Boss Katana mkII ve benzerleri

Amfiyle alakalı forumda pek çok başlığı okudum ama yine aklımda sorular var. Gitar olarak Fender Player strat alacağım yanına da Katana 50 düşünüyorum. Tarz olarak daha çok pink floyd deep purple black sabath çalmak istiyorum. Aklımdaki sorular bilgisayarim eski baya amfi efektlerine telefondan da erisebiliyor muyum ya da windows 7 de falanda kullanabilir miyim. 2 olarak da Marshall mg30gfx la arasındaydım. Cok yermişler marshallı. Nedenini detaylıca açıklayabilir misiniz

Zamanında iyiydi ama gerek tonların yapaylığı, gerek hoparlör kalitesi, gerek efektlerin kofluğu ... bugün çok çok çok daha iyi alternatifler var. Yani MG30FX varken iş görür eyvallah da bu devirde artık neden alasın (inanılmaz ucuza filan bulmadıysan).
Aynı tonu verecek ayarlar ile (olduğu kadar) bir Katana ve MG'yi yanyana çal anlarsın ne demek istediğimi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Zamanında iyiydi ama gerek tonların yapaylığı, gerek hoparlör kalitesi, gerek efektlerin kofluğu ... bugün çok çok çok daha iyi alternatifler var. Yani MG30FX varken iş görür eyvallah da bu devirde artık neden alasın (inanılmaz ucuza filan bulmadıysan).
Aynı tonu verecek ayarlar ile (olduğu kadar) bir Katana ve MG'yi yanyana çal anlarsın ne demek istediğimi.
Anladım hocam. Sağolun görüşleriniz için

Bu full lambalı bir amfi değil. Compakt bir yapısı var.
Analag drive katına ve dijital efekt katına sahip.
İki tanede lambası var. Aslında hibrid denen grupta sayılır.
Dijitalden daha sıcak tona sahip, ısınma vb gibi pek sorunları yok.
Açtıktan bir kaç saniye sonra kullanıma başlıyorsun. Kullanımı çok basit.
Ama asıl önemli olan tuşeye çok iyi cevap veriyor, doğal ve hacimli tonlar alabiliyorsun.
Bundan sonra ikinci sıraya Peavey VIP, üçüncü sıraya yamaha THR10 grubundan birisini seçebilirdim.

Lambalı amfiler her ne kadar kendilerine yönelmiş olsam da, soru işaretleri bende de var hala. Beni bilen bilir, ben valla Marshallcı oldum. DSL5CR'de kararlıyım. Apartman dairesiymiş, müstakilmiş derdinden ziyade,
lambalarını her istediğimde tedarik edebilecek miyim?
2 yılda bir poweramp lambası değiştirtip bias yaptırmam mı gerekecek
Sadece bir kere bias yaptırmam gerekiyorsa daha sonraları kendim de takarım. Farklı markaların aynı model poweramp lambasını takıyorsak mı bias yaptırmalıyız?
Bunları sorarım. Zaten sahip olana kadar da araştırıyorum forumlardan

Katana'nın bilgisayar uygulamasını indirip direk kurabiliyorsunuz ve amfiyi almamışsanız bile uygulamayı nasıl kullanabileceğiniz konusunda az çok pratik sahibi olabiliyorsunuz. Hangi setup zincirini kullanacaksanız zevkinize göre varyasyon pedal sıralamaları yapıyorsunuz. Herhalde kütüphaneden belli başlıca ton indirmeler de var. Benim göz attığım kadarıyla bu şekilde. Ve amfiyi aldığınızda sadece oluşturduğunuz/istediğiniz setup varyasyonlarını amfiye tanımlamak kalıyor. Eğer DSL alamazsam Katana50 alacağım.

Amfiyle alakalı forumda pek çok başlığı okudum ama yine aklımda sorular var. Gitar olarak Fender Player strat alacağım yanına da Katana 50 düşünüyorum. Tarz olarak daha çok pink floyd deep purple black sabath çalmak istiyorum. Aklımdaki sorular bilgisayarim eski baya amfi efektlerine telefondan da erisebiliyor muyum ya da windows 7 de falanda kullanabilir miyim. 2 olarak da Marshall mg30gfx la arasındaydım. Cok yermişler marshallı. Nedenini detaylıca açıklayabilir misiniz
Katana Air da çok harika birşey hocam bir göz atın.

Geri