transisiörlü amfiler

100 watt transisörlü bir amfi alsam amfinin sesinini komşuları rahatsız ettirmeyecek bir seviyeyeye getirsem ton kaybedermiyim
yani lambalılarda sesi kıstığımız zaman tonun anası ağlıyor aynı şey transisörlüler içindemi geçerli

Transistorlü de olsa 100 wattlık bir amfiyi komşuların rahatsız olmayacağı bir ses seviyesine getirmek çok güç.

Ben 40 wattlık bir Fender Champion kullanmaktayım ses 2,5 tayken komşular açısından "Makul" seviyeye geliyor ve lambalı amfi kadar olmasa da o seviyelerde ton kaybı yaşatıyor. Ancak 3-3,5 dolaylarında doğru ton alabiliyorum. 40 wattlık amfiyi ben anlattım, 100 wattlık amfiye kafanızda siz uyarlayın.

100 watt transisörlü bir amfi alsam amfinin sesinini komşuları rahatsız ettirmeyecek bir seviyeyeye getirsem
adam gibi çalışan master volume varsa sesi istediğin yere getirirsin...

hayır neden kaybedesin....hacim belki farklı olur ama ton aynı ton

yani lambalılarda sesi kıstığımız zaman tonun anası ağlıyor
öyle bir şey olmuyor... bazı amfilerde drive almak için lambayı ve hoparlörü zorlamak gerekebilir ama bu genelleme yanlış....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi lambaliniz vardi ve vol kisinca tonun anasi agladi? Her amfide olmuyor bu, spesifik orneginiz var mi?
adam gibi çalışan master volume varsa sesi istediğin yere getirirsin...

hayır neden kaybedesin....hacim belki farklı olur ama ton aynı ton

öyle bir şey olmuyor... bazı amfilerde drive almak için lambayı ve hoparlörü zorlamak gerekebilir ama bu genelleme yanlış....
peki 15 wattlık bir lambalıda sesi kıstım diyelim bitanede overdrive pedalı bağlarsam kirli sese ulaşırıyım

peki 15 wattlık bir lambalıda sesi kıstım diyelim bitanede overdrive pedalı bağlarsam kirli sese ulaşırıyım
Spesifik olarak bu soruyu zaten sormak için zaten kaç kere başlık açmıştın? Neden sürekli cevabını bildiğin şeyleri soruyorsun?
Başlık açıp sorunu soruyorsun, sonra bidaha ses yok.. Hani daha önce anket açmıştın ya "Elimdeki Blues Junior mı Peavey 30 mu satsam" diye, direk ikisini satıp sana daha önce önerildiği gibi:
bence SX ve idcore al
en mantıklısı olur..

Daha önce açtığın şu başlığı oku istersen bir daha.. evde 15 watt almbalı amfi sorun çıkarırmı komşular açısından onu da açıp okumazsın diye açıklıyim sana: 15w lambalı amfi sorun çıkarır mı evde diye sordun, millet de kendinden örnek verip evet dedi.. onları dinlemeyip gidip amfiyi (sözde) aldın (ki alsan bile bu bizi ilgilendirmez) Şimdi de 100w amfi hakkında soru soruyorsun.. Peavey ve Blues Junior'ı hiç kullanmadın mı da bunları soruyorsun, bir lafın diğerini tutmuyor.

Ya kendi çapında eğlenen küçük bir arkadaşımızsın, ya da zamanında banlanan üyelerdensin de kendince forumu trollüyorsun.. Ha eğer tüm bu mesajlarında ciddiysen de ne diyim geçmiş olsun..

Neyse sorduğun sorunun cevabı: Evet, amfiye overdrive pedalı bağlarsan ses kirlenir, ve bunu sen de çok iyi biliyorsun.

Amfi bu nihayetinde. Lambali olmus olmamis, bi sekilde ses yukseltmek icin tasarlanmis. Denemeden, sadece okuyarak bisey alinmamali. Ne korktunuz tonun degismesinden. Yamaha Thr10 al.

Spesifik olarak bu soruyu zaten sormak için zaten kaç kere başlık açmıştın? Neden sürekli cevabını bildiğin şeyleri soruyorsun?
Başlık açıp sorunu soruyorsun, sonra bidaha ses yok.. Hani daha önce anket açmıştın ya "Elimdeki Blues Junior mı Peavey 30 mu satsam" diye, direk ikisini satıp sana daha önce önerildiği gibi: en mantıklısı olur..

Daha önce açtığın şu başlığı oku istersen bir daha.. evde 15 watt almbalı amfi sorun çıkarırmı komşular açısından onu da açıp okumazsın diye açıklıyim sana: 15w lambalı amfi sorun çıkarır mı evde diye sordun, millet de kendinden örnek verip evet dedi.. onları dinlemeyip gidip amfiyi (sözde) aldın (ki alsan bile bu bizi ilgilendirmez) Şimdi de 100w amfi hakkında soru soruyorsun.. Peavey ve Blues Junior'ı hiç kullanmadın mı da bunları soruyorsun, bir lafın diğerini tutmuyor.

Ya kendi çapında eğlenen küçük bir arkadaşımızsın, ya da zamanında banlanan üyelerdensin de kendince forumu trollüyorsun.. Ha eğer tüm bu mesajlarında ciddiysen de ne diyim geçmiş olsun..

Neyse sorduğun sorunun cevabı: Evet, amfiye overdrive pedalı bağlarsan ses kirlenir, ve bunu sen de çok iyi biliyorsun.
eğleniyorum

Bundan ve diğer açtığı başlıkları ve davranışlarını gördükten sonra, ben bilsem de yazmam, açıklamam bu adama. Siz abiler gayet anlayışlısınız...

B

Bundan ve diğer açtığı başlıkları ve davranışlarını gördükten sonra, ben bilsem de yazmam, açıklamam bu adama. Siz abiler gayet anlayışlısınız...

B
insan gibi soru sordum adam philips lamba tak diyor millet taşak geçiyor ben napiyim adam gibi yanıt alamıyorum bilgi almak istiyorum yazıyorum aynı şeyhleri ve hep aynı kişilere denk geliyorum aynı kişilerde yine taşak geçiyor ukala olmaya gerek yok anlat anliyim yani

Ciddi ciddi cevaplar almissin. Kisilerin almak icin de, calmak icin de ve satmak icin bile ekstra vakit harcayip, sana zarar ettirmeyecek aletleri onermisler. Egleniyorum demen hos degil. Adin cikar, ileride sevdigin bulmasi zor bi alet cikar. Got bsska yerde eglen derler. Benim kullanilmis pena almayacagim, o denli guvenmedigim kisiler var. Bu kadar cikinti olman sana zarar.
adam philips lamba tak diyor ben ne yapabilrim forumda ki kişilerin çoğu ukala taşak geçen herifler

adam philips lamba tak diyor ben ne yapabilrim forumda ki kişilerin çoğu ukala taşak geçen herifler
Actigin basliktaki seyin ne oldugunu bile bilmiyorsun. Boyle bir sey varmis diye yazmissin. Twin reverb ile evh 5150 amfilerin ayni olmayacagini da bilmiyorsun. Lambali diye tutturmussun. Git kiy parana al. Sevmedin mi sat. Amfide seni mutlu etmeyen bir sey mi var, modifiye et. Seninkisi abiler ben masturbasyon yapiyorum, genel eve gidip milli olacagim. Ama oradakiler zevk vermiyormus, Amsterdam'a mi gideyim demek gibi bisey.

Actigin basliktaki seyin ne oldugunu bile bilmiyorsun. Boyle bir sey varmis diye yazmissin. Twin reverb ile evh 5150 amfilerin ayni olmayacagini da bilmiyorsun. Lambali diye tutturmussun. Git kiy parana al. Sevmedin mi sat. Amfide seni mutlu etmeyen bir sey mi var, modifiye et. Seninkisi abiler ben masturbasyon yapiyorum, genel eve gidip milli olacagim. Ama oradakiler zevk vermiyormus, Amsterdam'a mi gideyim demek gibi bisey.
evet tutturdum lambalı diye evet bazı şeyleri bilmiyorum zaten bilgi almak için geliyorum kıçı kırık foruma

Böyle adamlara destek olmaya, laf anlatmaya çalışanları da anlamıyorum arkadaş 🥴.Kusura bakmayın abilerim ama kaşınıyorsunuz resmen .Arada kaynayıp giden ciddi sorulara üzülüyorum...

Geri