Düşük fiyata 2. el gitar arıyorum

Gitar alma amacıyla Burger King'de işe girip müdür olan arkadaşım var. Önerim 600 - 700 tlyi harcayacağına git 3e 5e bakmadan mahallendeki berberde, semtindeki kebapçıda günlük cüzi bir miktar üzerinden ne iş olsa yaparımcılık yap 2 ay. Yeni başlıyorsun, mesajlarda gördüğüm kadarıyla bir gitardan 2 teli eksik diye vazgeçecek kadar da teknik detaylardan uzaksın. Hem bunları araştıracak, kıyaslama yapabilecek, iyiyi kötüyü en azından kağıt üzerinde ayırt edebilecek bir şekilde kendini geliştirirsin hem de bu noktadaki ihtiyaçlarını asgari şekilde karşılayacak bir bütçe yaratmış olursun kendine.

Metal çalacağım diyorsun, akort konusunda problem çıkartmayan, sapı göreceli olarak rahat, görsel olarak majör problemi olmayan, ayar tutabilen bir gitar şu an 800 - 1200 tl bandında 2. elde. Zaten daha ucuzuna da denk gelen anında parasını verip alıyor. Bunun yanında bir amfiye ihtiyacın olacak. En kötünün kötüsü Marshall MG15 gibi bir amfinin bile fiyatları belli. 2. el gitarın bakımıdır, kablosudur askısıdır vs bunlar bile artık ufak da olsa hatrı sayılır bir miktar eder oldu günümüzde. Bunları alt alta koyunca bile 2000 Tllere yaklaşılıyor başlangıç seviyesi işler yapabilmek için. Yoksa tadını çıkartarak metal çalmak için, Seymour Duncan, EMG, Dimarzio benzeri markaların kült modellerine sahip mümkünse neck thru gitarları TS9 ile boostlu high gain amfilere ya da bunlara paralel dijital modellemelere bağlamak neredeyse alternatifsiz bir gereklilik. Şu an için inanılmaz paralar ediyor.

Gidip alacaksın gitarını, amfisiz geçen her gün daha da soğuyacaksın. Bağlayacaksın ne olduğu belirsiz bi amfiye, saçma sapan tonlar eşliğinde metalika kastıracaksın, uzaklaşacaksın. Sabır iyidir böyle durumlarda. İlk elektro gitarım için 1 yıl yalvardığımı, ilk V gitarım için 4 - 5 ay okulda aç kalıp para biriktirdiğimi hatırlarım. Anlam katar, motivasyonu arttırır böyle sınanmalar. Biraz daha araştır, neye, neden ihtiyacın olduğuna dair bilgi edin, gereken imkanı yarat, sonrasında giriş bu işlere.
Hocam iki teli yok dediği gitarın saddle'ı eksik onu o yüzden almasin zaten. Artık mahallede sağda solda çalışıp harçlığını çıkaran gençler de kalmadı o tarz işleri yapıp evini geçindirmek zorunda olan insanlar var gençlere pek bir şey kalmadı. Zaten onun da ölucülüğünü yapar işveren (şakasız) saati 1,5 lira falan verir o da 2 bin lira toplaması için dört beş ay çalışmasını gerektirir (şakasız)

Ama burger king olayı mantıklı (gerçi yaz başladı orda da işe girmeye çalışan insan doludur) ama bulabilirsen bir ay burger kingde dayan 2350 asgari verirler parayı aldıiğin gibi istifayı basarsin. O paraya güzel amfi gitar buluruz. Ben 2010da ilk gitarım için burger kingde çalışma olayını yapacaktım ama süpriz yüksek bir puanla üni kazanınca ailem aldı sağolsunlar.

Şu an istese de böyle bir şey yapamayabilir, "en kötü burger kinge girerim abi" gibi bir şey kalmadı oralarda bile iş yok.

Cidden hiç iş yok.

Bu gitara da bakabilirsiniz...

Abilerime katılıyorum.İlk gitarım için komilik yapardım...Günde 10 saat haşatım çıkardı.Sadece garsonluk değil her türlü temizliği ve angarya işi de yaptırırlardı.

Tek motivasyonum akşam eve dönerken izlediğim, Erkin Koray'ın konser videoları idi.Sabredip sonunda istediğine kavuşunca insan acayip mutlu ve daha hevesli oluyor.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Ancak iş bulmak çok zor. Ayrıca 16 yaşında olduğum için Burger King İşi de yaş. Geçen sene sanayide çalışmıştım onlar da Türkmen falan çalıştırdıkları için bu haldeyim zaten. Okulu beklemem daha ihtimal dahilinde gibi. Sabredicem artık sanırım, yapacak bir şey kalmadı

Hocam iki teli yok dediği gitarın saddle'ı eksik onu o yüzden almasin zaten. Artık mahallede sağda solda çalışıp harçlığını çıkaran gençler de kalmadı o tarz işleri yapıp evini geçindirmek zorunda olan insanlar var gençlere pek bir şey kalmadı. Zaten onun da ölucülüğünü yapar işveren (şakasız) saati 1,5 lira falan verir o da 2 bin lira toplaması için dört beş ay çalışmasını gerektirir (şakasız)

Ama burger king olayı mantıklı (gerçi yaz başladı orda da işe girmeye çalışan insan doludur) ama bulabilirsen bir ay burger kingde dayan 2350 asgari verirler parayı aldıiğin gibi istifayı basarsin. O paraya güzel amfi gitar buluruz. Ben 2010da ilk gitarım için burger kingde çalışma olayını yapacaktım ama süpriz yüksek bir puanla üni kazanınca ailem aldı sağolsunlar.

Şu an istese de böyle bir şey yapamayabilir, "en kötü burger kinge girerim abi" gibi bir şey kalmadı oralarda bile iş yok.

Cidden hiç iş yok.

Bu gitara da bakabilirsiniz...
Hocam satılık değil diyor bu arada

Geri