Megadeth Rust in Peace Tonu

Gitar uzun skalalı, tercihen neck thru bağlantılı, gülağacı klavyeli herhangi birşey olabilir, manyetik emg sanırım ama ben pasif bir manyetikle daha iyi bu tonlara yaklaşabiliyorum. Amfi parlak karakterli ve orta gainde olmalı, basslar görece düşük, yüksek midler ve hafif tüksek tizler olmalı. Amfi önü booster deneyebilirsin, dikkatli ol bassları çok fazla yok etmesin. Bence kilit nokta yüksek olmayan bir gain ve yüksek midler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitar uzun skalalı, tercihen neck thru bağlantılı, gülağacı klavyeli herhangi birşey olabilir, manyetik emg sanırım ama ben pasif bir manyetikle daha iyi bu tonlara yaklaşabiliyorum. Amfi parlak karakterli ve orta gainde olmalı, basslar görece düşük, yüksek midler ve hafif tüksek tizler olmalı. Amfi önü booster deneyebilirsin, dikkatli ol bassları çok fazla yok etmesin. Bence kilit nokta yüksek olmayan bir gain ve yüksek midler.
fretboardın tona etkisi var mıydı?

Rust in peace ekipmanı; custom jackson j-80 manyetik, abanoz klavye, kavak gövde, bogner triple giant preamp, vht 2150 power amfi, vintage 30 hoparlörü marshall kabin.

Eger modelleme kullanıyorsan bogner veya modifiyeli marshall jcm800 ve v30 kabin modellemesi seni bu tona yaklastiracaktir. Onun dışında pasif manyetik, Seymour JB olabilir, tercih ederdim ben olsam.

Onun disinda lead tonları cok ağır efektli degil diye hatırlıyorum. Hafif reverb ve delay isini görecektir.

Geri