Satılık ESP-LTD EC-1000 VINTAGE BLACK(5700)

Hocam diyorsunuz ya internet herkeste var araştırsın. Bunu yapmak için bile belli bir bilgi birikimi gerekiyor. O bilgiye sahip olmayan çok insan var. Daha geçen gün bir arkadaşım gitar alacaktı model tavsiyesi istedi. Tavsiye ettiğim modeli fiyat konusunu danışmadan almış şu an aynı model 1500 lira daha ucuza var.

İsteyen istediği fiyata satar ne demek hocam bunu açiklayabilir misiniz? Ya da bu bir gün bu tarz bir olay size patlasa savunabilir misiniz? Dolandırıcılıga maruz kalmıs birine "akıllı olsaydın abi" der miydiniz? Ya da hayatınızın heryerinde dürüstçe söyleyebilir misiniz? Mesela yarın elektrik faturanız 1500 lira gelse boğaziçi elektrik özel şirket abi istediği fiyata satar begenmiyorsan ankaraya taşın der misin kendine?

Ve tekrar söylüyorum, araştırıp bilen birinin bu gitarlar 7 bin tl gibi fiyatlara olduğu sürece ilgilenmeyeceğini kendiniz söyluyorsunuz, işte aynen, adamlar iyi bilmeyen anlamayan birini denk getirip geçirmeye çalışıyor. Bilen almaz çünkü değil mi?

Bunu nasıl savunuyorsunuz anlatır mısınız birazcık

Bir düzeltme: bunu sadece bu ilan üzerinden konuşmuyorum bu ilanda fiyat zamanla daha makul noktalara çekilmiş ve gitar görece temiz. Aynı modelin son nefesini vermesine 3 ay kalmış olanlarına 7 bin istiyorlar olacak iş değil, yani ilanlar genelinde düşünün söylediklerimi...
Güzel hocam, 2020 yılında google arama çubuğuna gitar modelini yazamayan adam, lütfen gitar çalmasın. Zamanında ederi 10 lira olan aletleri paraya sıkıştığımız için çok defa 2000 liralara sattık. Kimse de çıkıp demedi ki yahu ben bunu 2000den almam 4000 lira veriyorum. Kaldı ki ilan sahibi, gitarını sıfır fiyatının altında satıyor anladığım kadarıyla, e problem yok. Anayasada kanun var da ben mi bilmiyorum, ikinci el ürün sıfırının yüzde bilmem kaçıdır diye? Arkadaşın ilanını resmen biçiyorum şu anda tekrardan kusura bakmasın. Başka ileti girmeyeceğim, dileyenle özelden tartışabiliriz konuyu. İyi geceler.

Şu %30 zam geldi olayı 2. el satıcılarının diline de düştüğüne göre önümüzde çok ilginç süreçler bizi bekliyor demektir. Sarı sitede birkaç ilan daha gördüm bu %30 mevzusuyla ilgili.

Hiç uğraşasım yok ama bir iki cümle yazayım. Gitarlara Ekim'e kadar %15, sonra %10 geldi. Benim bildiğim son fiyata da gelmedi bu zam ama son fiyata geldi diyelim garanti olsun.

Bunun dışında araba muhabbeti de yapıldığına göre tartışmanın seviyesi yerlerde demektir. O yüzden kendi adıma uzatmayacağım.

Şu %30 zam geldi olayı 2. el satıcılarının diline de düştüğüne göre önümüzde çok ilginç süreçler bizi bekliyor demektir. Sarı sitede birkaç ilan daha gördüm bu %30 mevzusuyla ilgili.

Hiç uğraşasım yok ama bir iki cümle yazayım. Gitarlara Ekim'e kadar %15, sonra %10 geldi. Benim bildiğim son fiyata da gelmedi bu zam ama son fiyata geldi diyelim garanti olsun.

Bunun dışında araba muhabbeti de yapıldığına göre tartışmanın seviyesi yerlerde demektir. O yüzden kendi adıma uzatmayacağım.
Yukarda dediğim gibi ilanı koyduğum gün 12bin e satan satıcılar vardı.o mağazalar kaldırınca fiyatı değiştim zaten

Yukarda dediğim gibi ilanı koyduğum gün 12bin e satan satıcılar vardı.o mağazalar kaldırınca fiyatı değiştim zaten
Hocam o zaman fiyata 35.000 tl yazmaktan çekinmeyin çünkü bendeki ec1000e 84 bin tl fiyat bictim ben 84 bine satıyorum, siz 35 bin yazın baya ucuz olmuş olur hem benim yarı fiyatımdan az olur.

Şaka bir yana zaten zor satılan bir ürün başlığı altında ve zaten can çekişen bir piyasada bu işe bu kadar yüklenmeyi doğru bulmuyorum.

Şunu da lütfen unutmayın, siz acil nakte ihtiyacım var hemen satılsın diyip 4000 fiyat yazsanız. Ve biri aciliyetinizi sömurüp 2900 olursa alayım dese emin ol ona daha cok kızardım. Ölücülük fahiş fiyattan kötüdür bana göre

Hocam o zaman fiyata 35.000 tl yazmaktan çekinmeyin çünkü bendeki ec1000e 84 bin tl fiyat bictim ben 84 bine satıyorum, siz 35 bin yazın baya ucuz olmuş olur hem benim yarı fiyatımdan az olur.

Şaka bir yana zaten zor satılan bir ürün başlığı altında ve zaten can çekişen bir piyasada bu işe bu kadar yüklenmeyi doğru bulmuyorum.

Şunu da lütfen unutmayın, siz acil nakte ihtiyacım var hemen satılsın diyip 4000 fiyat yazsanız. Ve biri aciliyetinizi sömurüp 2900 olursa alayım dese emin ol ona daha cok kızardım. Ölücülük fahiş fiyattan kötüdür bana göre
Beden anlamak istemiyorsunuz bilmiyorum bahsettiğim satıcı 2.el değil müzik dükkanı bende artık 0fiyatının 12 oldupunu düşündüm Zamlarla satıcıyı görünce Şuan ilan 5700 umarım tatmin edebilmişimdir

Satıcı istediği fiyatı koyar ... nokta.
Fiyatına inanıyorsan iki mesajda bir düşürüp durma bence.... dün acaba bunu alsam mı 6700 versem mi diyip de dur bekleyeyim diyen herkes 5700'ü görünce Allah korumuş diyordur herhalde.
Alıcı bilinçli olsun açsın google'ı baksın derken haklıyız, bence de açsın baksın bu devirde .... ama satıcı da baksın piyasada neler oluyor diye.

Satıcı istediği fiyatı koyar ... nokta.
Fiyatına inanıyorsan iki mesajda bir düşürüp durma bence.... dün acaba bunu alsam mı 6700 versem mi diyip de dur bekleyeyim diyen herkes 5700'ü görünce Allah korumuş diyordur herhalde.
Alıcı bilinçli olsun açsın google'ı baksın derken haklıyız, bence de açsın baksın bu devirde .... ama satıcı da baksın piyasada neler oluyor diye.
İşim acil olmasa düşürmicektim bu kadar ve ilk koyduğum fiyat zaten yüksekti dediğim gibi 12ye satan mağazadan gol yedim şuan fiyatın gayet makul olduğu düşüncesindeyim

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler