Digitech Whammy Hakkında

T

tonto

Selamlar,

Ben bas gitar akortumu standart B-E-A-D-G diziliminden bir nota kalına A-D-G-C-F çektirmemek için bastığım notayı çıkışında bir nota aşağı çıkaran birşey arıyorum. Whammy'nin bu işi gördüğü doğru mudur? Bu işin aynısını yapan başka pedallar var mıdır? Şimdiden cevap için teşekkürler, bol müzikli günler
;)

tonto demiş ki:
Selamlar,

Ben bas gitar akortumu standart B-E-A-D-G diziliminden bir nota kalına A-D-G-C-F çektirmemek için bastığım notayı çıkışında bir nota aşağı çıkaran birşey arıyorum. Whammy'nin bu işi gördüğü doğru mudur? Bu işin aynısını yapan başka pedallar var mıdır? Şimdiden cevap için teşekkürler, bol müzikli günler
;)

Selam ,

Ucuza bulunan öyle bir alet yok.Hele Whammy'de çok yapay bir ses ortaya çıkıyor.

Fakat teknik olarak "Evet Whammy'de böyle bir özellik var". Ben sadece kullanılabilirlik açısından ilk cümlemde yerden yere vurdum. Almadan önce denemeni tavsiye ederim. Bence +'sından çok -'si olan bir ürün.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben de düşününce mantık olarak yapılabilir geldi. çünkü tuner'lar sonuçta algılıyor hangi notayı bastığımızı, böylece alet frekansları oynayarak çıkışını değiştirebilir diye düşündüm ama senin de bahsettiğin gibi sanırım tonu öldürerek dışarı verecektir...

ve sanırm yalan oldu böylece whammy işi, transpoze etmeye devam :)

tonto demiş ki:
ben de düşününce mantık olarak yapılabilir geldi. çünkü tuner'lar sonuçta algılıyor hangi notayı bastığımızı, böylece alet frekansları oynayarak çıkışını değiştirebilir diye düşündüm ama senin de bahsettiğin gibi sanırım tonu öldürerek dışarı verecektir...

Dene belki beğenirsin. Ben beğenmemiştim... :D

tonto demiş ki:

o frekansları değiştirmek orjinal sese sadık kalarak, kolay birşey olsa kendi kendine gitar çalan pedallar da yaparlardı ;)

whammy ile transpoze yapmak pek sağlıklı değil..
denemiş biri olarak söylüyorum, tonu çok bozuyor, yapaylaştırıyor..memnun kalacağını sanmıyorum..
ki whammy ucuz bir alet değil, sadece bunun için whammy almak çok mantıksızca bir hareket olur

Geri