımda.Biraz kızım sana söylüyorum gelinim sen anla diyerek yazdığınızı düşünüyorum.
12yıldır Aktif gitar çalan biriyim çocukluk oyuncak gitarlarıda saysak 4yaşından beri gitar çalıyorum ama dersenizki müzisyen misin asla haddim değil evimde kendi halinde çalan biriyim.
Müzisyen misin tacirmi derseniz kesinlikle tacirim.
Kaç senedir gitar çaldığınızı yazmanız gerekli miydi bilemiyorum ama ben de kendime müzisyen demem, gitarın daha çok icrasıyla uğraşan kuvvetli hobi sahibi diyebilirim kendim için..

İnsanların birbirinden farklı görüşlerde olması gayet normal, bu konuda da sizinle aynı fikirde olmamız mümkün değil gibi, mecbur da değiliz zaten.. Bana etik olarak doğru gelmeyen size gelebilir, bu benim fikrim doğru demek değil, sadece benim etik anlayışıma göre böyle demek, mesajımda yazdığım gibi şahsi görüş, beni bağlar.. Kızım gelinim filan bir kaygım da yok, direkt sizin tacir tutumunuza yazdım.. Zaten tacir'im demişsiniz, daha önce de al-satçıyım demiştiniz.. Ben de neyden haz etmediğimi açıkça yazdığımı sanıyorum.. Bunun karşılığında bir tutum değişikliği filan beklemiyorum, zaten kimsenin böyle bir hakkı yok, dediğimde size uygun bir yer varsa zaten uygularsınız.. Hak verirsiniz ki ben de sadece fikrimi beyan ediyorum, isteyen beğenir, isteyen beğenmez, ama eleştiriye hep açık..

Vergi mükellefi olmadığınız sürece yaptığınızı ahlaki bulmuyorum.. Eleştirecek bir yanı yok, bana uygun değil..

Yine bu konuyla ilgili eski bir mesajımdan alıntı yapayım..

"Yani güzel arkadaşlarım, benim için arkadaşımsınız, potansiyel müşteri değil.. Sizin üzerinizden yüksek kâr beklentisine girmek etik gelmiyor.. Ama Hakan da demiş zaten, bazıları için çarşı pazar.. " Burada adı geçen Hakan bazılarınızın tanıdığı hackeiommi, sevdiğim bir arkadaşımdır, forumun amacından uzaklaşıp al-satçıların ticarethanesine döndüğünden bahsediyorduk..

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler