İstanbul İnternetten Elektro gitar öğrenmek

Merhabalar bir sorum olacaktı . İnternet üzerinden elektro gitar öğrenilebilirmi ve internette öğrenmek için önereceğiniz kaynak ya da kişiler var mı? Forum da yeniyim kusura bakmayın cevap için şimdiden teşekkür ederim :)

Evet selim ışık hocanın derslerini gördüm Udemy üzerinde ki dersleri önerir misiniz yoksa YouTube yeterli olur mu ?
Sanırım Udemy'dekiler daha detaylı. Bende Selim Bey'in değil de, Mesut Uğurel ve Deniz Sayman'ın kursları var. En baştan başlayacaklar için Mesut Uğurel'inki hiç fena değil. Deniz Sayman'ın orta seviye kursu var bende, başlangıç olanı da var tabii.

Selim ışık uzaktan eğitimde öğrenciyle empati kurmada en başarılı olan öğretmendir. 2 perde çalışacağın basit egzersizi bile sana notasını, basım tekniğini belirtir, yakınlaştırarak gösterir. Salağa anlatır gibi anlatıyor anlayacağın. Ki gitara yeni başlayan ve tek kaynağı internet olan biri için en sağlıklı yöntem de budur bence. Bu bakımdan en faydalı seçenek onun dersleri olur. Deniz Sayman’ın kursları da iyi. Aynı zamanda çok alçak gönüllüdür, her konuda yardımcı olmaya çalışır kendisi. Bence selim ışık ile başlayıp belirli bir seviyeye geldikten sonra diğer seçenekleri de değerlendirebilirsin.

Ben de Selim Işığın 100 dersini tatbik etmenizi öneririm. Vaktinde o vidyolardsn güzel şeyler ögrendim. Acemiylen 1den 100e tam takip etmediğim icin pişmanım. Şu şekilde ilerleyebilirsiniz: 1 derste anlattığı şeyleri iki gün boyunca egzersizleri ile beraber(ya da teori) uygulayarak çalışin. Gitar ögrenmek zaten zaman işi, 100 ders 200 günde sindire sindire ilerlemeniz durumunda sizi iyi bir noktaya getirir. Ben 40 ders 80 gün şeklinde yapmıştım faydalı oldu.

selim ışık'ın udemy deki derslerini youtube videolarına göre daha başarı buluyorum. müfredat ikisinde de aynı ancak udemy versiyonunda çekimler ve açıklamalar daha iyi. basit bir egzersizde bile klavyeye yakın çekim,yavaştan hızlıya tekrar tekrar çalım var. youtube bu kadar ayrıntılı değil. ayrıca udemyde kendi metod kitabını ve gösterdiği bütün egzersizlerin, bütün melodilerin tabları ve guitar pro dosyaları var videodan anlaması zor olsa bile tablara bakarak çıkartabiliyorsun. aynı şekilde deniz saymanın giriş seviyesi dersini de aldım ancak o biraz daha zorlayıcı geldi. mesela la majör gamı bu şekildedir diyip yavaş ve hızlı olarak iki kez çalıp geçiyor ama acemi olunca o iki yetmeyebiliyor selim hocanın tab ve gp dosyaları burda baya işe yarıyor. ama genel toplamda deniz sayman da hiç fena değil. bir de fiyatlara bakıp pahalıymış diye düşünme udemy sık sık indirim yapıyor 250tl olan kurs 25,99tl oluyor yada indirim kodu oluyor bizzat selim ışık da videolarında bu kodları paylaşıyor. özetle udemydeki kursları tavsiye ederim

selim ışık'ın udemy deki derslerini youtube videolarına göre daha başarı buluyorum. müfredat ikisinde de aynı ancak udemy versiyonunda çekimler ve açıklamalar daha iyi. basit bir egzersizde bile klavyeye yakın çekim,yavaştan hızlıya tekrar tekrar çalım var. youtube bu kadar ayrıntılı değil. ayrıca udemyde kendi metod kitabını ve gösterdiği bütün egzersizlerin, bütün melodilerin tabları ve guitar pro dosyaları var videodan anlaması zor olsa bile tablara bakarak çıkartabiliyorsun. aynı şekilde deniz saymanın giriş seviyesi dersini de aldım ancak o biraz daha zorlayıcı geldi. mesela la majör gamı bu şekildedir diyip yavaş ve hızlı olarak iki kez çalıp geçiyor ama acemi olunca o iki yetmeyebiliyor selim hocanın tab ve gp dosyaları burda baya işe yarıyor. ama genel toplamda deniz sayman da hiç fena değil. bir de fiyatlara bakıp pahalıymış diye düşünme udemy sık sık indirim yapıyor 250tl olan kurs 25,99tl oluyor yada indirim kodu oluyor bizzat selim ışık da videolarında bu kodları paylaşıyor. özetle udemydeki kursları tavsiye ederim
250₺ olayı yalan hocam :). Maksimum 45₺ oluyor eğitimler. Üstte kupon atmıştım. 10 veya 20₺ kupon veriyor. Onla eğitimleri 20 veya 30 küsür ₺'ye düşürebilirsiniz.
Not: Udemy'den tarayıcıdan tarayıcıya fiyatlar da değişebiliyor.

Son düzenleme:
Selim Işık Salı akşamları 22:30 gibi Youtube kanalında Canlı gitar dersi veriyor. Daha önceleri Pazardı ama Salı'ya aldı. 4-5 haftadır Salı günleri canlı yayın yapıyor. Sırf ders de değil tabi, muhabbet-sohbet. Yorumla katılmak için 2,5tl'den başlayan kategorili üyelikler var. İsteyen onlara da katılabilir. Söz konusu muhabbetlerde fikrini söyler, sorduğu teorik sorulara-biliyorsa-cevaplar. Udemy vs izlediği derslerde, metodda çalıştığı tekniklerde anlamadığı bir konu varsa sorar.

Geri