Pronto Ahşap Temizleyici

Arkadaşlar merhaba.Gitarımın sapını temizlemek için soldaki ürünü sipariş ettim fakat sağdaki geldi.İkisi aynı mı? Hani ne bileyim soldaki eski ambalaj olabilir mi yoksa ikisi tamamen farklı mı? İade etmeli miyim?

Dosyalar

• DD962C98-8387-4213-AB26-776B09D7D004.jpeg
    DD962C98-8387-4213-AB26-776B09D7D004.jpeg
    64.2 KB · Gösterim: 167
  • 9186D3F3-E171-4308-B485-495B53D08495.jpeg
    9186D3F3-E171-4308-B485-495B53D08495.jpeg
    284 KB · Gösterim: 148
Son düzenleme:
Yapma güzel karşim. Böyle gözlük cami siler gibi hoh yap sil. Aman ha pronto ahşap spreyi, vs. sakın ha. Ha çok inatçı bir şey varsa eser miktarda naphta (zippo benzini) surebilirsin ama ona da gerek yok.

Yapma güzel karşim. Böyle gözlük cami siler gibi hoh yap sil. Aman ha pronto ahşap spreyi, vs. sakın ha. Ha çok inatçı bir şey varsa eser miktarda naphta (zippo benzini) surebilirsin ama ona da gerek yok.
Hocam tekrardan selamlar :). Sizleri bulmuşken sormak istiyorum, akustik gitarımın pickguardını çıkarmak için aseton kullanmıştım, bir kısmı mat oldu, nasıl düzelir bu :D. Bir de fret tamiri yaparken bir fretin köşesindeki ağaca zarar verdim. Ağaç tozu gibi bir şey iş görür mü hocam?

Hocam tekrardan selamlar :). Sizleri bulmuşken sormak istiyorum, akustik gitarımın pickguardını çıkarmak için aseton kullanmıştım, bir kısmı mat oldu, nasıl düzelir bu :D. Bir de fret tamiri yaparken bir fretin köşesindeki ağaca zarar verdim. Ağaç tozu gibi bir şey iş görür mü hocam?
Aseton çoğu vernigi mahveder. Bahse konu sadece matlasmaysa kafaya takmayın gitarinizu çalın derim. İkinci sorunuza istinaden görmek gerekir. Parca koptuya aynı parçayı kaybetmeden geri yapıştırmak en doğrusu. Bu mümkün değilse ağacın suyuna uygun başka bir ağaçtan yama yapılabilir. Cok minikse tuşe ağacının tozu ve CA yapıştırıcı olabilir.

Aseton çoğu vernigi mahveder. Bahse konu sadece matlasmaysa kafaya takmayın gitarinizu çalın derim. İkinci sorunuza istinaden görmek gerekir. Parca koptuya aynı parçayı kaybetmeden geri yapıştırmak en doğrusu. Bu mümkün değilse ağacın suyuna uygun başka bir ağaçtan yama yapılabilir. Cok minikse tuşe ağacının tozu ve CA yapıştırıcı olabilir.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Evet sadece matlaşma. Hep çalıyorum ama aklıma takıldı :). Çok minik, havya ile zarar vermiştim. Bu tuşe ağacının tozunu nerede bulabilirim? CA yapıştırıcıyı denerim en kötü :). Tekrardan teşekkürler.

Nereye kadar sıkacağını bilir. Kendisi de diyor zaten "bize ne gitarlar geliyor" vb. Ayrıca, iki dakikalık bir şey o. Öncesini sonrasını bilmiyoruz. Ne demişler, a text without a context is a pretext.

Ucuza halletmek için bunu aldığına göre gitarında cila olarak nitro veya gomalak vs olmadığını varsayıyorum, kullanabilirsin. Parkede de poliüretan cila var, gitarda da. Bir ihtimal sapa dikkat etmek gerekebilir, bazen çok ince cilalı olabiliyor ama gövdeye daya gitsin.

Ucuza halletmek için bunu aldığına göre gitarında cila olarak nitro veya gomalak vs olmadığını varsayıyorum, kullanabilirsin. Parkede de poliüretan cila var, gitarda da. Bir ihtimal sapa dikkat etmek gerekebilir, bazen çok ince cilalı olabiliyor ama gövdeye daya gitsin.
Benim gitar sapı dediğiniz gibi ince cilalı o yüzden hiç riske girmeyeyim deyip gönderdim.Tel değişimine yakın dunlop veya daddario falan alırım artık...

Jim dunlop 65 serisinin turuncu etiketli polish/cleaner solüsyonunu da kullanabilirsiniz. Gövdede, sapta ve eğer cilalıysa tuşede de çok güzel iş yapıyor. Yalan söylemeyeyim, cilasız maple tuşeli bir gitarımda da eğer birikmiş kir kalıntısı görürsem eser miktarda kullanıyorum tel değişimi temizliği anında. Hiçbir doku bozulması, parlaklaşma, perdelerde renk değişimi/hareketlenme vb. problemler de görmedim.

Jim dunlop 65 serisinin turuncu etiketli polish/cleaner solüsyonunu da kullanabilirsiniz. Gövdede, sapta ve eğer cilalıysa tuşede de çok güzel iş yapıyor. Yalan söylemeyeyim, cilasız maple tuşeli bir gitarımda da eğer birikmiş kir kalıntısı görürsem eser miktarda kullanıyorum tel değişimi temizliği anında. Hiçbir doku bozulması, parlaklaşma, perdelerde renk değişimi/hareketlenme vb. problemler de görmedim.
Evet o dediğiniz ürünü Dunlop Carnauba Wax ile birlikte alma niyetindeyim.Fretler içinse daddario restore detailer düşünüyorum.Önerileriniz için teşekkür ederim...

Ben laptop ekranı temizleyicisini mikrofiber beze sürüp siliyorum. Gövdeyi ve boyalı yerleri bununla siliyorum klavyeye ve metal parçalara hiç sürttürmüyorum. Bu yine de yanliş mıdır şu ana kadar herhangi bir sorun çıkmadı ama...

Tuşeyi dunlop limon yağı ile siliyorum.
Maple olan tuşeye sürmüyorum, kuru bezle siliyorum.

Fretlere alice marka metal cilası sürüyorum, bazen fiber bezle uyguluyorum bazen ise 000000 steel wool ile cilayı uyguluyorum.

Bazen metal cilası olmadan steel wool ile siliyorun.

Bazen steel wool kullanmadan sadece metal cilası uyguluyorum. Fretler her türlü süper oluyor. Fabrikadan yeni çıkmiş gibi süper oluyor cidden.

Tellere de dunlop 65 ultraglide uyguluyorum ama onun olayını tam anlamadım bilen varsa söylesin. Başta sşırı kaygan oluyor hakimiyet sağlaması zor oluyor. Biraz kuruyunca daha yapıs yapis oluyor teller. İlginc bir ürün

Aynen ben de bu bilgisayar ekranı vs silmek için mikrofiber bezle satılan solüsyonlarla temizliyorum. Klavye ve manyetik vs hariç her yerini siliyorum. Klavye için bazen limon yağı kullanıyorum. Telleri tamamen boşaltıp yeni set taktığımda.

Geri