Kulaklık önerisi

Beni bir süre idare edecek amfiye takıp gitar çalacağım veyahut müzik dinleyeceğim bir kablolu (over ear) kulaklık arıyorum. Önemli tek kriterim (ses kalitesi dışında) dışarıdan ses almaması.
Bütçem 250 tl arkadaşlar önerilerinize açığım.

Gitar çalarken Behringer HC200 kullanıyorum. Temiz ses veriyor. Dışarıdaki sesi büyük ölçüde azaltıyor. Uygun fiyatlı. (150-200 TL civarına bulunabiliyor galiba) Tasarım olarak da kulağı,kafayı rahatsız etmiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, göz önünde bulunduracağım. Peki telefondan veya pc'den müzik dinlerken verdiği hissiyat nasıl?

Müzik dinlerken başka bir bluetooth kulaklık kullanıyorum. Telefonumun kulaklık girişi yok (usb c-tipi olması gerekiyor.) Bunda hiç müzik dinlemedim.Akşam bilgisayardan dinler görüşlerimi yazarım. Ama bu tip studio kulaklıklar sesi mümkün olduğunca refere etmek amacıyla üretildiğinden, müzik dinlerken biraz zayıf kalabilirler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım, daha çok müzik dinlemek yerine gitar çalmak için kullanacağım ama hepsini tek bir kulaklık üzerinden yapmak iyi olurdu, kulaklık kirliliği yapmak istemiyorum ☺

Merhaba, açmak istediğim başlık mevcutmuş ve ben de burada gideyim dedim. Audia Technica ATH-M40X kullanıyorum ve çok memnunum. Oldukça flat bir profili var. Fakat kırıldı kulaklık. Yeni bir tane almak istiyorum ve 800-900TL bandını geçsin istemiyorum. Önerisi olan var mıdır? AKG? Presonus? Audia Technica vs....

Merhaba, açmak istediğim başlık mevcutmuş ve ben de burada gideyim dedim. Audia Technica ATH-M40X kullanıyorum ve çok memnunum. Oldukça flat bir profili var. Fakat kırıldı kulaklık. Yeni bir tane almak istiyorum ve 800-900TL bandını geçsin istemiyorum. Önerisi olan var mıdır? AKG? Presonus? Audia Technica vs....

Selamlar, maalesef kur sorunundan dolayı flat profilli düzgün kulaklık bulmak çok zorlaştı. Audio Technica'dan gitmek isterseniz malum o fiyat bandında ancak M30X alabiliyorsunuz, o da elinizdekinden daha düşük bir model. Ben bu noktada 900 TL vermek yerine 290 - 350 TL civarı bir harcama yapıp Superlux HD681 veya HD668B alınması gerektiğini düşünüyorum. Sebeplerine gelince birincisi Presonus'un bazı modelleri (örneğin HD7) Superlux sürücülerini kullanıyor. İkincisi bu bütçeyle alabileceğiniz AKG kulaklıkların hepsinden daha iyi Superlux, zira kendisi aslında AKG K240 kopyası.

Özellikle HD681'in başta Thomann olmak üzere yorumlarını okursanız insanların ne kadar memnun kaldığını göreceksiniz. Tek eksi yönü belki komforsuzluk olabilir, onda da insanlar %50-%50 ikiye ayrılmış vaziyette kimileri çok rahat derken kimileri çok rahatsız diyor. Ben kullanmayalı epey oldu, hafızam beni yanıltıyor olabilir ama bence idare eder seviyedeydi. Şimdi tekrar sipariş verdim hafta içinde elimde olacak güncelleme yaparım kullandıktan sonra :)

Geri