Favori Gitar Kasanız

Ibanez RG ve Strat. Les Paul ve SG'leri de severim tabi. Ama şu 2-3 senede ya bi Ibanez genesis RG550DX-LB ya da RG652AHM-ngb alabileceğim.

Son düzenleme:
Ben de RG652AHM-NGB Prestige almayı düşünüyorum.
Aslında ngb'den ziyade Awd (Antique White Blonde) rengi daha çok hoşuma gidiyor Rg652de. Latte gibi gitar 🤤 Ibanez'in sitesinde güncel modellerin arasında görünmüyor ama Part bölümünde Discontinued da demiyor. Geçici askıya mı aldı nedir? Ya da bazı bölgeler için mi devam ediyor? Ah ah geçen sene sonu indirimde 6900tl idi. Son çıkan prestige modellerinin fiyatı çok yüksek yaa Jem'leri yakalıyor resmen

Dosyalar

• IMG_20180601_192633_361_scaled.jpg
    IMG_20180601_192633_361_scaled.jpg
    129.8 KB · Gösterim: 112
Aslında ngb'den ziyade Awd (Antique White Blonde) rengi daha çok hoşuma gidiyor Rg652de. Latte gibi gitar 🤤 Ibanez'in sitesinde güncel modellerin arasında görünmüyor ama Part bölümünde Discontinued da demiyor. Geçici askıya mı aldı nedir? Ya da bazı bölgeler için mi devam ediyor? Ah ah geçen sene sonu indirimde 6900tl idi.
Thomann'da var hocam NGBsi

Thomann iyi güzel de dışarıdan gelen ürünlerin de gümrük vergisi ayrı bela değil mi? Sonra gitarda sıkıntı çıksa kiminle muhattap olacağız. Hadi gitarı geçtik herhangi bir elektronik cihaz. Ben öncelikle bir Dsl5 alacağım. Gönül ister ki gitara atayım oltayı 💁‍♂️
ORasını bilemiyorum ben yurtdışına çıkınca alacağım. Ama sanırım öyle sıkıntılarda 30 günlük para iadesi var thomann'ın

ORasını bilemiyorum ben yurtdışına çıkınca alacağım. Ama sanırım öyle sıkıntılarda 30 günlük para iadesi var thomann'ın
E o şekilde belki iyi olabilir. Ya da giden bir yakınına parasını verip aldırmak. Ben elektrogitara (Strat) ilgi duymaya başladığım zamanlarda Squier gitarların Abd'ye kalite kontrol için gittiğini duymuştum. Muhtemelen Vietnam'da yapılan Marshall'lar da, ve müzik aleti sektörünün başı çeken birçok markası için de durum böyledir. Yani marka nın genel merkezine kalite kontrol ve genel dağıtım için dönmesi. Ibanez Prestige zaten Japon yapımı.

Üfff şu gümrük vergisi oranları bi düşse. Daha neler çıkarırlar da. Ibanez genesislerin %5lik havale fiyatları 1200 dolara dayanmış yaaa. thomann bir yana ülkemizin gümrük oranları vs müzik aleti sektörünü hariç lazım bu düzenlemeden. 😕😕😕

Ergonomi ve kullanım kolaylığı bakımından strat kasa. Seksapalite açısından eskimiş siyah bir les paul customu malesef hiçbir şey gecemiyor benim gözümde...

Bu gitarı almadan önce benim için ideal gitarın Strat olduğunu düşünüyordum ama yere oturarak çalan biri için rahatlık konusunda bu gitarın üstüne gitar olabileceğini sanmıyorum. Tipi biraz acayip, evet ama gövde kalınlığı ve yüksekliği, archtop olması, Les Paul'den büyük ve ES kasadan küçük olması... Resmen benim için yapmışlar. Keşke alttaki sea foam renkli, pickguardlı Talman modellerinden de bulsam da alsam.
ibanez-talman-tm-71-gold-top-310165.jpg

p1suzzfzlwjwotxt86zo.jpg

Ya ben hepsini ayrı seviyorum. Bir tek Explorer tarzı olanlara pek ısınamadım. Bir de seneler içinde şunu fark ettim: Gitarın benim için en önemli yeri sapı. Sap ve tuşe elime oturuyorsa ki etli sap severim, gitarın kasasına direk alışıyorum. Sapa da alışıyor insan ama tam benimsemeyince başkasının kıyafetini giymek gibi geliyor.

Birinci ve değişmez tercihim Saber olur;

A6E451D8-88B7-4F13-B0D1-6ADA6EEB90A4.jpeg

Hemen ardından ikinci sırada RGA kovalıyor;

301E229B-272C-424F-B7D1-A66BD6CD720D.jpeg

Son olarak da RGD ile bu bahsi kapatırım;

49F3C412-02BC-4A8B-92B8-A40DB9D0D200.jpeg

Saber aşırı ergonomik & hafif, aynı zamanda bana göre gitar aleminin en seksi tasarımlarından biri. Bünyede doğrudan afrodizyak etkisi var. Öte yandan maalesef aradığım niteliklerde 7 telli bir S bulmak çok zor. Her sene “bir umut” düsturuyla bekliyorum yeni modelleri, 2014’de üretimden kaldırılan S5527QFX’den beri matah bir örneğine rastlamadım. Fotoğraftaki kızımıza ise covid19 döneminin başlarında denk gelmiştim, sabit eşiği ve quantum 7 manyetikleri görünce atlamış bulundum. Bare knuckle aftermath set ile taçlanacak ilk fırsatta.

RGA‘yı saber dizaynına çok yakın buluyorum. Yıllar içinde geçirdiği değişimlerle tasarım boyut atladı, hem ergonomik hem hafif hem de pek yakışıklı. Ibanez’den yürümeye devam ettiğim süre boyunca muhtemelen gözüme kestirdiğim 6 ve 7 telli modellerinden birkaç tane daha eklerim koleksiyona. (Yani, isterim.)

RGD ise elime alıp çalana kadar epey önyargıyla baktığım bir tasarımdı, fakat benim gibi gitarı sol bacağına alıp çalanlar için oldukça büyük bir rahatlıkmış “bevel” kesimi. Esas numarası ise rgd serisinin 26.5” skala sapa sahip olması. 7 tellilerde canımı sıksa da 6 tellide çok farklı hissettirdi bu skala. Alternatif ve özellikle drop akortlarda çok başarılı buldum.

Birinci ve değişmez tercihim Saber olur;

139193 eklentisini görüntüle

Hemen ardından ikinci sırada RGA kovalıyor;

139194 eklentisini görüntüle

Son olarak da RGD ile bu bahsi kapatırım;

139195 eklentisini görüntüle

Saber aşırı ergonomik & hafif, aynı zamanda bana göre gitar aleminin en seksi tasarımlarından biri. Bünyede doğrudan afrodizyak etkisi var. Öte yandan maalesef aradığım niteliklerde 7 telli bir S bulmak çok zor. Her sene “bir umut” düsturuyla bekliyorum yeni modelleri, 2014’de üretimden kaldırılan S5527QFX’den beri matah bir örneğine rastlamadım. Fotoğraftaki kızımıza ise covid19 döneminin başlarında denk gelmiştim, sabit eşiği ve quantum 7 manyetikleri görünce atlamış bulundum. Bare knuckle aftermath set ile taçlanacak ilk fırsatta.

RGA‘yı saber dizaynına çok yakın buluyorum. Yıllar içinde geçirdiği değişimlerle tasarım boyut atladı, hem ergonomik hem hafif hem de pek yakışıklı. Ibanez’den yürümeye devam ettiğim süre boyunca muhtemelen gözüme kestirdiğim 6 ve 7 telli modellerinden birkaç tane daha eklerim koleksiyona. (Yani, isterim.)

RGD ise elime alıp çalana kadar epey önyargıyla baktığım bir tasarımdı, fakat benim gibi gitarı sol bacağına alıp çalanlar için oldukça büyük bir rahatlıkmış “bevel” kesimi. Esas numarası ise rgd serisinin 26.5” skala sapa sahip olması. 7 tellilerde canımı sıksa da 6 tellide çok farklı hissettirdi bu skala. Alternatif ve özellikle drop akortlarda çok başarılı buldum.
süper hocam. Rg652 Prestige hakkındaki fikirleriniz neler?

Geri