Kelepir İlanlar

İlandaki gitarın markası Rittenhouse. İnternet sitesinde Miami'de sipariş üzerine custom gitar yaptıkları görülüyor. Markanın Reverb'deki ikinci el model fiyatları ortalama 2000 dolores civarında.

İlandaki gitar orijinal midir, hikayesi nedir belirsiz tabi. Satıcının gitarın özelliklerini bilmemesi insanı şüphelendirmiyor da değil açıkçası. Ama gitar gerçekten orijinal ise güzel bir fiyat. Sıfır squier fiyatına custom strat alma şansı olabilir. Satıcıdan detaylı fotoları ve seri numarası alınıp, firmaya teyit ettirilebilir belki.

İlandaki gitarın markası Rittenhouse. İnternet sitesinde Miami'de sipariş üzerine custom gitar yaptıkları görülüyor. Markanın Reverb'deki ikinci el model fiyatları ortalama 2000 dolores civarında.

İlandaki gitar orijinal midir, hikayesi nedir belirsiz tabi. Satıcının gitarın özelliklerini bilmemesi insanı şüphelendirmiyor da değil açıkçası. Ama gitar gerçekten orijinal ise güzel bir fiyat. Sıfır squier fiyatına custom strat alma şansı olabilir. Satıcıdan detaylı fotoları ve seri numarası alınıp, firmaya teyit ettirilebilir belki.
Nedense internette satılan hiç bir rittenhouse gitarına benzemiyor. Rittenhouse uzmanlık alanı relic genelde ve bu gitarda relic işlemi yok sap ilginç duruyor. Direkt decal uygulanmış bile olabilir :)

Bir ikinci husus benim açımdan satıcının isminin belli olmaması, bey veya gitarist isimleri koyulması beni hep şüphelendiren bir durum olmuştur. Konumda biraz zor gidip bakmak için :)

Baktıkça gitarda bir sürü ofsayt yön bulunuyor. Üst mi teli klavyenin en üstüne çok yakın duruyor. İnce mi teli de muhtemelen çok yukarıda olduğu için asimetri belli olmasın diye çıkartılmış gibi geldi.

Gitarın telleri ve klavyesi arasindan tren gecer zaten🤷‍♂️
IMG_20220726_221619.jpg

Uzun zamandır aklımda bir headless alma düşüncesi vardı. Aşağıdaki ilanda fiyat ve fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla işçilik fena değil.
Grote marka Çin üretimi. Siteleri de aşağıda. Sıfır fiyatına bakınca Çin'den sipariş zaten hayal.

Sap rahatmış, bilenler bilirmiş. Var mıdır aranızda bilen? 🙂

Uzun zamandır aklımda bir headless alma düşüncesi vardı. Aşağıdaki ilanda fiyat ve fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla işçilik fena değil.
Grote marka Çin üretimi. Siteleri de aşağıda. Sıfır fiyatına bakınca Çin'den sipariş zaten hayal.

Sap rahatmış, bilenler bilirmiş. Var mıdır aranızda bilen? 🙂

Eline alıp denemen daha iyi olacaktır.

Şu mağazadaki vox amfi fiyatları baya iyi. Güvenilir midir bilmiyorum.

Hususi Night Train i sordum az önce fiyat aynı ve stok var.

Güvenilirlik açısından bir şey diyemem. 7 yıllık firma olarak görünüyor sitede belki daha da eskiye dayanan kurumsal bir firmadır.

Varsa daha önce alışveriş yapan bilgilendirirse güzel olur.

Bazı modellerin fiyatı cidden çok iyi. Örneğin Ac15hw1'in yurtdışı fiyatı 1700 dolar 14250 tl'ye koymuşlar yarı fiyatından da az. Mağazanın yeri belli dolandırma gibi bir durum olacağını sanmam ama amfilerin durumu nedir ne koşullarda saklanmış görmeden almamak lazım. Dore gibi büyük firmalar bile beklemekten içi çürümüş amfileri sattığı için hiçbir firmaya güvenmem artık. Yerine gidip kontrol edip almak daha mantıklı.

Geri