Downpicking yapamıyorum, iyi ritim çalamıyorum

Bugün ses kartı üzerinden referans monitörlerine bağladım prosesörü. İlk başta çok dijital geldi. Bias daki hissi yakalayamadım. Bir süre kurcalayınca adam oldu. 2 kayıt aldım bias ile karşılaştırma yapmak için ancak tonları inceleme imkanım olmadı. İlk hissiyat olarak bias fx2’ye göre daha derli toplu gibi. Ayrıca input gain de baya fazla mooerde.
Sizin dbr12 yi bir araştırayım. Benim aklımda da headrush 112 vardı. Bir de frfr ile denemek lazım.

Headrush 1x12 daha iyidir yamahadan ama cok pahalı. Bana göre sesi asıl güzel yapan prosesörle frfr'nin uyumu. Her ne kadar sese etki etmiyor dense de belli bir karakteri var. Mesela dbr 12 + axe fx kullandım inanilmaz boguk aşırı baslı geldi. Axe fx 3ü baya üst düzey referans monitorle denedim onu da beğenmedim. Ama o setup kayıt icin olsa mukemmel olur sanirim. Ben kayit almiyorum yutubdan back track acip sarki caliyorum sürekli ve bu işe hicbir referans monitor uymuyor. Studyo monitor olması lazim cunku calarken monitörluyorum mantiken de öyle gercekten. Yani bence kayıt ve mix icin: bias fx + referans monitorü, benim gibi calmak icin mooer + yamaha dbr 12 garanti iyi sonuç veriyor. Mooer yerine baska prosesor nasıl sonuc verir onu garanti edemem, dedigim gibi axe fx ile denedim çok üzdü

Valla ben de genelde youtube backing trackleri üzerine takılmaya çalışıyorum. Headrush 2900 TL idi yanlış bakmadıysam. Sizin kabin de yaklaşık aynı fiyat değil mi?

Bu arada bende de mooer ge200 var clean tonlarda ses çok kısık oluyor zor duyuyorum sizde de böyle mi
Presetin volume ayarı düşük kalmış olabilir mi? Ben dikkat çekecek bir sorun ile karşılaşmadım.

Hocam bendim ge300 de cleanlerde ses kısik. Mesela drive tonumun masteri %25ken clean tonlarim %95. Genel preset volume ayarıni bulamadım ge300de. Ama ge200de kullandim onda genel preset volümü var yani o açidan clean volumu az geliyor gibi bir sorun olmaz ama ge300de preset volumu bulamadim masterden ayarladim sonra telrar uğrasmadim :D

Bu arada yutubdan backtrack aciyorsan ve headrush 2900 ise bence al. Dbr 12 şu an 3600 falan (indire giriyor, 2900e bulunur dbr 12 de)

Dbr 12 almaktaki avantajınız şu olabilir: ben dbr12'yi pod2.0, ge200, ge300 ve axe fx ultra ile kullandım. İlk üc prosesör ile mükemmel sonuç verdi. Axe fx ile kotu sonuc verdi. Yani demem o ki, sizde de ge250 olduğuna göre dbr12 ile iyi sonuç alacağinızı garanti ederim, tecrübemle sabittir. Headrush 12 nasıldıe mooerle anlaşır mı bilmiyorum

Valla ben de genelde youtube backing trackleri üzerine takılmaya çalışıyorum. Headrush 2900 TL idi yanlış bakmadıysam. Sizin kabin de yaklaşık aynı fiyat değil mi?
Hocam bu arada, bu başlıktaki linklerimden viddiyolarıma bakabilirsiniz, çoğu ge300 ve yamaha dbr 12 ile telefondan kaydedildi ve ham sesler bunlar, ayni setupla evde ne duyacağinıza dair size sağlam fikir verebilir. Hepsinde açıklamada yazıyor sinyal zinciri. Sadece farewel ballad vidyomda çok başka ekipmanlar var (yamaha thr5 ses kartı olarak kullandim + bias fx+ crybaby wah+ reaperden kaydettim) digerleri hep yamaha dbr12

Hocam bu arada, bu başlıktaki linklerimden viddiyolarıma bakabilirsiniz, çoğu ge300 ve yamaha dbr 12 ile telefondan kaydedildi ve ham sesler bunlar, ayni setupla evde ne duyacağinıza dair size sağlam fikir verebilir. Hepsinde açıklamada yazıyor sinyal zinciri. Sadece farewel ballad vidyomda çok başka ekipmanlar var (yamaha thr5 ses kartı olarak kullandim + bias fx+ crybaby wah+ reaperden kaydettim) digerleri hep yamaha dbr12
Hocam mooer ge200 ile önereceğiniz daha küçük daha ucuz bin tl gibi model varmıdır

Hocam mooer ge200 ile önereceğiniz daha küçük daha ucuz bin tl gibi model varmıdır
Hocam frfr mi sordunuz yoksa prosesör mü sordunuz tam anlamadım.

Frfr icin behringerin euroville modelleri var, çok ucuz olarak şu var:

Mağzadan bakacaksanız şu var

Alacağınız hoperlörün aktif olması lazım. 12" olması ise tercih sebebi ama 10 da olsa olur. Tabi bunları once prosesörünüzle deneyin mutlaka, güzel uyum sağlayan bir ses vermezse üzer, denemeden almayın. Ek olarak prosesörünüzü bu hoperlorlere gore ayarlamanız lazım mesela kabin simler açik olacak ve ve global eq ona gore ayarlanmalı. Prosesörü amfiye bağladiğinız ayarlarla bu cihazlara baglarsanız yanıltabilir.

Ge200den ucuz benzer prosesor sorduysanj, ge150 olabilir tavsiyem, ge150 denemedim ama benzer ürünün daha hesaplısı.

Mooer alacaksanız internettrn almayın, mağzaya gidip pazarlık edin ek %10 indirim yapiyorlar nakitte. Yani indirimsiz 2000 gördugunuz urunu otomatik indirimle 1800 internetten siparis edebilirken magzaya gidip pazarlikla 1600e de alabilirsiniz.

Hocam frfr mi sordunuz yoksa prosesör mü sordunuz tam anlamadım.

Frfr icin behringerin euroville modelleri var, çok ucuz olarak şu var:

Mağzadan bakacaksanız şu var

Alacağınız hoperlörün aktif olması lazım. 12" olması ise tercih sebebi ama 10 da olsa olur. Tabi bunları once prosesörünüzle deneyin mutlaka, güzel uyum sağlayan bir ses vermezse üzer, denemeden almayın. Ek olarak prosesörünüzü bu hoperlorlere gore ayarlamanız lazım mesela kabin simler açik olacak ve ve global eq ona gore ayarlanmalı. Prosesörü amfiye bağladiğinız ayarlarla bu cihazlara baglarsanız yanıltabilir.

Ge200den ucuz benzer prosesor sorduysanj, ge150 olabilir tavsiyem, ge150 denemedim ama benzer ürünün daha hesaplısı.

Mooer alacaksanız internettrn almayın, mağzaya gidip pazarlık edin ek %10 indirim yapiyorlar nakitte. Yani indirimsiz 2000 gördugunuz urunu otomatik indirimle 1800 internetten siparis edebilirken magzaya gidip pazarlikla 1600e de alabilirsiniz.
Aktif hoparlör sormuştum hocam kulaklıkla kullanıyorumda sağol

Aktif hoparlör sormuştum hocam kulaklıkla kullanıyorumda sağol
Anladım hocam o bahsettiklerim piyasanın en uygunları şu an. Doredekini deneyin ama ben denemedim, ne kadar iyi performans verir bilmiyorum. Bu arada ben de yamaha dbr 12yi eee yeter lan artık diyerek denemeden ve risk alarak satınaldım. Çünkü türlü amfilerden referans monitörlerine kadar her secenegi denemistim proseforden tam performans almak için. Bir bu kalmıştı. Bu artım olmak zorunda dedim parayı bastım aldım ve iyi sonuç verdi, ama risk almış oldum 😂

Şu küçük bir bölümü olsun;

Hocam çok iyi, ben de bugun kendimi kaydedip baktım şu an tam olarka boyle caliyorum sadece serce yerine yuzuk parmagimla sabitliyorum.

Bu arada trailing edge ile çaldiğinızı göremedim, penanın normal (leading edge) tarafı ile çalıyorsunuz. Penanın ters tarsfıyla çalıyorum diye tabir etmiştiniz ama ben onu göremedim bu vidyoda

Hocam çok iyi, ben de bugun kendimi kaydedip baktım şu an tam olarka boyle caliyorum sadece serce yerine yuzuk parmagimla sabitliyorum.

Bu arada trailing edge ile çaldiğinızı göremedim, penanın normal (leading edge) tarafı ile çalıyorsunuz. Penanın ters tarsfıyla çalıyorum diye tabir etmiştiniz ama ben onu göremedim bu vidyoda

Çünkü ters açıyla çalarken özellikle bu bölümde aralardaki tremolo pickginler çok sapıtıyordu, bu şekilde oturtup çalmak daha doğru hissettirdi.

Geri