RG550DX RR

Fb gönderilerinde sürekli akort kaçırıyor diye yazan da var 6 aydır ellemedim bıraktığım gibi duruyor yazan da var. İyi kontrol edip birkaç taneyi azıcık zorlayıp seçmen gerekiyor sanırım. Ben rg570 kullanıyorum geçenlerde satma niyetine girince hanım kızdı baya, seviyor gitarı :) Az çok aynı familya ürünleri diye yaklaşık aynı kalitedirler diye referans alarak yazıyorum alt fretlerde işçilik çok iyi değil. 15. perdeden sonra avuç içimde rahatsız edici bir fret batması yaşatıyor bazen. Ancak genel kalitesini referans alınca devede kulak kalıyor.

93-97 Arası aanj eski bir RG550'yi tercih ederdim (sonrakilerde simli boyalı modeller çıkmaya başladı, ben haz etmiyorum).. Heleki LTD olursa sapta sharktooth inlay ve bindingle çok şık gitar.. Köprüsü de şimdikinden farklı olarak zamanının en iyisi.. Fiyat olarak ta uygun bir fiyata bulabilirsiniz.. Yakın tarihte forumdan bir arkadaş çok uygun fiyata almıştı ..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
93-97 Arası aanj eski bir RG550'yi tercih ederdim (sonrakilerde simli boyalı modeller çıkmaya başladı, ben haz etmiyorum).. Heleki LTD olursa sapta sharktooth inlay ve bindingle çok şık gitar.. Köprüsü de şimdikinden farklı olarak zamanının en iyisi.. Fiyat olarak ta uygun bir fiyata bulabilirsiniz.. Yakın tarihte forumdan bir arkadaş çok uygun fiyata almıştı ..
Teşekkür ederim hocam, olmazsa yurtdışından RG652 Prestige düşünüyorum.

Sağolun hocam.

rg570'i de almıştım elime, esas arzum da bir rg570 Jewel Blue almaktı. Sonraları DX'lerin mavisini denemiştik mağazada. Dx'lerin klavyeleri sharktooth klavye olduğu için biraz kalın gelebiliyor. Aslında DX'i de elime aldığımda Kasım'dı. Biraz unuttum o hissi.

Sayfada da gösteriyor evet ama Sharktooth klavyeler, kenarlarından dolayı Gibson ve Fenderlerin klavyesi kadar olmasa da daha kalınmış gibi geliyor.
Hocam elinizin bile deymediği inlayler nasıl daha kalın gibi gelecek ki, ağacın içine gömülü zaten o inlayler. Başka birşeyden mi bahsediyorsunuz yoksa siz ?
@herşeyi soran adam 2 yıl 2001 yapımı taş gibi rg570 kullandım. İnce saptan bıktığımdan dolayı sattım. Bana göre bu gitarların tek kusuru 17 milimetre kalınlığında çocuk gitarı sapı gibi saplara sahip olmalarıdır. Gitar sapı dediğin biraz böyle ele oturur olmalıdır. Sap kalınlığı arttıkça ton da genişlemeye başlıyor zaten. Bu kadar ince olunca sap, manyetik olarak da biraz güçlü birşeyler kullanmak lazım ki bende dimarzio crunchlab vardı, inanılmaz memnun olduğum bir manyetiktir kendisi. Sap senin için sıkıntı değilse çok güzel gitarlar bence. Manyetiği de zamanı gelince değiştirirsin. Ki v7 v8'ler tanesi 200-250 liradan satılabilecek manyetikler şuanda 2. elde.

Hocam elinizin bile deymediği inlayler nasıl daha kalın gibi gelecek ki, ağacın içine gömülü zaten o inlayler. Başka birşeyden mi bahsediyorsunuz yoksa siz ?
@herşeyi soran adam 2 yıl 2001 yapımı taş gibi rg570 kullandım. İnce saptan bıktığımdan dolayı sattım. Bana göre bu gitarların tek kusuru 17 milimetre kalınlığında çocuk gitarı sapı gibi saplara sahip olmalarıdır. Gitar sapı dediğin biraz böyle ele oturur olmalıdır. Sap kalınlığı arttıkça ton da genişlemeye başlıyor zaten. Bu kadar ince olunca sap, manyetik olarak da biraz güçlü birşeyler kullanmak lazım ki bende dimarzio crunchlab vardı, inanılmaz memnun olduğum bir manyetiktir kendisi. Sap senin için sıkıntı değilse çok güzel gitarlar bence. Manyetiği de zamanı gelince değiştirirsin. Ki v7 v8'ler tanesi 200-250 liradan satılabilecek manyetikler şuanda 2. elde.
Sağolun hocam.

aynen; sharktooth derken; aslında sharktooth kakmalı klavyelerin kenarları beyaz kalın şeritler oluyor ya, (resimde gösterdim. Hoş rg350 ama mevzu sharktooth) ondan bahsediyorum. Aslında klavyenin kalınlığı aynı olsa bile, bu kalvyelerin hissi farklı olabiliyor.

Dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    5.4 KB · Gösterim: 92
  • RG350DXWH_neck13729.jpg
    RG350DXWH_neck13729.jpg
    68.8 KB · Gösterim: 97
Son düzenleme:
Geri