en üst telde buzzing sorunu

selamlar, 7 telli bir gitar kullanıyorum ve önceki sahibi genel olarak 9-52 kullanmış ancak ben gitara 10-60 bir set taktırıp üstüne sap, entonasyon ve köprü ayarı yaptırmama rağmen üst telde drop a çaldığım zaman sadece 6-7-8. perdelerde fazlasıyla buzzing sorunu yaşıyorum ve diğer tellerde bu perdelere bastığımda herhangi bir sorun yaşamıyorum. sorunun neyden kaynaklı olduğunu çözemedim bazıları kalın tel taktığın için yapması normal diyor ama yine de emin olamadım bu konu hakkında fikrinizi almak istiyorum, teşekkürler.

Düzgün sap ayarı ve aynı aksiyon ayarında 52 numara tel cızlama yapmıyorsa, 60'lık tel kılını kıpırdatmaz. Telin kalınlığı arttıkça salınımı azalır. Sorun fret kaynaklı da olabilir, birçok değişken var. Forumda milyon tane başlık var, aratıp bulabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
fretlerde bir sorun yok diye biliyorum ama yine de fotoğrafını bırakayım buraya

Dosyalar

• bdc552f8-3fb5-4f76-8350-3f5eff6ac4fe.jpg
    bdc552f8-3fb5-4f76-8350-3f5eff6ac4fe.jpg
    350.8 KB · Gösterim: 122
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzgün sap ayarı ve aynı aksiyon ayarında 52 numara tel cızlama yapmıyorsa, 60'lık tel kılını kıpırdatmaz. Telin kalınlığı arttıkça salınımı azalır. Sorun fret kaynaklı da olabilir, birçok değişken var. Forumda milyon tane başlık var, aratıp bulabilirsiniz.
aldığımda maalesef gitarın telleri çok kötü durumdaydı ve 52 numara tel ile cızlama yapıp yapmadığı konusunda da pek deneyimleyebilme imkanım olmadı o yüzden kesin bir bilgiye sahip değilim maalesef

Geri