tel yüksekliği ayarı kendi kendine bozulur mu?

gitarımın özellikle ince mi telinden ve si telinden hiç bir sorun yok iken amfiden de duyulacak sekilde birden 12. perdeye kadar cızırtı gelmeye başladı sorun sap ayarında değil gibi görünüyor kontrol ettim tel yüksekliği ayarınıda yapmıstım 2 hafta önce. tel yüksekliği ayarı sap ayarı gibi bozuluyormu kendi kendine? bir de gitar telinden dolayı olabilir mi çünkü yeni tel takıp ayarları yaptıgımda hiç bir sorun yoktu 2 hafta geçti aradan her gün çaldım gitarı tel değiştirsem düzelir mi? yardımcı olursanız sevinirim.

Bu dediklerinizin hepsi olabilir. Tel yüksekliği köprüden öyle kafaya göre daha zor değişir elbet ama aşınma vs. olduysa olabilir. Perdelerde aşınma olmuş olaiblir vb. Görmeden bir şey diyemeyiz. Tellerinizi değiştirin, değiştirirken baştan setup yapın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu dediklerinizin hepsi olabilir. Tel yüksekliği köprüden öyle kafaya göre daha zor değişir elbet ama aşınma vs. olduysa olabilir. Perdelerde aşınma olmuş olaiblir vb. Görmeden bir şey diyemeyiz. Tellerinizi değiştirin, değiştirirken baştan setup yapın.
ayarlarım da baştan benim kafama takılan şey şu sap ayarı tüm tellere etki eder diye biliyorum sorun sap ta olsa sadece ince mi ve si sıkıntı çıkartmaz değil mi?

Geri