Re telini G telinin olduğu yere takarsak ne olur?

Atıyorum tüm teller tam, G teli koptu ve elimizde de yedek Re teli var. Eğer bu teli G'nin koptuğu yere takarsak ne olabilir?

Az önce denedim tel tam akort almak üzereyken koptu.

Ben de daha önceki setlerde yok standart akort olsun, yok Reye göre yani DGCFAD olsun yok standart olsun derkeeen, en son standart akorda çekerken en ince tel kopmuştur. Bir de öyle sinsi sinsi kopar. Ummadığın anda

Sarımlı telleri absürt notalara akortlamaya çalışırken dikkat etmeli. Şansınız varsa tel kopar.

Edit: Bu arada varsayımsal konuştum, yoksa re sol telinin sarımlı olduğu bir tel seti vardı, dunlopundu sanırsam.

Sarımlı telleri absürt notalara akortlamaya çalışırken dikkat etmeli. Şansınız varsa tel kopar.

Edit: Bu arada varsayımsal konuştum, yoksa re sol telinin sarımlı olduğu bir tel seti vardı, dunlopundu sanırsam.
Akustik gitar tellerinin sol teli sarımlı oluyor. Elektrolarda ise 20den mi ne başlıyor. Hiç bilmiyorum hangi numaradan başladığını. 10-46dan büyüğünü kullanmadım hiç. Absürd derken herhalde herhangi bir numaraya hiç uymayacak akort düzeninden bahsediyor olmalısın ama Re Sol Do Fa La Re çok da absürd sayılmaz. 9-42de bile rahat gidebilir ama daha düşüğü farklı bir kalınlık gerektirir. Çok salar kendini teller o notalarda sinir eder insanı

Son düzenleme:
Akustik gitar tellerinin sol teli sarımlı oluyor. Elektrolarda ise 20den mi ne başlıyor. Hiç bilmiyorum hangi numaradan başladığını. 10-46dan büyüğünü kullanmadım hiç. Absürd derken herhalde herhangi bir numaraya hiç uymayacak akort düzeninden bahsediyor olmalısın ama Re Sol Do Fa La Re çok da absürd sayılmaz. 9-42de bile rahat gidebilir ama daha düşüğü farklı bir kalınlık gerektirir. Çok salar kendini teller o notalarda sinir eder insanı
Benim akustikte 52 set var, sol teli onda da sarimsiz. Farkli markalarin olabilir ama ksin bir bilgim yok simdi yanlis konusmayayim. Bu dunlopun metal turleri icin drop olmasi acisindan gri bi paketi vardi ya onu biliyorum ben de.

Absurt derken; bi ogrencim kalin e telini akortlamaya calisirken standart e'yi kacirip ilerdeki e'leri kesife cikmis. Gitari bana getirdiginde legolasin yayi gibi olmustu sap.

Geri