Sıfır mı, İkinci El mi?

30.06.2020 Güncel: https://www.sahibinden.com/ilan/iki...t-evl-k4-elektro-gitar-kacmaz-822480823/detay
Bu gitar ile Gary Moore çalabilir miyim, uygun mudur? Yoksa sadece metal müzik için mi alınır?
Merhaba,
LP kasa bir elektro gitar almak istiyorum fakat fiyatlar 2.000den başlıyor, ikinci elde ise bu fiyatlar 750-800 bandına düşebiliyor.

Bu zamana dek akustik gitar çaldım fakat kendimi ilerletemedim veya ilerletmedim çünkü zevk almıyordum. Guns n roses, gary moore dinleyip akustikte dinlediğim şarkıların çoğunu çalamamak vs.

Şu sıralar elektro gitar alma şansım var. İkinci el Jay Turser TD220D buldum 8ootl ye ama elektro gitarda ne kontrol edilmelidir, sıkıntılı olup olmadığı nereden anlaşılır hiçbir fikrim yok. Ayrıca bu modelin de klavyesinin kalın ama rahat olduğunu söylüyorlar, kalın klavyeyi daha önce akustikte Takamine'de kullandım daha doğrusu kullanamadım sanırım parmaklarım kısa bu sebepten ince klavyeli bir gitar almayı düşünüyorum.

LP kasalarda sanırım yalnızca Ibanez'in klavyeleri ince, onun haricinde önerebileceğiniz diğerlerine nazaran ince klavyeli bir LP gitar var mıdır? Ayrıca ikinci el mi almak mantıklı en azından biraz elektro gitar nedir, ne değildir anlayana dek yoksa mağazaya gidip iki katını ödeyip aklına yatanı mı almak daha mantıklı? Önerilerinizi bekliyorum.

Bu arada amfi ile kullanmayacağım, ses kartı + daw üzerinden kulaklıkla ses almayı düşünüyorum bunun bir kötü yanı var mıdır ve gecikme yapar mı? Dışarıda, sahnede orada-burada çalmayı düşünmüyorum kendimce takılacağım sadece.

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Öncelikle ince ya da kalın olan kısım klavye (yani önde tellerin, perdelerin olduğu kısım) değil, genel anlamıyla sapın tamamı oluyor, (arama yaparken bu şekilde daha iyi sonuç alırsınız). Klavyenin genişliği genelde elektro gitarda 43mm ile 45mm arasıdır, çok değişmez. Bende aşırı ince saplı bi Epiphone Les Paul var, bence çalımı hiç rahat değil, sapın inceliği kavramayı çok etkiliyor. Sap kalınlığı çok kişisel bi tercih, denemeden karar vermeyin derim.

Burda Fatih Yılmaz tarafından baya detaylı bi anlatım var, sorduğunuz soruya cevap olarak genel olarak bi çerçeve çizebilir.

Hocam şu gitarı düşunür musunu? Sorunu var midır bilmiyorum ama ucuz, görüntü olarak sadece kirli görünüyor.

Ben ikince almanızı tavsiye ederim, gitarlar gercekten ilginç cihazlar, siz sıfır alsaniz bile kötü cıkabilir ve hızlı yıpranabilir. Bu sonuçta ağaç, sağı solu belli olmaz. Ve sıfır alacağinız gitar ikinci eldekinin yarı fiyatı civarı olur, bu durumda hic bilmeyen biri 4.500e çok güzel bir ikinci el ltd mh1000 alabilecekken, bundan çok çok alt seviye olan ibanez rg250'ye 4500 verebilir.

Temiz uygun fiyatlı ikinci el her zaman bulunur. Size ikinci el alışverişte iki tüyo vereyim:

1. Başlangıç gitarı alıyorsanız, gitarı alacağinız kişinin çalmayı bilmemesi tercih sebebi olabilir, birkaç ay çalışmıs sonra kenara atmıs kişinin gitarı daha temizdir ya da en azından fretleri hiç erimemiştir. Başlangıc gitarı olarak kullandıgi gitarda, gitarı ögrenmiş kisi o gitarın muhtemelen canına okumuştur.

2. A4 kağıdından çok küçük bir parça koparın ve tellerin arasından geçirip fretin altına sokmaya çalışın. Fretin altına kagıt giriyorsa kalkma vardır o gitarı almayın.

Bu arada şu gitarı da çok beğeniyorum finish de çok güzel. Size indirim yaparsa bunu alın, bu ileri seviyede bile kullanılacak bir gitar bence

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam şu gitarı düşunür musunu? Sorunu var midır bilmiyorum ama ucuz, görüntü olarak sadece kirli görünüyor.

Ben ikince almanızı tavsiye ederim, gitarlar gercekten ilginç cihazlar, siz sıfır alsaniz bile kötü cıkabilir ve hızlı yıpranabilir. Bu sonuçta ağaç, sağı solu belli olmaz. Ve sıfır alacağinız gitar ikinci eldekinin yarı fiyatı civarı olur, bu durumda hic bilmeyen biri 4.500e çok güzel bir ikinci el ltd mh1000 alabilecekken, bundan çok çok alt seviye olan ibanez rg250'ye 4500 verebilir.

Temiz uygun fiyatlı ikinci el her zaman bulunur. Size ikinci el alışverişte iki tüyo vereyim:

1. Başlangıç gitarı alıyorsanız, gitarı alacağinız kişinin çalmayı bilmemesi tercih sebebi olabilir, birkaç ay çalışmıs sonra kenara atmıs kişinin gitarı daha temizdir ya da en azından fretleri hiç erimemiştir. Başlangıc gitarı olarak kullandıgi gitarda, gitarı ögrenmiş kisi o gitarın muhtemelen canına okumuştur.

2. A4 kağıdından çok küçük bir parça koparın ve tellerin arasından geçirip fretin altına sokmaya çalışın. Fretin altına kagıt giriyorsa kalkma vardır o gitarı almayın.

Bu arada şu gitarı da çok beğeniyorum finish de çok güzel. Size indirim yaparsa bunu alın, bu ileri seviyede bile kullanılacak bir gitar bence

Yorum için teşekkürler hocam, ben de ikinci elden yanayım daha çok ama Samsundayım maalesef o yüzden ikinci el bulmak sıkıntı, hele de konu LP olunca neredeyse imkansız.

Yorum için teşekkürler hocam, ben de ikinci elden yanayım daha çok ama Samsundayım maalesef o yüzden ikinci el bulmak sıkıntı, hele de konu LP olunca neredeyse imkansız.

Hocam tarzınıza ağır gelebilir ama bu gitar bu fiyata hem de size çok yakın bence kacırmayın. 7 bin liraya satilan bir gitar bu, ben de şimdi gördüm. Yerinizde olsam bunu alır manyetiklerini değiştirerek tarzıma uydururdum. Piyasada satılan aynı modellere göre o kadar uygun ki sahtr olabilir diye de bi dusundum :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Hocam tarzınıza ağır gelebilir ama bu gitar bu fiyata hem de size çok yakın bence kacırmayın. 7 bin liraya satilan bir gitar bu, ben de şimdi gördüm. Yerinizde olsam bunu alır manyetiklerini değiştirerek tarzıma uydururdum. Piyasada satılan aynı modellere göre o kadar uygun ki sahtr olabilir diye de bi dusundum :D

İlan tarihi eski belki ondandır ama yine de bütçemi fazla aşıyor. İkinci elde 1.5 civarı, sıfırda ise 3'e kadar alabilirim şu an için çünkü elektroya yeni başlayacağım o yüzden ilk gitara servet yatırmayayım ileride kullanım amacıma göre başka bir modele geçerim diye düşünüyorum :d

Cortun masterpiece ve custom serileri harici önermem. Metalci gençler için yapılmış bir gitar zaten evl serisi, görünüşünü biraz pohpohlayıp aynı gitarı gene veriyorlar piyasaya.

Bi gitar bulamadık valla hocam, sıfırlara bakıyorum ama yine de ilgimi çeken bir şey yok. LTD EC256 baya hoşuma gitti aslında ama sıfır satan bir yer yok, benim şehirde de piyasa ölü, başka şehirlerde var hep pek güvenemiyoruz haliyle.
Sıfır alayım desem 4kya kadar full epiphone lp ler veya solo-II ler falan var. Karar veremedim bi türlü.

schecter'ın solo serisi var 6 gibi.. fiyatlar ne alemde bilemeiyorum malum herşey uçuşta artık. uygun fiyata kore yapımı 2. el varsa alabilirsin. epiphone lp100 başlangıç gitarı 1500 filan diyolar bence değmez. 2000'e uygun birşeyler bulursun yok ben 500-600 bandına bakayım dersen jay turner bilemem ne bunlar en en başlangıç gitarı TT sisters ile sister değil siyam ikizleri hatta 500-600 den fazla verilmez o da kırığı çıkığı vs yoksa bunlar al bak lp nasıl gitar öğren sonra beni sat gitarıdır şu arkadaşa 2000 teklif edersen bence çevirmez.

v7-v8 iyi manyetiktir fakat lp tonuna gitmez sonradan yavaş yavaş gibson veya duncan manyetik alırsın 2. el bitti gitti en az 4-5 yıl götürür sonra gibson'a zıplarsın.

Bi gitar bulamadık valla hocam, sıfırlara bakıyorum ama yine de ilgimi çeken bir şey yok. LTD EC256 baya hoşuma gitti aslında ama sıfır satan bir yer yok, benim şehirde de piyasa ölü, başka şehirlerde var hep pek güvenemiyoruz haliyle.
Sıfır alayım desem 4kya kadar full epiphone lp ler veya solo-II ler falan var. Karar veremedim bi türlü.

Hocam yardımcı olmak isterim özel mesaj yazdım size. Aklımda birkaç model var size uyabilecek. Bu arada evl k4 ile garry moor calmak epk uygun olmaz. K4 metale daha yatkın denebilir

schecter'ın solo serisi var 6 gibi.. fiyatlar ne alemde bilemeiyorum malum herşey uçuşta artık. uygun fiyata kore yapımı 2. el varsa alabilirsin. epiphone lp100 başlangıç gitarı 1500 filan diyolar bence değmez. 2000'e uygun birşeyler bulursun yok ben 500-600 bandına bakayım dersen jay turner bilemem ne bunlar en en başlangıç gitarı TT sisters ile sister değil siyam ikizleri hatta 500-600 den fazla verilmez o da kırığı çıkığı vs yoksa bunlar al bak lp nasıl gitar öğren sonra beni sat gitarıdır şu arkadaşa 2000 teklif edersen bence çevirmez.

v7-v8 iyi manyetiktir fakat lp tonuna gitmez sonradan yavaş yavaş gibson veya duncan manyetik alırsın 2. el bitti gitti en az 4-5 yıl götürür sonra gibson'a zıplarsın.
Hocam o gitarın manyetikleri çok kötü. Yeni manyetik taksa teki 700 lira en az. Çifti artı taktırma ücreti 1500 eder. Yani 3500den asagi kalmaz onun masrafı ve bence değmez, daha iyi seçenekler mevcut

v7-v8 o kadar da kötü değil fakat lp tonu alınmaz o ayrı. bir de şu varmış lp sayılabilirse fiyatı baya iyi 1500'e alınırsa süper olur. duncan klasik set, grover burgu kore washburn pro.. gövde ve sap maun set neck, rosewood klavye.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...leri-washburn-wi-65-pro-korea-801829901/detay

kore washburn pro serisi, epiphone orta sınıf, japon jackson, schecter kore kadar iyidir.

Son düzenleme:
Geri