Başlangıç için Yamaha 112v (pacifica) + Blackstar ID Core 10 V2 dijital amfi ?

Merhaba arkadaşlar,

Elektro gitar çalmaya başlamak için başlıktaki ekipmanları almayı düşünüyorum.

Bu fiyat seviyesinde genel olarak üretim kalitesi ve tonları için Yamaha almaya karar verdim. Ana akım metal ve blues ilgilimi çekiyor.

Yine okuduğum/izlediğim incelemelerden yola çıkarak bu fiyat seviyesindeki diğer amfilere göre f/p açısından önde gibi duruyor Blackstar ID Core.

İkinci el kesinlikle düşünmüyorum. Gitar ve amfi fiyatları toplamı yaklaşık 3,850 TL'ye geliyor şuan.

Almadan önce son kez buraya danışmak istedim. Bu fiyat seviyesinde özellikle önerdiğiniz farklı bir gitar veya amfi var mı?

Teşekkür ederim :)

Yerinde olsam bütçeme +500 TL falan ekleyerek ikinci el Boss Katana Mk2, yanına da Kore üretimi h-s-h dizilimli bir ibanez alır, başlangıç için ayırdığım bu bütçe ile gitarcılık hayatımın yarısını mutlu mesut, dertsiz tasasız, telaşsız ve eksiksiz sürerdim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba. Niye 2. el düşünmüyorsunuz? 4000 liraya çok daha iyi bir gitar ve o amfi alınabilir.

Sıfır da olsa ikinci el de olsa bi ürün, özellikle de elektronik bir ürün, bi çok sorun çıkarabilir. Ama yine de sıfır alarak sorunları minimuma indirmek istiyorum. Açıkçası gerçekten stresli bir işim var. Ayrıca bir çok masraf çıktı şu sıralar başıma. Bu stres ve kovalamacanın ortasında bi' de ikinci el kovalamak, sorunsuz ekipman bulmaya çalışmak ve özellikle ekipmanı aldıktan sonra neden kaynaklandığını hiç bilmediğim bir sorunla karşılaşmak istemiyorum. İkinci el ekipmanın bir sorunu var mı yok mu tespit edebileceğimi de sanmıyorum. Zaten stresli bir iş hayatım var, bunlarla uğraşmaktansa sıfır alıp geçmek istiyorum. Gitarı semtimdeki bir satıcıda biraz inceledim. Amfiyi ise gerçek hayatta hiç görmedim. İkisini de internetten sipariş etmeyi planlıyorum fikir değiştirmezsem.

Yerinde olsam bütçeme +500 TL falan ekleyerek ikinci el Boss Katana Mk2, yanına da Kore üretimi h-s-h dizilimli bir ibanez alır, başlangıç için ayırdığım bu bütçe ile gitarcılık hayatımın yarısını mutlu mesut, dertsiz tasasız, telaşsız ve eksiksiz sürerdim.
Merhaba, üstte dediğim gibi ikinci ele şuan sıcak bakmıyorum. Bütçem max 4 bin.

Pacifica 112v ilk gitarımdı. Yıllarca keyifle çalmıştım. Ancak sıfır fiyatı biraz pahalı gibi. Amfi seçiminiz en doğrusu bu arada. Aynı bütçeye farklı gitar olarak (ikinci eli hiç düşünmeyeceğinizi farz ediyorum) ibanez rga 32 kullananlar memnun. Ayrıca sgr gitarları incelemenizi de öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Pacifica 112v ilk gitarımdı. Yıllarca keyifle çalmıştım. Ancak sıfır fiyatı biraz pahalı gibi. Amfi seçiminiz en doğrusu bu arada. Aynı bütçeye farklı gitar olarak (ikinci eli hiç düşünmeyeceğinizi farz ediyorum) ibanez rga 32 kullananlar memnun. Ayrıca sgr gitarları incelemenizi de öneririm.

Sgr modelleri hakkında fazla bir inceleme bulamadım açıkçası. Tüm pacifica modellerinin birbirinden farkı, artıları eksileri hakkında bir çok içerik mevcut, bu fiyat sevisinde belli bir yer edinmiş gibi. Reddit-youtube vs. 112v genel olarak övgüye boğulmuş hep. Özellikle üretim kalitesi hakkında vs. bu yüzden yamahaya yöneldim biraz.

Gitarı internetten, kısacası görmeden almayın. Şimdi baktım dore'de indirimde gözüküyor gitar, indirimli gitarı hiç almayın internetten.

Müzik ekipları da diğer internet alışverişlerinde olduğu gibi, çoğu ürüne yüksek bir etiket fiyatı vurulup indirimli diye satılmak istenen fiyattan satılmıyor mu? Gitarı dore'nin şubesinden daha mı ucuza alırım yoksa internetten almamam için başka bir sebep mi var? Ne yapmamı önerirsiniz :)

Müzik ekipları da diğer internet alışverişlerinde olduğu gibi, çoğu ürüne yüksek bir etiket fiyatı vurulup indirimli diye satılmak istenen fiyattan satılmıyor mu? Gitarı dore'nin şubesinden daha mı ucuza alırım yoksa internetten almamam için başka bir sebep mi var? Ne yapmamı önerirsiniz :)
Hayır. Müzik aletlerinde senelerdir rafta duran ürünler indirime giriyor. Sıfır diye aldığınız gitar senelerdir milletin denemek için çaldığı ve kozmetik / işlevsel sorunlu bir gitar olabilir. Dore'de indirimli ürüne mağazada nakit alım dahi olsa kolay kolay indirim yapmazlar. İmkanınız varsa mağazadan görerek alın, yoksa da sipariş vermeden önce telefonla arayıp gitarın durumunu sorun. Hatta bir tavsiye, forumlarda teşhir gitarların gönderildiği ile ilgili konuları gördüğünüzü ve böyle bir şeyle uğraşacak zamanınızın olmadığını vs söyleyin. Biraz sert ve bilgili konuşun ki, klasik çakallıklarını yapmasınlar. :)

Hayır. Müzik aletlerinde senelerdir rafta duran ürünler indirime giriyor. Sıfır diye aldığınız gitar senelerdir milletin denemek için çaldığı ve kozmetik / işlevsel sorunlu bir gitar olabilir. Dore'de indirimli ürüne mağazada nakit alım dahi olsa kolay kolay indirim yapmazlar. İmkanınız varsa mağazadan görerek alın, yoksa da sipariş vermeden önce telefonla arayıp gitarın durumunu sorun. Hatta bir tavsiye, forumlarda teşhir gitarların gönderildiği ile ilgili konuları gördüğünüzü ve böyle bir şeyle uğraşacak zamanınızın olmadığını vs söyleyin. Biraz sert ve bilgili konuşun ki, klasik çakallıklarını yapmasınlar. :)

Anladım, tavsiyeler için çok teşekkür ederim.

4000 TLye ben şeker fabrikası kurarım. 😅

Malesef yapacak bi' şey yok :)

Geri