Müzik market'in bana önerdiği 2. el gitar..

Aradığın tarzda ve kalitede gitarı illaki bulacaksın burada ama ben sadece şunu söyleyeyim kendi adıma. Kilitli köprü yani floyd rose denen zerzevatlı gitarlardan şuanlık uzak durmanı tavsiye ederim. Tel değişimi, akortlama vs çok uğraştırır acemi isen eğer bu konularda. Sabit köprülü gitar almaya çalış mümkün olduğu kadar tavsiyem.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, varsa sarı siteden vs. öneriniz elbette açığım. Attıklarınızın çoğuna mesaj gönderdim beklemedeyim..

o değil de hiram bulluk çok iyimiş kağıt üstünde o paraya kuş gözü maple, dişbudak gövde, görünüşe göre fender tipi kaliteli bir tremololu gitar zor bulursunuz fret değişimi konusu önemli tabi ki istanbul için 500 tl masraf çıkartır istanbul dışı 300-400 tl filan yaparlar. kendinizin yapacağı iş değil.

İstanbul'dayım. Her türlü öneriye açığım :D. Bütçemiz ortalama aynı.
:D peki şöyle söyleyeyim.Bütçe 1500 ise alacağınız 2. el gitarın maksimum sıfır fiyatı 3000 TL olacaktır.Zaten bu paraya üst düzey bi gitar alma imkanı yok.Bu yüzden nispeten orta seviye sayılan, f/p açısından diğer markalara göre daha iyi konumda olan Cort markasının dediğim fiyat aralığındaki modellerinden birini seçerdim( X serisi hariç ).Cort genelde fiyatının 2 katı performans gösteriyor.Kişisel olarak G260 alırdım temiz bi tane.Çok sert şeyler dinlemediğim için ( en fazla hard rock, pop punk ) işimi görürdü şahsen.Zaten Cort G250 sipariş ettim sıfır almak zorunda kaldığım için.Artık tarzına göre yine aynı fiyat bandında Cr250. Cr280 veya M600 de alınabilir.Önerilerim bu şekilde :)

:D peki şöyle söyleyeyim.Bütçe 1500 ise alacağınız 2. el gitarın maksimum sıfır fiyatı 3000 TL olacaktır.Zaten bu paraya üst düzey bi gitar alma imkanı yok.Bu yüzden nispeten orta seviye sayılan, f/p açısından diğer markalara göre daha iyi konumda olan Cort markasının dediğim fiyat aralığındaki modellerinden birini seçerdim( X serisi hariç ).Cort genelde fiyatının 2 katı performans gösteriyor.Kişisel olarak G260 alırdım temiz bi tane.Çok sert şeyler dinlemediğim için ( en fazla hard rock, pop punk ) işimi görürdü şahsen.Zaten Cort G250 sipariş ettim sıfır almak zorunda kaldığım için.Artık tarzına göre yine aynı fiyat bandında Cr250. Cr280 veya M600 de alınabilir.Önerilerim bu şekilde :)
Cort'un Custom Z harici bulaşmam sanırım ben :D. Gitarınız hayırlı olsun hocam :). Güle güle kullanın.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...leri-washburn-wi-65-pro-korea-801829901/detay

Çok güzel bir gitar, sadece üzerindeki manyetikler 1000 tl falan eder, kore üretimi olması da cabası.

Bu gitarların gövdesi biraz küçük ama galibe benim için tek ekşisi bu, sapı aşırı rahat, çalım rahatlığı olarak en düşük modelini bile Les Paul'e tercih ederim. Washburn'ün tanınmaması, marka meraklısı olmayanlar için büyük bi şans cidden. Orta/üst düzey gitarlar öğrenci gitarı fiyatına alınabiliyor sayelerinde.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...leri-washburn-wi-65-pro-korea-801829901/detay

Çok güzel bir gitar, sadece üzerindeki manyetikler 1000 tl falan eder, kore üretimi olması da cabası.
bu da iyimiş korea wshburn'ler 2010'lar üretimi özellikle çok iyi şuan durum ne bilemiyorum manyetikleri de güzelmiş. burgular da grover 1500 yaparsa tadından yenmez ihtiyacı olan kaçırmasın. Maun gövde maun sap set neck bileşim, rosewood tuşe. istanbul'da olsa ben bile sulanacam gitara.

Son düzenleme:
Bu gitarların gövdesi biraz küçük ama galibe benim için tek ekşisi bu, sapı aşırı rahat, çalım rahatlığı olarak en düşük modelini bile Les Paul'e tercih ederim. Washburn'ün tanınmaması, marka meraklısı olmayanlar için büyük bi şans cidden. Orta/üst düzey gitarlar öğrenci gitarı fiyatına alınabiliyor sayelerinde.
Dediğinizde gerçekten haklısınız. Bizzat kendimden biliyorum, foruma ilk üye olduğum sıra Washburn dandiktir kafasıyla ilerliyordum. Sonradan kaliteli olduklarını ve Amerikan markası olduğunu öğrenince şaşırmıştım. Ama Washburn piyasası biraz ölü gibi.

bu da iyimiş korea wshburn'ler 2010'lar üretimi özellikle çok iyi şuan durum ne bilemiyorum manyetikleri de güzelmiş. burgular da grover 1500 yaparsa tadından yenmez ihtiyacı olan kaçırmasın. Maun gövde maun sap set neck bileşim, rosewood tuşe. istanbul'da olsa ben bile sulanacam gitara.

Abiler, gitarın sahibiyle konuştum. Gigbagsiz 1500'e bırakabileceğini. Zaten kendisinin de zamanında 1600'e aldığını söyledi. (sanırım sıfır almamıştır).
Ne diyorsunuz gitar hakkında? Sıfırı manyetikler dahil 3000'den fazladır herhalde değil mi?
İlk defa ikinci el gitar alacağım için yardımınıza muhtacım.

Geri