Adaptör önerisi yardım

abilerim merhaba ben 2. el olarak ehx memory boy analog delay pedalı ve way huge drive pedalı satın aldım satın alırken adaptör ile denemiştim ikisinide ikiside gayet güzel çalışıyordu eve geldim ikisinde pil takıl denedil drive çalışıyor ama delayden herhangibir ses tekrarı flan alamıyorum satın aldığım kişi de adaptörle kullanmam gerektiğini analog delaya pil dayanmıyıcağını söylemişti ben belki bir süre idare eder diye adaptöre gerek duymamıştım ancan şu an almam gerektiğini anladım velhasılkelam bana önerebiliceğiniz tek adaptörle 4 tane pedal vs besleyebiceleğim çok tuzlu olmayan bir adaptör önerebilirmisiniz şimdiden teşekkür ediyorum

Bu zamana kadar hem izoleli hem izolesiz baya bir power supply deneme fırsatım oldu. Vitoos DC8 fiyat/performans olarak aralarında en iyisiydi. (Harley Benton, Joyo vb. ürünlere kıyasla) Ama yine de ucuza kaçmamanızı tavsiye ederim. Zira analog setup oluşturulurken en çok göz ardı edilen iki şey ara kablolar ve power supply oluyor. Biraz daha bekleyip bütçenizi arttırabilirseniz T-Rex veya Voodo Lab gibi kaliteli bir power supply uzun vaadede size fayda sağlayacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu zamana kadar hem izoleli hem izolesiz baya bir power supply deneme fırsatım oldu. Vitoos DC8 fiyat/performans olarak aralarında en iyisiydi. (Harley Benton, Joyo vb. ürünlere kıyasla) Ama yine de ucuza kaçmamanızı tavsiye ederim. Zira analog setup oluşturulurken en çok göz ardı edilen iki şey ara kablolar ve power supply oluyor. Biraz daha bekleyip bütçenizi arttırabilirseniz T-Rex veya Voodo Lab gibi kaliteli bir power supply uzun vaadede size fayda sağlayacaktır.
peki mesela my dükkanda veya dore muzikte satılan 9v adaptörlerden satın alsam herhangibir performans değişimi olur mu düz mantık olarak bakıldığında elektrik veriyosun çalışıyo bir de tek adaptörü dönüştürcüyle vs. 2 farklı pedala bağlayabilirmiyim (konu hakkında çok cahilim ve önerdiğiniz power supply çok pahalı geldi o yüzden böyle bir soru yöneltiyorum şimdiden teşekkürler)

Bahsettiğiniz dönüştürücü olayı "daisy chain" yani tek bir adaptör ile birden fazla pedalı beslemek/çalıştırmak. Ancak bunun en büyük dezavantajı dip ses. 4 pedal için tek tek adaptör de alabilirsiniz tabi ama her seferinde onları kurmak biraz zahmetli açıkçası :) Ayrıca o 9v adaptörlerden ala ala zaten bir power supply parası harcamış olacaksınız.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet sanırım öyle gibi duruyor 3 5 kuruş için pedalları da riske atmaya gerek yok malum dolar kuru joyonun power supply ı fiyatındna dolayı cezbetti beni onu alıcam muhtemeln ama son bir sorum daha olucaktı bu aletlerin hep çıkışları dc akış şeklinde pedallar hep fix olarak dc mi üretiliyor yarın mesela ben ac pedal aldığımda bu power supply ile kullanamıyocakmıyım başka bir kaynağa mı ihtiyacım olucak

evet sanırım öyle gibi duruyor 3 5 kuruş için pedalları da riske atmaya gerek yok malum dolar kuru joyonun power supply ı fiyatındna dolayı cezbetti beni onu alıcam muhtemeln ama son bir sorum daha olucaktı bu aletlerin hep çıkışları dc akış şeklinde pedallar hep fix olarak dc mi üretiliyor yarın mesela ben ac pedal aldığımda bu power supply ile kullanamıyocakmıyım başka bir kaynağa mı ihtiyacım olucak
Bazı power supplyların Ac çıkışı oluyor bazılarının olmuyor. Zaten Ac çıkışlı pedalların (en azından bana denk geldiği kadarıyla) yanında kendi adaptörü de olduğu için o pedalı kendi Ac adaptörü ile kullanabilirsiniz. Veya power supply alırken tercihinizi Ac çıkışlı olan modellerden yana yapabilirsiniz.

Merhaba,

Ben de zamanında benzer safhalardan geçtim. İlk pedalım Boss metal core idi. İkinci aldığım pedal ise MXR carbon copy delay idi. Ardından da başka drive pedalları aldım.

Metal core ile delay pedalını daisy chain ile birlikte beslerken sorun yaşadım mı hatırlamıyorum. Ancak hatırladığım en net tecrübe 5-6 pedala yeni pil takıp sorunsuzca 1-2 saat kadar kullandım. Bir gün sonra tekrar kullanmak istediğim zaman pillerin birçoğu bitmişti. Sebebi ise bir arkadaşımın dediğine göre pedallar kapalı bile olsalar ara kabloları bağlıyken aslında güç çekmeleriymiş. Doğal olarak durduk yere pili bitiriyorlar. Sonra pilin ne kadar çevre ve cüzdan düşmanı olduğunu anladım.

Daisy chain ise özellikle modülasyon pedallarını bağlarken ground loop sorunu yaratmayabilir. Ancak drive+modülasyon denemek lazım. Drive+drive olunca kesinlikle gürültü oluyor. Özellikle yüksek distortion seviyelerinde.

Şu an güç ünitesi kullandığım için adaptörü ve daisy chain kablosunu bir tanıdığıma verdim. Vaktiniz varsa haftaya deneyip sorun olup olmadığını yazabilirim veya forumdan birsi deneyip aktarabilir belki.

Zamanla fazla pedal almayı düşünüyorsanız da daisy chain ile uğraşmayın. Kullanacağınız maksimum pedalı besleyebilecek izole çıkışlı bir güç kaynağına yönelin.

Ben yüksek güç ihtiyacı duyacak bir pedal board kurduğum için gözü karartıp Strymon Zuma aldım. O yüzden tavsiye etmem pek mantıklı değil. Daha ucuz ve ihtiyacınız kadar pedalı besleyecek mutlaka izole bir güç kaynağına yönelin. O zamana kadar da pil ile idare ederseniz pedalları ara kablolardan sökmeyi unutmayın.

abilerim merhaba ben 2. el olarak ehx memory boy analog delay pedalı ve way huge drive pedalı satın aldım satın alırken adaptör ile denemiştim ikisinide ikiside gayet güzel çalışıyordu eve geldim ikisinde pil takıl denedil drive çalışıyor ama delayden herhangibir ses tekrarı flan alamıyorum satın aldığım kişi de adaptörle kullanmam gerektiğini analog delaya pil dayanmıyıcağını söylemişti ben belki bir süre idare eder diye adaptöre gerek duymamıştım ancan şu an almam gerektiğini anladım velhasılkelam bana önerebiliceğiniz tek adaptörle 4 tane pedal vs besleyebiceleğim çok tuzlu olmayan bir adaptör önerebilirmisiniz şimdiden teşekkür ediyorum

Ben uzun süredir güç kaynağı olarak bunu kullanıyorum, ince olduğu için çok az yer kaplıyor ve çok kullanışlı.

6 adet 9v çıkış dışında 2 adet 9/12V ve 1 adet 0/24V ayarlanabilir çıkışı var. Fiyat olarak Joyo’nun bir tık üstünde fakat daha işlevsel.

Örnek olarak mydükkan linki paylaştım fakat internet üzerinde daha ucuza da bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uzun zamandır Vitoos ISO8 kullanıyorum gayet güzel bir alet.Öncesinde vodoo lab,trex ve trutone da kullandım.Pahalı alacaksan fiyat performans olarak truetone güzeldir,vodoo labların bazıları wah pedallarında aşırı gürültüye sebeb olabiliyor.Bunun nedeni içindeki transformatörün dışarıya sinyal yayması içerden temiz olsada dar alanlarda gürültü yapabiliyor bu yüzden trutone geçmiştim.Şuanda vitoos ile mutluyum 8 çıkışı var ve yüksek ma değerleri sayesinde digital pedalları da besleyebilirsiniz.Çin mallarına yönelecekseniz dikkat edin bazılarında izole yazar ama aslında değiller iyice araştırın.Digital ve akım değeri yüksek pedalları izole çıkış ile beslemek daha sağlıklı olur ancak 3-4 pedal için bağımsız adaptör alıp en azından 2 tanesi falan ortak kullanılabilir.

öncelikle herkese tekrardan teşekkür ederim bir kaç kişi daha fikrini paylaşıp yardımcı olmaya çalışmış başlığı açtıktan 2 gün sonra joyonun güç kaynağını 2. el satın aldım şu anda 3 pedal bağlı üçüde tıkır tıkır çalışıyor yorumlarında yok çin malı şöyle böyle kötü diyende var gayet iyi diyen de ben drive pedalından da boosttan da hiç dip gürültüsü sorunu yaşamadım belki de binanın topraklaması iyi olduğundan olabilir oturduğumuz site yeni yapıldı çünkü (bu arada pedal mxr 78custom badass distortion) gaini fullediğimde bile dip gürültüsü yapmıyor sanırım şimdilik bu benim için yeterli yada daha önceden iyi bir güç kaynağı kullanmadığım için karşılaştıramıyorum ama iş görüyor bir el yapımı pedalboard yaptım cırt cırt bantlar sipariş ettim geldiğinde son halini buraya eklerim tekrar teşekkürler :)

Geri