kayıt programı önerisi

Davulda artık ritimleri falan oturttum tam kayıt alma zamanı geldi dedim bi baktım o kadar çok kayıt programı var ki hangisini kullansam bilemedim öncelikle ücretsiz kayıt programları yazarsanız sevinirim ama tüm önerilere açığım şimdiden teşekkür ederim

Davulda artık ritimleri falan oturttum tam kayıt alma zamanı geldi dedim bi baktım o kadar çok kayıt programı var ki hangisini kullansam bilemedim öncelikle ücretsiz kayıt programları yazarsanız sevinirim ama tüm önerilere açığım şimdiden teşekkür ederim

elektro gitar için reaper kullanıyorum. bu konuda ücretsiz seçenek yoktur muhtemelen. reaper da ücretli ancak malûm yöntemlerle aşabilirsiniz bunu. reaper oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip. öğrenmesi çok uzun sürmez. büyük bir kullanıcı kitlesi var. herhangi bir sorun yaşarsanız çözüm bulması kolay. çok tecrübem yok ancak studio one ile kıyasladığımda bana daha kolay ve işlevsel geliyor. pişman olacağınızı sanmıyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
elektro gitar için reaper kullanıyorum. bu konuda ücretsiz seçenek yoktur muhtemelen. reaper da ücretli ancak malûm yöntemlerle aşabilirsiniz bunu. reaper oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip. öğrenmesi çok uzun sürmez. büyük bir kullanıcı kitlesi var. herhangi bir sorun yaşarsanız çözüm bulması kolay. çok tecrübem yok ancak studio one ile kıyasladığımda bana daha kolay ve işlevsel geliyor. pişman olacağınızı sanmıyorum
Reaper'ın deneme sürümünü kullanmıştım
zaten dediğiniz gibi sade bir ara yüze sahip bi de cubase, studio one, adobe programları arasında en ucuz program onu alayım olmadı zaten çok araştırdım ücretsiz hiçbir uygulama yok. Teşekkürler

Reaper'ın deneme sürümünü kullanmıştım
zaten dediğiniz gibi sade bir ara yüze sahip bi de cubase, studio one, adobe programları arasında en ucuz program onu alayım olmadı zaten çok araştırdım ücretsiz hiçbir uygulama yok. Teşekkürler
Aslında Cakewalk ücretsiz, yani ben yaklaşık iki yıl önce keşfetmiştim şimdi belki ücretlidir.
Cakewalk sitesinden üye olup bandlab'i indirmiştim. (düşük boyutlu bir uygulama zaten) sonra da yanlış hatırlamıyorsam e-postama cakewalk indirme linki gelmişti. Yalnız sadece gitar kaydı için kullanıyorum çünkü alışamadım pek. Biraz karmaşık bence ama YouTube'da dersleri vardır mutlaka.
Ama malum yollardan elde ederim diyorsan FL Studio tavsiye ederim. Bence kullanımı en kolay DAW FL Studio.
Onun haricinde Steam'de Odesi var 145 TL falandı en son. Yalnız hiç denemedim nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok. Forumda bilenler, kullananlar vardır belki.

Prensip olarak mı freeware tercihi bilemiyorum ama tabii ki bu kadar para kazanılan bir sektörde açık kaynak kodlu alternatif bir program pek tutunamamış olmalı. Ben şahsen cubase öneririm ama zaten malum pahalı bir programdır.

Şimdi niye böyle diye aratınca açık kaynak kodlu LMMS diye bir program ilk sonuç olarak çıktı. Görmüş olabilirsiniz, ne kadar alternatiftir bilemem ama böyle de bir şey var. Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında Cakewalk ücretsiz, yani ben yaklaşık iki yıl önce keşfetmiştim şimdi belki ücretlidir.
Cakewalk sitesinden üye olup bandlab'i indirmiştim. (düşük boyutlu bir uygulama zaten) sonra da yanlış hatırlamıyorsam e-postama cakewalk indirme linki gelmişti. Yalnız sadece gitar kaydı için kullanıyorum çünkü alışamadım pek. Biraz karmaşık bence ama YouTube'da dersleri vardır mutlaka.
Ama malum yollardan elde ederim diyorsan FL Studio tavsiye ederim. Bence kullanımı en kolay DAW FL Studio.
Onun haricinde Steam'de Odesi var 145 TL falandı en son. Yalnız hiç denemedim nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok. Forumda bilenler, kullananlar vardır belki.
tamam dostum teşekkürler ben bi bahsettiğin siteyi araştırayım de illa para çıkacak gibi ücretsiz bi şey kalmadı zaten şu devirde

Eğer MacOs varsa veya uzun vadede elde edilebiliyorsa, yaklaşık 2 senedir kullanarak söyleyebilirim ki Logic Pro X'e alışan bir daha diğer yazılımlara DAW demeye tenezzül etmez. Bu kadar zahmetsiz, kasmasız, crashsiz, kullanıcı dostu, hızlı sonuç veren, özellikle demo ve pratik amaçlı anlarda oluşan ihtiyaçlara anında bir alternatif sunabilen bir yazılım yok. 2012 Macbook Air'ımda i3 1.6 ghz işlemci, 4 Gb ram ve on-board intel ekran kartı var. Şu özelliklerle Windowsta hiçbir DAW 4 kanalda eş zamanlı oynatma yapamaz pluginler aktifken herhangi bir gecikme, çıtırtı vb yapmadan bence. Ben MacOs üzerinde bu özelliklerle tam bir proje yürütebiliyorum. Hatta sırf meraktan bir demolar bütününü tek proje içinde çalıştım. Normalde Cubase, SO benzeri yazılımlarda veri arttıkça proje de şişer, açılması zorlaşır, ağırlaşır. Şu an 4 tam kayıt + yaklaşık 20 - 25 riff fikri tek proje içinde hazır duruyor. Projenin açılması 10 saniye.

Özetle imkan varsa, Logic Pro X, Windowstaysanız elinize ne kolay geliyorsa. Belirli sistem gereksinimlerinin altında yer yer hepsi küfrettirecek bence.

Geri