Amfi ton yardımı

Merhabalar;
Duman - AH çalmak istiyorum ıntro ve verse kısmında gitarımın amfisini nasıl ayarlamalıyım doğru tonu bulamadım yardımcı olabilir misiniz acaba ? Ek olarak son soloyu eksiksiz çalışıyorum lakin ordaki tonda tam tutmuş değil sondaki solo içinde ton önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler;

Ek olarak amfim başlangıç seviyesi olup üzerinde sadece volume Drive-clean button - gain treble middle bass potansı bulunmaktadır.

Merhabalar;
Duman - AH çalmak istiyorum ıntro ve verse kısmında gitarımın amfisini nasıl ayarlamalıyım doğru tonu bulamadım yardımcı olabilir misiniz acaba ? Ek olarak son soloyu eksiksiz çalışıyorum lakin ordaki tonda tam tutmuş değil sondaki solo içinde ton önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler;

Ek olarak amfim başlangıç seviyesi olup üzerinde sadece volume Drive-clean button - gain treble middle bass potansı bulunmaktadır.

Biraz sıkıcı bir soru. Fakat amatör biri için yerinde bir soru. Heveslisin, sevdiğin müziği çalarken aynı soundu yakalamak istiyorsun elbette haklısın. Bu hevesini hiç kaybetme. Ama sana birkaç ipucu vereyim, Profesyonel grupların soundları ev ortamında yakalanamayabilir. Fakat deneme yanılma yoluyla benzer soundlar yakalanması ihtimal dahilinde. Duman grubunun şarkılarını çalmak için hafif drive açılmış temiz bir ton yeterlidir diye tahmin ediyorum.

Ek olarak, Bas tiz ve midleri oynayarak tonu biraz daha iyileştirebilirsin belki. Ev ortamında Duman sound'u almak istiyorsan, en azından Fender American Tele/Strat + Peavey Classic 30 amfi gerekir diye düşünüyorum (Yanılıyor olabilirim). Ayrıca kaliteli pedallara da ihtiyacın olabilir.

Geri