Prosesörü kullanabilmem için ses kartına ihtiyacım var mı?

Selamlar. Evde kullanabileceğim ufak bir amfi arıyordum fakat herkes ses kartı ve prosesör kullanmamı önerdi. Bazı kaynaklarda ses kartı olmaksızın da prosesörle gecikme olmadan gitar çalınabileceği yazıyor. 2500 tl bütçem var en iyi şekilde nasıl değerlendirebilirim?

Selamlar. Evde kullanabileceğim ufak bir amfi arıyordum fakat herkes ses kartı ve prosesör kullanmamı önerdi. Bazı kaynaklarda ses kartı olmaksızın da prosesörle gecikme olmadan gitar çalınabileceği yazıyor. 2500 tl bütçem var en iyi şekilde nasıl değerlendirebilirim?

Boss GT-1, Mooer GE200 vb. bazı multi-efekt cihazları aynı zamanda usb arabirimi ile ses kartı olarak da kullanılabiliyor.

Başlangıç için Prosesör efektleri tanımanı sağlar, Ve kolay kullanılır bu yüzden önermişlerdir. Yukarıdaki arkadaşın önerdiklerini tavsiye ederim

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Bu iki model arasında hangisini tavsiye edersin?

Ben Boss GT-1 kullanıyorum ve gayet pratik ama internette Mooer GE200 için çok güzel yorumlar var. Her ikisi de işinizi fazlasıyla görecek cihazlar, youtube’da karşılaştırma videoları var, izleyip hangisinin size daha çok hitap ettiğine karar verebilirsiniz. Zaten fiyat ve segment olarak birbirine yakın cihazlar.

Vox stomplab 1G ve 2G bu modellere bakabilirsin ayrıca internette prosesör modelinin yanına patches diye yazıp aratırsan ünlü gitaristlerin bazılarının tonlarının benzerlerini paylaşan siteler falan var.

Usb aradığını görmemişim her ürünün bir eksisi oluyor zaten onun dışında ton senin için ön plandaysa voxu kesinlikle öneririm üzerinde global diye bir ayar var direk 10-15 watt solid state bir amfi alıp inputtan girebilirsin ton kaybı pek olmuyor o şekilde.

Mooer ge200 harika alet.
Stokta 65 amfi var internette dolu amfi modellemesi var indir çal. Efektleride güzeldir. 52saniye Looper var exp pedalı var. Kücük taşınabilir metal kasa sağlam.
Usb sayesinde pc ye tak direk ses kartı gibi kayıt alırsın.
Usb otg ile direk telefonuna tak video kaydet. Daha ne olsun.
Mesela böyle video çektim geçen

Bütçen varsa ge300 bak eğer yoksa ge150 al. Eski nesil prosesörlerle hiç uğraşma.

Amfi düşünürseniz, Vox VTX olabilir, onunda üstünde bir prosesör var...

Prosesör + Ses Kartı + Hoparlör seçeneği pahalı olabilir...

Guitar Rig 5 indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Bilgisayarınızın mikrofon girişinize gitarı bağlayabilir ve kulaklık ilede çalabilirsiniz.

Geri