Fender Deluxe Ve Bana Uygunluğu

Herkese merhaba, aklımda fender american deluxe strat var. Fusion çalıyorum ve stratın clean tonlarını çok seviyorum. Üstündeki n3 manyetiklerden dolayı daha modern bir ses almanın uygun olacağını düşünüyorum. Uygun fiyatlı (bence) bir deluxe buldum. Sizden gitar hakkındaki yorumlarınızı ve guthrie govan tonlarına uygunluğu, fiyatının deyip deymeyeceği konusundaki yorumlarınızı bekliyorum.

İlan bu, fiyat 10000 tl de anlaşıldı. Bir de ilk kez kargoyla yollatacağım bir gitar olacak (umarım), ödeme taksit falan oluyor mu yoksa direkt tüm parayı mı yolluyoruz? Ve güvenli mi?

Selamlar, resimlerden göründüğü kadarıya temiz bir gitara benziyor.
Deluxe serisi hiç çalmadım ancak noiseless pickup'lar ile ilgili pek olumlu yorumlar duymadım. O noktayı araştırmanızı tavsiye ederim.
Ödeme ve teslimat konusunda satıcı ile konuşup anlaşmanız lazım. İçiniz rahat etsin istiyorsanız GET ilanı açmasını talep edebilirsiniz ancak 12%'lik bir ek masraf çıkar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Deluxe serisi hiç çalmadım ancak noiseless pickup'lar ile ilgili pek olumlu yorumlar duymadım. O noktayı araştırmanızı tavsiye ederim.
Ödeme ve teslimat konusunda satıcı ile konuşup anlaşmanız lazım. İçiniz rahat etsin istiyorsanız GET ilanı açmasını talep edebilirsiniz ancak 12%'lik bir ek masraf çıkar.
Teşekkürler.

Bu arada ben vintage fender sesini pek istemediğim için n3 manyetiklerin iyi olacağını düşünüyorum. Daha modern drivelı strat soundları istiyorum.

N3 manyetikler kötü değil. Ben de N3 ve sonrası noiseless manyetiklerin daha derli toplu ve yuvarlak tonunu vintage single coil'in tiz, cırtlak tonuna tercih edenlerdenim. Ama bu gitar çok çalınmış ve fretleri aşınmış, eğer farketmediyseniz dikkatinizi çekeyim. Elbette ki sizin çalımınıza göre bir süre daha, belki uzunca süre daha götürür ama ne bileyim, 10K çok bir para ve bunu da göz önünde bulundurun.

Onun dışında kargoyu pek dert etmeyin. Orijinal hardcase epey sağlam ancak yine de birkaç kat ambalaj naylonu ile sarsın satıcı.

K
N3 manyetikler kötü değil. Ben de N3 ve sonrası noiseless manyetiklerin daha derli toplu ve yuvarlak tonunu vintage single coil'in tiz, cırtlak tonuna tercih edenlerdenim. Ama bu gitar çok çalınmış ve fretleri aşınmış, eğer farketmediyseniz dikkatinizi çekeyim. Elbette ki sizin çalımınıza göre bir süre daha, belki uzunca süre daha götürür ama ne bileyim, 10K çok bir para ve bunu da göz önünde bulundurun.

Onun dışında kargoyu pek dert etmeyin. Orijinal hardcase epey sağlam ancak yine de birkaç kat ambalaj naylonu ile sarsın satıcı.
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Ve evet, katılıyorum 10 k çok fazla. Aklıma şu geliyor fender tonları almak o kadar zor değil. Custom shop hariç ton anlamında çok fark ettirmiyor gibi. Genelde lambalı bir amfiye bağlayınca o güzel clean tonlara yaklaşılıyor. Yani düşündüğüm gibiyse üst düzey bir fender almak için iyi bir sahnede performans vermen ve ekipmanlarının iyi olması gerekli.

Aslında benim aklımda ibanez Az serisi vardı. Alacaktım, fiyatlar bir anda 7500 den 10000 oldu. 2. ellere baktım, orada da ibanez az bulamayınca fenderlere baktım. Sanıyorum ki gitar almak için şu zamanlar fiyatlardan ötürü hiç mantıklı değil.

Bu yazdılarımdan ötürü ve sizin deneyimli olduğunuzu düşündüğümden şunu soruyorum: Bana rock,fusion çalabileceğim (az serisi gibi) gitarlar önerebilir misiniz?

Yani yanlış anlama ben gitar kötü demiyorum. Benim de bir 2012 deluxe ash stratım vardı ve mükemmel bir gitardı. Şimdi de bir elite stratım var. Fender deluxe stratlar cidden çok kaliteli gitarlardır. Fiyat konusuna da birşey demek istemiyorum aslında ama o kadar çalınıp fretleri aşınmış, N3 yazıları silinmiş (ki bence gerçekte manyetik kapakları değişmiş, çünkü hem sol üstte fender yazısının hem sağ altta N3 yazısının her iki manyetikte silinmesi zor veya düşük ihtimal de olsa başka manyetikler bile olabilir, bakmak gerek) bir gitara da sıfırına bu kadar yakın fiyat istemek bana göre fazla. Lakin bu tümüyle benim görüşüm ve gerçek piyasa şartlarına uymayabilir.

Bu da aynı yıla ait maple klavye ve pazarlıkla neden 9K olmasın mesela? Belki fretleri daha iyi durumdadır. Daha önce bu satıcı uzun zaman önce görüşmüştüm, hiç dolandırıcı gibi değil. Bir görüşün isterseniz.

Benim ayrıca satın aldığım ve cidden çok sevdiğim Charvel DK24 gitarım var. Mexico Charvel'ler de gayet güzel ve rock, fusion tarzlarında beklentilerinizi karşılayabilir. Ibanez AZ'ler çok yüksek fiyatlar sıfırda ve premiumları cidden o paralara değer mi bilmiyorum. RG prestige bile düşünebilirsiniz hatta. Çok yakında bu model gitarımı koyacağım ilana. Epey para cebinizde kalabilir. Ancak gönül Fender'den yana ise dediğim gibi temiz bir deluxe veya elite HSS harika bir seçenek.

Deluxe strat ilk mesajda belirttiğin beklentilerine gayet uygun. Bilinçli bir tercih yapmışsın bana sorarsan. Çünkü deluxe stratlar ve üzerlerindeki n3 manyetikler, strat karakterini bir nebze hissettirip, genel itibarı ile modern soundlar için tasarlanmış aletler. Gerisi için tek tavsiyem, imkan varsa deneyerek alman yönünde olurdu.

Yani yanlış anlama ben gitar kötü demiyorum. Benim de bir 2012 deluxe ash stratım vardı ve mükemmel bir gitardı. Şimdi de bir elite stratım var. Fender deluxe stratlar cidden çok kaliteli gitarlardır. Fiyat konusuna da birşey demek istemiyorum aslında ama o kadar çalınıp fretleri aşınmış, N3 yazıları silinmiş (ki bence gerçekte manyetik kapakları değişmiş, çünkü hem sol üstte fender yazısının hem sağ altta N3 yazısının her iki manyetikte silinmesi zor veya düşük ihtimal de olsa başka manyetikler bile olabilir, bakmak gerek) bir gitara da sıfırına bu kadar yakın fiyat istemek bana göre fazla. Lakin bu tümüyle benim görüşüm ve gerçek piyasa şartlarına uymayabilir.

Bu da aynı yıla ait maple klavye ve pazarlıkla neden 9K olmasın mesela? Belki fretleri daha iyi durumdadır. Daha önce bu satıcı uzun zaman önce görüşmüştüm, hiç dolandırıcı gibi değil. Bir görüşün isterseniz.

Benim ayrıca satın aldığım ve cidden çok sevdiğim Charvel DK24 gitarım var. Mexico Charvel'ler de gayet güzel ve rock, fusion tarzlarında beklentilerinizi karşılayabilir. Ibanez AZ'ler çok yüksek fiyatlar sıfırda ve premiumları cidden o paralara değer mi bilmiyorum. RG prestige bile düşünebilirsiniz hatta. Çok yakında bu model gitarımı koyacağım ilana. Epey para cebinizde kalabilir. Ancak gönül Fender'den yana ise dediğim gibi temiz bir deluxe veya elite HSS harika bir seçenek.
İlanı açtığınızda haber verir misiniz? Bakmak isterim. Bu arada american elite serisi gerçekten cok güzel. Nedense deluxe serisinden daha çekici geldi.

İlanı incelediğimde gördüğüm ayrıntılar,
Fretlerde erime var, size 1.000 TL maliyet çıkarabilir,
Manyetiklerin üzerinde yazılar yok, pena ile çalınmayla kolay kolay silinmez, muhtemelen kapaklar değişmiş,
Manyetikler orjinal çıkmaya bilir, sökülüp bakılması lazım...
Klavyenin ağaç damarları çok güzel durmuyor, genelde sık ve düzenli damarlı, sustein ve rezolansı daha güzel oluyor.
Son bir detay, bildiğim kadarıyla deluxe gitarlarda klavyedeki siyah bildingler yerine mercan görünümlü parlak beyaz yeşil renkli olmalıydı.

İlanı incelediğimde gördüğüm ayrıntılar,
Fretlerde erime var, size 1.000 TL maliyet çıkarabilir,
Manyetiklerin üzerinde yazılar yok, pena ile çalınmayla kolay kolay silinmez, muhtemelen kapaklar değişmiş,
Manyetikler orjinal çıkmaya bilir, sökülüp bakılması lazım...
Klavyenin ağaç damarları çok güzel durmuyor, genelde sık ve düzenli damarlı, sustein ve rezolansı daha güzel oluyor.
Son bir detay, bildiğim kadarıyla deluxe gitarlarda klavyedeki siyah bildingler yerine mercan görünümlü parlak beyaz yeşil renkli olmalıydı.

2011 ve 2012 hss serilerde siyah renk olabilir pozisyon işaretleri. N3 yazıları kullanıma bağlı olarak silinebiliyor. Kapaklar orijinal, dikkatli bakınca N3 yazılarını görebilirsiniz.

İlan sahibini tanımıyorum bu arada yanlış anlaşılma olmasın, roller nut'lı 2011-12 deluxe'ler genel itibarı ile iyi serilerdir. Fretlerde abartılı bir erime görmedim ben, belki ufak bir tesviye ama bence ona da ihtiyaç çıkmaz. Ufak tefek kozmetik kusurları var ama biraz cilalama-parlatma ile tertemiz olabilir. Fiyat da bana göre uygun gibi, hatta 9 liralara pazarlıkla düşülürse gayet alınası bir ilan.

Geri