Tuncer Custom Guitars

Mümkünlüde herşey mümkündür usta. Aslında güzel düşünce ama. Zamanımıza yakışır, pratik bir sistem. Govdeyi seç, sap'ı seç at sepete tamam. Keşke her şey bu kadar kolay olsa. XD
More like; Gövdeyi seç sapı seç at çöpe tamam.

Cidden biraz bullying noktasına kaymaya başladı iş ama uyaran onca kişiye rağmen buralara gelindi. Keşke böyle olmasaydı diyelim :/

Son düzlüğe geldiğimize dair bir yazım olmuştu ancak o düzlükten sonra yeni gelişmeler oldu Tuncer Custom'la.

Hatalı yapıldığı ikinci luthier tarafından da tescillenen gövdem aynen geri gitti ve bana yeni bir gövde yapıldı Tuncer Custom tarafından ve boya için yine TRcustompaint'e gitti, oradan bana geldi. Son hatalı ölçü fotoğraflarını çeken Luthier'e (adını da yazayım artık Hakan Seçkin) tüm parçalarla (yine bağzı eksikler var tabi) gitti ve sonunda toplanmış şekilde elime geçti.

Gövde ölçülerinde, manyetik çukuralarında ve yerlerinde, floydrose yerinde ve ölçülerinde bir sorun yok. Gövde açıkçası benim istediğim gibi geldi ki geçen sefer de görsel olarak istediğim gibiydi eğer teknik sorunları olmasa.

Genel olarak gitardan memnunum, istediğim şeyi alabildiğimi düşünüyorum. Görüntüsünden (bir iki ufak problem var yine ama çok dert değil) memnunum, çalımı rahat, oturarak çaldığımda gövdenin vücuda oturuşu bence iyi, yine "bence" sustain'i ve tonu da iyi...

Bu süreçte gerçekten çok sıkıldım çok sinirlendim ve açıkçası gitar bittiğinde satıp kurtulmayı düşünüyordum (yanlış ölçülerle olsaydı o şekilde satmayacaktım yanlış anlaşımasın) ancak şu anda bende kalmasına karar verdim. Hem görüntü olarak hem ses olarak tamamen göreceli, beğenirsiniz beğenmezsiniz gayet doğaldır ama dediğim gibi ben gitarı beğendim ve bende kalacak.

Gitarla ilgili bir tek sorunum var o da benim için çok ağır bir gitar, belki elimdeki diğer gitarların ağırlıklarına alıştığım içindir. Gerçi 3-4 gündür pek fırsat bulamasamda arada bir elime alıyorum ve o ağırlığa da alışıyorum. 4.7 Kg gibi bir ağırlığa sahip. Ayakta askı ile gayet dengeli duruyor.

Bu başlık altına ilk yazdığımda İstanbul'da olup gelip denemek isteyen olursa buyursun gelsin demiştim yine aynı şey geçerli.

Süreç çok uzadı bir sürü gerginlik yaşandı ama en sonunda istediğim gövdeyi yaptığı için Batuhan Tuncer'e, çok özel görünmeyebilir ancak benim istediğim dokuyu bana verebildiği için trcustompaint'e ve gitarı tertemiz toparlayıp teslim ettiği için de Hakan Seçkin'e teşekkür ederim...

Gitarın bitmiş halini aşağıda paylaşıyorum...

Dosyalar

• IMG_20220618_233912.jpg
    IMG_20220618_233912.jpg
    6.1 MB · Gösterim: 157
  • IMG_20220618_234023.jpg
    IMG_20220618_234023.jpg
    1.4 MB · Gösterim: 156
  • IMG_20220618_234105.jpg
    IMG_20220618_234105.jpg
    3.4 MB · Gösterim: 135
  • IMG_20220618_233805.jpg
    IMG_20220618_233805.jpg
    4.1 MB · Gösterim: 126
  • IMG_20220618_233947.jpg
    IMG_20220618_233947.jpg
    3.8 MB · Gösterim: 123
  • IMG_20220618_233706.jpg
    IMG_20220618_233706.jpg
    4.2 MB · Gösterim: 125
  • IMG_20220619_095617.jpg
    IMG_20220619_095617.jpg
    1.3 MB · Gösterim: 112
  • IMG_20220619_095845.jpg
    IMG_20220619_095845.jpg
    1.6 MB · Gösterim: 177
Son düzlüğe geldiğimize dair bir yazım olmuştu ancak o düzlükten sonra yeni gelişmeler oldu Tuncer Custom'la.

Hatalı yapıldığı ikinci luthier tarafından da tescillenen gövdem aynen geri gitti ve bana yeni bir gövde yapıldı Tuncer Custom tarafından ve boya için yine TRcustompaint'e gitti, oradan bana geldi. Son hatalı ölçü fotoğraflarını çeken Luthier'e (adını da yazayım artık Hakan Seçkin) tüm parçalarla (yine bağzı eksikler var tabi) gitti ve sonunda toplanmış şekilde elime geçti.

Gövde ölçülerinde, manyetik çukuralarında ve yerlerinde, floydrose yerinde ve ölçülerinde bir sorun yok. Gövde açıkçası benim istediğim gibi geldi ki geçen sefer de görsel olarak istediğim gibiydi eğer teknik sorunları olmasa.

Genel olarak gitardan memnunum, istediğim şeyi alabildiğimi düşünüyorum. Görüntüsünden (bir iki ufak problem var yine ama çok dert değil) memnunum, çalımı rahat, oturarak çaldığımda gövdenin vücuda oturuşu bence iyi, yine "bence" sustain'i ve tonu da iyi...

Bu süreçte gerçekten çok sıkıldım çok sinirlendim ve açıkçası gitar bittiğinde satıp kurtulmayı düşünüyordum (yanlış ölçülerle olsaydı o şekilde satmayacaktım yanlış anlaşımasın) ancak şu anda bende kalmasına karar verdim. Hem görüntü olarak hem ses olarak tamamen göreceli, beğenirsiniz beğenmezsiniz gayet doğaldır ama dediğim gibi ben gitarı beğendim ve bende kalacak.

Gitarla ilgili bir tek sorunum var o da benim için çok ağır bir gitar, belki elimdeki diğer gitarların ağırlıklarına alıştığım içindir. Gerçi 3-4 gündür pek fırsat bulamasamda arada bir elime alıyorum ve o ağırlığa da alışıyorum. 4.7 Kg gibi bir ağırlığa sahip. Ayakta askı ile gayet dengeli duruyor.

Bu başlık altına ilk yazdığımda İstanbul'da olup gelip denemek isteyen olursa buyursun gelsin demiştim yine aynı şey geçerli.

Süreç çok uzadı bir sürü gerginlik yaşandı ama en sonunda istediğim gövdeyi yaptığı için Batuhan Tuncer'e, çok özel görünmeyebilir ancak benim istediğim dokuyu bana verebildiği için trcustompaint'e ve gitarı tertemiz toparlayıp teslim ettiği için de Hakan Seçkin'e teşekkür ederim...

Gitarın bitmiş halini aşağıda paylaşıyorum...
Çok geçmiş olsun...

Adam Karabağlar'da yapıyor bu işi direkt ofsayt 😂

Çok geçmiş olsun...

Adam Karabağlar'da yapıyor bu işi direkt ofsayt 😂
Eyvallah teşekkür ettim,

Açıkçası İzmir'i bilmem, bir de oturduğu yere göre de değerlendirmem. Ona bakacak olursak İstanbul'da tünel'de karaköyde malum mekanın 1 km üstünde. Oradaki Luthier'ler o zaman hepten ofsayt... Adam İzmir'de öğrenci gidip İstanbul Etiler kafasında 15.000 TL kira verip oturacak değil...

Sonuçta benim işimi çözdü... Eğer sakin kafayla; işi aceleye getirmeden, dağınıklığından kurtulup düzenli çalışır ve boya tarafını işin erbabına bıraksa güzel işler yapabileceğini düşünüyorum... Heee bu konuda hayatını bu işe adamış, alaylı veya okullu, tünelde ustaların yanında gençliğini yemiş birkaç kişi var ki onlarla aşık atabilir mi?.... şu haliyle hayır... ama 20 sene önce tünelde 19-20 yaşında çıraklık yapıp şu anda mükemmel işler yapan luthier kardeşimizin (artık ustanın demek gerekir) çabasına, sabrına, emeğine eşdeğer bir süreç geçirirse neden olmasın... hemen gömmeden destek olmak lazım...

İzmir'i bilmediğiniz doğru. Kusura bakmayın da tünelin geçmişi ortada nereye komşu olduğunun bir önemi yok. Ayrıca tünelde x luthierin komşu esnafı alenen uyuşturucu üretimi yapmıyor :)

Herkesin kendi tercihi isteyen istediği yerden istediğini alsın, yaptırsın beni bağlamaz ve fakat gidip Tarlabaşı'nda gitar tamiri/üretimi yaptığını söyleyen adamla da işim olmaz benim demek istediğim bu.

Sizin adınıza sevindim, öyle veya böyle memnuniyeti yakalamışsınız. İyi günlerde kullanın.

Kral hayırlı olsun güle güle kullan. Dokusu gayet güzel görünüyor bence, ben sevdim.
Teşekkürler, ben gittikce alışıyorum. Pek vaktim olmuyor ama elime aldikca biraz daha +/- yorumlarım oluyor.

Montaj işini biraz aceleye getirip superswitch kullanmadim elimde var diye. 5 yollu kullansaydim (ki ilk firsatta degistirecegim) clean tonlar daha iyi olabilecekti diye düşünüyorum, şu anda manyetikler cleanlerda pek iyi degil, single kullanmak iş görecektir... Yakinda bir video da paylaşırım...

Geri