amfi drive tonlarda bozulma

yaklaşık 1 yıldır elektro gitarla uğraşıyorum gitarım sgr bunshee 6 fr amfim blackstar id core 10v2 , ilk zamanlarda sesler gayet güzel hissettiriyordu ama şuanda overdrive tonlarda ciddi miktarda bozukluk hissediyorum , sesler tabiri caizse osuruk gibi geliyor , önceden de çalıyordum enter sandman riffini ama şimdi gerçekten kötü sesler alıyorum , clean tonlarda seslerde herhangi bi bozukluk yok drive a geçince oluyor gibi geliyor bana , bazen eskiden de böyleydi de ben mi yeni hevesle güzel sanıyordum bilmiyorum . sebebi ne olabilir lütfen yardım edin
:(

Hocam bir süre sonra ses osuruk gibi gelmeye baslayabilir. Bu sizden kaybaklı olabilir artik sıkılmişsınizdır belki. Ama yine de garantisi devam ediyorsa aldiğinız mağzaya danışmanızı tavsiye ederim. En azından gerçekten bir sorunu var mi yok mu onu öğrenebilirsiniz net şekilde

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bir süre sonra ses osuruk gibi gelmeye baslayabilir. Bu sizden kaybaklı olabilir artik sıkılmişsınizdır belki. Ama yine de garantisi devam ediyorsa aldiğinız mağzaya danışmanızı tavsiye ederim. En azından gerçekten bir sorunu var mi yok mu onu öğrenebilirsiniz net şekilde
bende şüpheliyim yani çünkü başlangıç ekipmanları bunlar , dedim entonasyon bozuk sap bozuk manyetiklerin yuksekligi bozuk onlari yapiyim herseyi yaptim bide fr olunca baya zahmetli felan hersey iyi durumda akustik sekilde caliyorum gayet iyi guzel amfide clean guzel drive da bune aq diye kapatiyom :D inş amfide sorun vardir . saolun do re den almistim daha 8 ay oldu alali bi gidiyim en iyisi

Benim MG15FX'de de 4 senedir distortiona fazla yüklenince bir süre sonra tonda bızır bızır bozulmalar oluyor. Cırtlak bir ton, sustaini gölgede bırakacak, hışırtılı bir dip ses. Birkaç ay öncesine kadar her zaman olmuyordu, sıklaşmaya başladı. 2012'den beri, master'la oynarken kesilmeler de son dönemlerde sıklaştı. küçük bir kağıt parçasını katlayarak master potunun dibine sıkıştırıyorum çoğu zaman. başka kullananlarda oluyor mu bilmiyorum-Treble, Middle, Bass vs Equalizer potları maksimumdayken bile, amfiyi yeni açtığında etkisiz oluyor, 1-2 derece oynadığında istediğin tonu alıyorsun. Volume de aynı şekilde. (Aslında mg15'lerin fx'sizlerinde ayrı clean volume ve overdrive volume potansları varmış da MG15FX'te niye Volume ve master şeklinde yapmışlar? haksız mıyım, yani böyle daha mı fonksiyonel)

Son düzenleme:
Geri