Drop Tonlar için Gitar Önerileri

Drop a, drop b gibi tonlarda iyi bir gitar istiyorum. Çoğunlukla slipknot, amon Amarth tarzı müzikler çalacağım. Jim root jazzmaster v4 düşünüyordum fakat fiyatı konusunda emin değilim hem çok hem de değer mi diye. Gitar öneriniz varsa beklerim. Bir de jim root signature gitarı hakkında yorumunuz varsa da buyurun.

Selam, Jim Root telecaster modelini kullanıyorum.Bbulması pek kolay gitar değil zira hem ilk üretilen Jim Root signature gitarı hemde sahibi olanlar kolay kolay satmıyor.
Slipknot ve Stone Sour gruplarının tüm Albüm kayıtlarındaki aynı sesi,tonu alabiliyorum tatminde oluyorum gayet.
Fakat varsa imkan strat veya tele sig kasasını tavsiye ederim. Jazz kasalar biraz basslı katı bi ses veriyor... Tiz konusunda strat tele kasası çok daha iyi incelemeleride izle göreceksin :)
Ha
kimseyide takma çıkıcak arkadaşlar 3 4 binlik emgli schecter işini görecektir jim root sig. Gitarlarını gömecek sen aldırış etme :) aynı kafadayız mutlaka signature bi gitarını istiyorsun anlıyorum...

Bu işin formülü hipshot veya benzeri köprü, kilitli akort burguları, güzel bir üst eşik (graphtech, tusq vs), tercihen aktif manyetikler, abanoz normalden uzun scale klavye, tercihen ince gövde :) Bakınız Mayones, Kiesel , Skeversen :)
Para azsa Schecter, Ibanez, Jackson 2020 modelleri :)

Bu işin formülü hipshot veya benzeri köprü, kilitli akort burguları, güzel bir üst eşik (graphtech, tusq vs), tercihen aktif manyetikler, abanoz normalden uzun scale klavye, tercihen ince gövde
böyle mi? 9BCBBAF8-E100-41B9-AA23-F7807F570542.jpeg

Bu işler için zamanında Warmoth'tan baritone conversion neck alıp kendi kestiğim takoz bir tele gövdesine montelemiştim. Üstünde de Çin işi, baya buzdolabı lastiği mıknatısından yapılma çakma gold foil manyetikler var. Ağırlık örsten hallice, tip akıllara zarar ama bana acaip keyif veriyor. Hani sağda solda Sx Mx neyin bir gövde varsa böyle bir çözüm de var ve özellikle (bu aralar zor olsa da) Amerika'dan gelen varsa nispeten ucuza öyle de halledilebilir.

Selam, Jim Root telecaster modelini kullanıyorum.Bbulması pek kolay gitar değil zira hem ilk üretilen Jim Root signature gitarı hemde sahibi olanlar kolay kolay satmıyor.
Slipknot ve Stone Sour gruplarının tüm Albüm kayıtlarındaki aynı sesi,tonu alabiliyorum tatminde oluyorum gayet.
Fakat varsa imkan strat veya tele sig kasasını tavsiye ederim. Jazz kasalar biraz basslı katı bi ses veriyor... Tiz konusunda strat tele kasası çok daha iyi incelemeleride izle göreceksin :)
Ha
kimseyide takma çıkıcak arkadaşlar 3 4 binlik emgli schecter işini görecektir jim root sig. Gitarlarını gömecek sen aldırış etme :) aynı kafadayız mutlaka signature bi gitarını istiyorsun anlıyorum...

Yeni jazzmaster'ın üstündeki sedefler çok hoşuma gitti. Eskisiyle de arasında sadece 1000₺ var. Sence overdrive ile bassları halledebilir miyim?

Hocam bu gitarı deneyin, skalası uzun 26,25
Ben 9luk telle e standart yapılabilir, ideal de oluyor. Ama skala uzun, yani asıl amacı downtuning. Yine de her ikisini de yapan bu denli başka gitar bilmiyorum piyasada.

Fiyatı da kore gitarlardan daha ucuz, bu gitar japon üretimi. Kendi fiyat aralığını geçtim, 9-12 bin bandındaki gitarlara kafa tutar. (Ben birebir karşılaştırdım)

Meksika fendere 12 bin lira harcamanı kesinlikle tavsiye etmem.

Almasan bile bu fujigeni denemeden karar verme derim

Ben 9luk telle e standart yapılabilir, ideal de oluyor. Ama skala uzun, yani asıl amacı downtuning. Yine de her ikisini de yapan bu denli başka gitar bilmiyorum piyasada.

Fiyatı da kore gitarlardan daha ucuz, bu gitar japon üretimi. Kendi fiyat aralığını geçtim, 9-12 bin bandındaki gitarlara kafa tutar. (Ben birebir karşılaştırdım)

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Jim signature gitara sadece Meksika jazzmaster olarak bakmamak lsxım bence. Sadece kasa olarak bu şekilde. Gitarınıza da baktım fakat aklıma marka problemi takıldı. Daha önce hiç duymamıştım (ünlü bir markaysa da cahilliğime verin). Ben bunu alırsam 3-5 yıla sıkıldıktan sonra satışının zor olabileceğini düşünüyorum. Başka daha markalı öneriniz var mı?

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Jim signature gitara sadece Meksika jazzmaster olarak bakmamak lsxım bence. Sadece kasa olarak bu şekilde. Gitarınıza da baktım fakat aklıma marka problemi takıldı. Daha önce hiç duymamıştım (ünlü bir markaysa da cahilliğime verin). Ben bunu alırsam 3-5 yıla sıkıldıktan sonra satışının zor olabileceğini düşünüyorum. Başka daha markalı öneriniz var mı?
Hocam beyazını alın. 3-5 sene sonra satmak isterseniz ben alırım sizden :D

İşin şakası, bence kolayca satabilirsiniz.

Hocam sen dert etme.. @ziyshow ....
aynı arkadaş benim jim root aradığım buldugum aldıgım ürünede dil uzatmıştı.. almış başını meksika fender şöyle böyle
Standart meksika gibi zannediyor ona yanıyorum... jim root un herhangi bi sig. Gitarını gördüğünden kullandığından şüpheliyim
Bilen meksika üretim olduğuna asla takmaz
Telecaster jim root en iyi sustaine sahip olan kasası. Bulabiliyorsan temiz al derim kefilim

çok iyi bir öneri hocam gerçekten. uzun skalanın (25,5 üzeri) tek dezavantajı, benim gibi yıllardır les paul kullanan kişiler için ilk fretlerde power chord çalarken azıcık zorlaması sayılabilir. kişiden kişiye değişir tabii, biraz alışmak gerek. ama drop akortlar için biçilmiş kaftan.

bu kasa tipini sevmesem de alet o kadar seksi görünüyor ki... Fujigen yeni bir seri daha çıkardı. Thomann'da görmüştüm. çok yakışıklı alet, ona da bir hayli düşmüştüm. çok underrated bi marka bence.

benim gibi yıllardır les paul kullanan kişiler için ilk fretlerde power chord çalarken azıcık zorlaması sayılabilir.
Ben de yıllardır 24,75 skalalı gitarlar ile çaldım ama zamanla gelişen düşük akortlu müzik zevkim yüzünden 26,5 inçli gitarlar edindim. Alışmak en fazla 1 ay sürüyor. Şu an bir şarkıyı 24,75 skalalı gitarla çalıp hemen arkasından 26,5 skalalı gitarla çalabiliyorum. 26,5 skalalı gitarlarda özellikle 17. perde sonrası cennet gibi.

Ben de yıllardır 24,75 skalalı gitarlar ile çaldım ama zamanla gelişen düşük akortlu müzik zevkim yüzünden 26,5 inçli gitarlar edindim. Alışmak en fazla 1 ay sürüyor. Şu an bir şarkıyı 24,75 skalalı gitarla çalıp hemen arkasından 26,5 skalalı gitarla çalabiliyorum. 26,5 skalalı gitarlarda özellikle 17. perde sonrası cennet gibi.

bende yeniliklere karşı bir ön yargı, temkinli davranma tutumu var hocam. bariton çalabilmem için hatrı sayılır bir süre 25.5 skala çalmam gerek. bu sebeple bi 25.5 skalalı gitar aldım, bakalım. bir anda 24,75'ten 26,5'a geçince bi afallamıştım. teller de pek kalındı, o da yormuştu bir hayli

Geri